لوازم آشپزخانه

جدیدترین نکات طراحی آشپزخانه های مدرن همراه با معرفی ترفندهای جدید

جدیدترین طراحی آشپزخانه

جدیدترین نکات طراحی آشپزخانه های مدرن

دقت کرده اید امروزه همه در جدیدترین طراحی آشپزخانه به دنبال ایجاد تغییر و تنوع هستند. ما یک ایده ی عالی برای ایجاد طراحی آشپزخانه داریم که برای هر سلیقه و هر سبکی کارا است. شما در این ایده به راحتی می توانید مانند مدادرنگی به آشپزخانه های خود جان و روح تازه بدهید. پس با ما همراه باشید تا صفر تا صد طراحی یک آشپزخانه مدرن با ابزارهای رنگی را به شما بگوییم.

آشپزخانه قلب خانه است، این جمله خیلی تکراری است اما هربار گفتن آن معنای جدیدی دارد. جدیدترین طراحی آشپزخانه برای این قلب خانه چگونه باید باشد؟ ما در اینجا ایده های جدیدی برای دکوراسیون خانه های شما داریم. طرفدار هر سبک معماری که باشید این ایده برایتان کارساز است.

خواندن این متن را به تمام طراحان داخلی و دوستداران هنر پیشنهاد می کنیم. شاید شما هم متوجه شده باشید که در جدیدترین طراحی آشپزخانه، سبک مدرن را به کار می برند و آشپزخانه های مدرن با متریال های مات و مخفی می سازند.

این سبک خیلی پرطرفدار است و به راستی هم زیباست. اما ما ایده ای داریم که حالت خشکی و یکنواختی آشپزخانه‌های مدرن را کم می کند. شاید بپرسید چگونه؟ تا آخر این مقاله ما، که در مورد جدیدترین طراحی آشپزخانه است با ما همراه باشید.

طراحی آشپزخانه

دو نکته در مورد دکوراتورها و طراحان داخلی

 1. دکوراتور داخلی کسی است که به شما در (تغییر و یا انتخاب بهترین نوع وسایل، زیباترین رنگ و ایجاد فضایی انرژی بخش) کمک می کند و نوع چیدمان آشپزخانه شما را با توجه به جدیدترین طراحی آشپزخانه به خوبی انجام می دهد.
 2. طراح داخلی کسی است که برای تغییرات ساختاری مانند: (نصب پارتیشن، ایجاد یک پنجره، برداشتن یک دیوار و … ) در منزل شما، می تواند مفید باشد.

برای انجام جدیدترین طراحی آشپزخانه ی منزل خود، ممکن است به یک طراح داخلی و یا یک دکوراتور نیاز داشته باشید. این موضوع بستگی به محیط آشپزخانه شما و وسایل موجود در آن دارد.

یک طراح داخلی و یا یک دکوراتور با توجه به مساحت آشپزخانه شما ، ابعاد آن، زاویه قرار گیری دیوار‌ ها، کابینت ها و اُپن و سایر اجزای موجود در آشپزخانه، به ارائه جدیدترین طراحی آشپزخانه متناسب با منزل شما خواهد پرداخت.

یک دکوراتور داخلی برای جدیدترین طراحی آشپزخانه شما مواردی مثل: بهسازی پنجره، تجهیزات جانبی، وسایل روشنایی، فرش و قالی، رنگ ها، پارچه ها و بافت ها و سبک طراحی را مورد توجه قرار می دهد همچنین یک طراح نیز با تسلط بر نحوه نورپردازی و لوازم آن، نوع کفپوش و رنگ آن، سنگ و کاشی ها، درها و پنجره ها وکابینت ها، به بهترین شکل ممکن به ارائه جدیدترین طراحی آشپزخانه شما می پردازد.

انواع دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن در جدید ترین طراحی آشپزخانه ها

 1. آشپزخانه ای چوبی به سبک مدرن

 2. آشپزخانه ای با کابینت های قهوه ای تیره به سبک مدرن

 3. آشپزخانه ای تیره همراه با چوب و ام دی اف و جدیدترین طراحی آشپزخانه

 4. کابینت های مدرن با رنگ سفید و قهوه ای روشن

 5. آشپزخانه جزیره ای همراه با سینک سفید

 6. آشپزخانه مدرن با کابینت های ام دی اف رنگ روشن

 7. آشپزخانه مدرن با کابینت های مشکی و کف سفید

 8. آشپزخانه جزیره ای همراه با کابینت های تیره و سینک سفید

همانطور که در موارد فوق مشاهده می کنید، جدیدترین طراحی آشپزخانه با رنگ های تیره و بی روح در مرکز توجه هستند.

اما ما به عنوان یک گروه طراح و دکوراتور، این سبک از طراحی را برای آشپزخانه های ایرانی توصیه نمی کنیم. زیرا همه ما به یاد داریم که آشپزخانه ایرانی مکانی پر از شادی، ذوق، خلاقیت، انرژیِ مثبت و بوی مطبوع غذای ایرانی بوده و هست.

پس به عنوان یک طراح ایرانی پیشنهاد هایی برای شما دارم تا جدید ترین طراحی آشپزخانه خود را با خلاقیت های ایرانی همراه کنید و در عین مدرن بودن، فضایی سرشار از تازگی، رنگارنگی و حالی خوب را برای آشپزخانه تان رقم بزنید.

یک آشپزخانه مدرن را تصور کنید!

اکنون تصور کنید پیش روی شما آشپزخانه ی مستطیل شکل با مساحت 12 متر مربع قرار دارد. این آشپزخانه در هر دو طرف، دارای کابینت هایی به رنگ مشکی و آینه ای است. البته در سمت راست، کابینت ها کنار یخچال و اجاق گاز قرار دارند.

کف این آشپزخانه دارای سرامیک های تماما سفید و بدون هیچ طرحی می باشد و کاشی های دیوار نیز کرم رنگ هستند. این آشپزخانه فاقد پنجره است و در مرکز سقف آن یک لامپ قرار دارد.

سینک ظرف شویی در انتهای آشپزخانه به چشم می خورد و فضای درون آشپزخانه کاملا خالی است. همان طور که می بینید جدید ترین طراحی آشپزخانه در رنگ کف و کابینت های آن به چشم می خورد اما به نظر شما این آشپزخانه ی مدرن نیازمند به کمی تغییر ندارد؟ آیا به کمی خلاقیت و عناصر رنگی نیازی نیست؟

پاسخ هر دو سوال فوق مثبت می باشد. زیرا درون چنین آشپزخانه ای حتی با وجود جدیدترین طراحی آشپزخانه کمبودهایی هم حس می شود که نیاز به طراحی و تغییر دارد.

شما میتوانید برای  انتخاب جدید ترین طراحی آشپزخانه ی منزل خود از هر نوع سبکی که در این مقاله نیز به آنها اشاره شد، استفاده کنید. اما برای دلنشین تر شدن آشپزخانه تان و هماهنگی آن با فرهنگ و ذوق ایرانی، نیازمند به نکاتی هستید. با رعایت کردن این نکات می توانید به بهترین شکل جدیدترین طراحی آشپزخانه را داشته باشید.

طراحی آشپزخانه های مدرن

 

شش نکته طلایی برای جدیدترین طراحی آشپزخانه

 1. ایجاد هماهنگی میان وسایل آشپزخانه با فضای آشپزخانه

 2. چیدمان صحیح وسایل و پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

 3. نورپردازی مناسب با جدیدترین طراحی آشپزخانه

 4. انتخاب بهترین رنگ ها برای پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

 5. استفاده از وسایل و چیزهایی که رنگ تازگی به آشپزخانه شما می بخشد

 6. انجام تغییراتی اساسی اما مهم جهت کامل تر شدن جدید ترین طراحی آشپزخانه شما

با انجام شش نکته طلایی فوق برای آشپزخانه تان، می توانید بهترین اتفاقات داخل منزل را درون آشپزخانه خود رقم بزنید و از جدید ترین طراحی آشپزخانه همراه با تغییراتی که ایجاد کرده اید لذت ببرید.

در میان سبک های مختلفی که برای آشپزخانه ها پیشنهاد می شود؛ مانند: سبک مراکشی، سبک ژاپنی ، سبک چینی، سبک مصری ، سبک هندی، سبک فرانسوی،  سبک سوئدی، سبک اسپانیایی و سبک انگلیسی، هر کسی با سلیقه خود می تواند هر نوع سبکی را انتخاب کند. زیرا تمام سبک های ذکر شده جزو  جدیدترین طراحی آشپزخانه ها می باشند و به منزل شما جذابیت خاصی می بخشند.

البته باید دو نکته را در انتخابِ سبک آشپزخانه خود مد نظر قرار دهید:

 1. موقعیت و مساحت آشپزخانه شما
 2. پیاده سازی شش نکته طلایی ذکر شده برای ایجاد شگفتی در جدیدترین طراحی آشپزخانه شما

شش نکته طلایی برای جذابیت های آشپزخانه

1-ایجاد هماهنگی میان وسایل آشپزخانه با فضای آشپزخانه

با توجه به محیط و فضای آشپزخانه خود، وسایل را در جایی مناسب قرار دهید. با قرار دادن یخچال در کنار آشپزخانه زاویه ای را ایجاد کنید که هنگام باز کردن یخچال، محتوای آن توسط سایرین دیده نشود. زیرا باز شدن در یخچال به روی مهمان جلوه خوشایندی ندارد.

نکته مهم در رابطه با یخچال، ظرفشویی و اجاق گاز نزدیکی آن ها به یکدیگر است. یعنی با توجه به محیط آشپزخانه خود، تزیین آشپزخانه را انجام دهید. جایی را برای یخچال، ظرفشویی و اجاق گاز مشخص کنید که انجام کارها و پختن غذا به سهولت بیشتری انجام شود. اگر فاصله میان این سه جز اساسی، زیاد و جدید ترین طراحی آشپزخانه شما نیز جزیره باشد، مشکلاتی را در آشپزخانه ایجاد خواهد کرد.

پس محلی را برای قرار دادن یخچال، ظرفشویی و اجاق گاز انتخاب کنید که با قرارگیری میز، صندلی، اپن و سایر وسایل تان همخوانی داشته باشد و عزیزانی که بیشتر وقت خود را درون آشپزخانه مشغول به کار هستند، دچار سردرگمی یا اتلاف وقت نشوند.

در صورتی که آشپزخانه شما متراژ کمی دارد و کوچک می باشد، در انتخاب جدیدترین طراحی آشپزخانه محدودیتی ندارید اما باید توجه داشته باشید که کابینت هایی باریک و کشیده برای آشپزخانه تان انتخاب کنید. کابینت هایی با ارتفاع بلند، آشپزخانه شما را دلباز تر و بزرگ تر نشان می دهد. پس به اندازه و سایز کابینت ها و هماهنگی آن ها با مساحت آشپزخانه تان توجه کنید.

 طراحی آشپزخانه های مدرن

2-چیدمان صحیح وسایل و پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

جدیدترین طراحی آشپزخانه باید چیدمانی صحیح نیز داشته باشد. بعد از قرار گیری وسایل بزرگ در جای مناسب خود باید اقدام به چیدمان آشپزخانه  و جا گذاری سایر وسایل به ویژه پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه خود کنید.

ابتدا محلی مناسب را برای وسایل برقی خود انتخاب و سپس پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه تان را لیست کنید. اگر متراژ آشپزخانه شما بزرگ است و به اندازه کافی فضای قابل دسترس دارید، بخشی از پیشخوان یا روی کابینت های خود را به قرار گیری وسایل برقی مانند: آبمیوه گیری، چای ساز، قهوه ساز و سایر وسایل برقی که بیشترین استفاده را از آن ها می برید، اختصاص دهید.

سپس به سراغ پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه تان بروید و با توجه به محل قرارگیری اجاق گاز و سینک ظرفشویی، جایی مناسب را برای قرار دادن پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که از دیوارهای کناری آشپزخانه، کاشی ها و یا حتی روی در کابینت ها برای قرار دادن برخی از پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه تان استفاده کنید.

زیرا این گونه ابزار ها مثل: چاقو، سرویس کفگیر و قاشق، ابزار های نظافتی و غیره عموما باید در دسترس باشند و قرار دادن همه آن ها داخل کابینت موجب اتلاف وقت می شود. زیرا کدبانو یا آقای سرآشپزی که مشغول پخت و پز می باشد؛ نمی تواند به طور مداوم پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه را از درون کابینت ها بردارد و مجددا آن ها را در درون کابینت بگذارد. همچنین برای ایجاد تنوع و خلاقیت در جدید ترین طراحی آشپزخانه تان، تزیین محیط آشپزخانه با این گونه ابزارها بسیار جذاب می شود.

پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه

3-نورپردازی مناسب با جدیدترین طراحی آشپزخانه

خود را در اتاقی تاریک تصور کنید و مشغول انجام کارهایی مثل: جا به جا کردن لباس ها، مرتب کردن تخت و گرد گیری شوید.

چه حسی پیدا می کنید؟ مطمئنا بعد از چند دقیقه از نبود نور و تاریکی اتاق کلافه خواهید شد و به دنبال نور می‌گردید. حالا تصور کنید در آشپزخانه هستید و قصد دارید غذا بپزید، سالاد درست کنید، چای دم کنید و ساعات ها مشغول آشپزی باشید.

هیچ یک از ما حاضر نخواهد شد در چنین مکانی حتی با دارا بودن جدید ترین طراحی آشپزخانه، ساعتی را به غذا  درست کردن بگذراند. وجود نور کافی برای آشپزخانه بسیار ضروری است. زیرا ساعت های بیشتری در طول روز، درون آشپزخانه سپری می‌ شود.

پس هیچ گاه نورپردازیِ داخل آشپزخانه را فراموش نکنید. استفاده از نور های ملایم، با رنگ های سفید و آبی در دلگیر نبودن آشپزخانه تاثیرگذار هستند. جدید ترین طراحی آشپزخانه ی شما با هر نوع سبکی همراه با نورپردازی بسیار شیک تر و دلنشین تر خواهد شد.

نور شمع روی میز، نورهود، نور های بالای اپن و چراغ های آویز از سقف، همگی در جلوه بخشیدن به جدیدترین طراحی آشپزخانه شما کمک می کند. علاوه بر این خانم کدبانو و یا آقای سرآشپز نیز با روحیه شادتر و حسی بهتر در آشپزخانه به طبخ غذا می‌پردازد.

طراحی داخلی آشپزخانه

4-انتخاب بهترین رنگ ها برای پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

گزینش رنگ مناسب برای هر مکانی و هر قسمتی از منزل ضروری است. دکوراتور ها در انتخاب درست رنگ ها می توانند بسیار کارگشا باشند. زیرا با توجه به هر آنچه که می بینند و ارتباطی که بین اجزای موجود در مکان برقرار میکنند، رنگی را پیشنهاد می دهند که بسیار تاثیرگذار است.

اولین نکته در انتخاب رنگ های مناسب به خصوص برای آشپزخانه، هماهنگی است که باید میان رنگ وسایل، وجود داشته باشد. در جدید ترین طراحی آشپزخانه ها شاهد استفاده از رنگ های عموما تیره و سفید و مشکی هستیم.

از رنگ های شاد برای وسایل تان مانند: یخچال، میز غذا خوری، کابینت و حتی کاشی دیوار ها استفاده کنید. با انتخاب رنگ های زرد، سبز، آبی و قرمز انرژی خاصی را درون آشپزخانه تان ایجاد می کنید.

این انرژی با اولین نگاه و اولین قدم به آشپزخانه تان توسط سایرین دریافت می شود. زیرا حضور چنین رنگ هایی همراه با جدیدترین طراحی آشپزخانه تان، این قسمت مهمِ منزل را بسیار متفاوت و جالب می کند.

اگر تمایلی به این گونه تغییر رنگ در کابینت، وسایل، کاشی ها و یا سرامیک کف ندارید و سلیقه شما همان تناژ سفید و مشکی برای جدیدترین طراحی آشپزخانه، است؛ اضافه کردن رنگ های شاد از طریق دیگری به آشپزخانه تان می تواند کارساز باشد.

شما با انتخاب رنگ هایی متناسب با سلیقه و هماهنگ با سایر رنگ های موجود در آشپزخانه، می توانید جذابیت را به شکلی دیگر در آشپزخانه جاری سازید. شما پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه تان را در رنگ های زرد، قرمز، سبز، صورتی و یا آبی می توانید انتخاب کنید و با تزیین آشپزخانه همراه با اینگونه رنگ ها، جدیدترین طراحی آشپزخانه تان را خلاقانه به نمایش بگذارید.

5-استفاده از وسایل و چیزهایی که رنگ تازگی به آشپزخانه شما می بخشد

حتما این جمله را شنیده اید که می گویند: «در این مکان زندگی جریان دارد…» بله، حتی شنیدن این جمله نیز حس خوبی را در ما ایجاد می کند. حالا شما تصور کنید درون آشپزخانه خود نشستید و دوست تان نیز در کنار شما مشغول نوشیدن چای می باشد و این جمله را درباره آشپزخانه شما می گوید؛ چه حسی به شما دست می دهد؟ مطمئنا به دلیل داشتن چنین آشپزخانه ای به جدیدترین طراحی آشپزخانه تان افتخار می کنید.

اما نکته اساسی در رابطه با این جمله پر از انرژی چیست؟ چگونه می توان این جمله را از دوستان و اطرافیان خود دریافت کرد؟ شما جدیدترین طراحی آشپزخانه را با سلیقه خود و سایر اعضای خانواده انتخاب می کنید اما باید توجه داشته باشید آنچه که بقیه را سر ذوق می آورد؛ تنوع و تازگی در یک مکان است.

زمانی می توان این تازگی و جاری بودن زندگی را در آشپزخانه ایجاد کرد که چیزهای زندگی بخش را به آشپزخانه خود اضافه کنید. مانند: گلدان های زیبا، کوزه های سفالی، آویز های طبیعی از سیر، فلفل و وسایلی که برای همه خاطره انگیز هستند.

شما می توانید با قرار دادن یک گلدان بر روی پیشخوان یا کابینت خود و تزیین سقف آشپزخانه تان با آویز های طبیعی، رنگ و بوی خاصی را در آشپزخانه تان ایجاد کنید. این گونه خلاقیت ها نه تنها شما را از داشتن جدید ترین طراحی آشپزخانه محروم می کند، بلکه زیبایی بی نظیری نیز به آشپزخانه شما می بخشد.

آشپزخانه های رنگی

6-انجام تغییراتی اساسی اما مهم جهت کامل تر شدن جدید ترین طراحی آشپزخانه شما

در آخرین نکته از شش نکته طلایی برای تلفیق خلاقیت با جدیدترین طراحی آشپزخانه، به یک طراح داخلی نیاز دارید. زیرا در برخی منازل شاهد نواقصی در نقشه ساختمان هستیم. به طور مثال: آشپزخانه به حدی کوچک است که امکان هیچ نوع فعالیت و طراحی را ایجاد نمی کند و یا آنقدر تاریک است که حس افسردگی را به ما منتقل می کند. نورگیری آشپزخانه بسیار مهم است.

زیرا علاوه بر انرژی مثبتی که برای افراد حاضر در خانه ایجاد می کند؛ زیبایی و جلوه خاصی نیز به آشپزخانه می بخشد. همچنین جدیدترین طراحی آشپزخانه بدون وجود پنجره، آشپزخانه را با کمبود های زیادی مواجه می کند. در نکته طلایی شماره 4 درباره رنگ ها صحبت کردیم. یکی از اجزای مهمی که باید رنگ مناسبی داشته باشد و در فضاسازی آشپزخانه نیز بسیار تاثیر گذار است؛ پرده آشپزخانه می باشد.

طرح و رنگ پرده می تواند در دلنشین تر شدن آشپزخانه شما کمک کند. خلاقیت با جدیدترین طراحی آشپزخانه زمانی رخ می دهد که آشپزخانه ای کوچک حاوی تعداد زیادی وسایل برقی نقره ای، کابینت های شیشه ای و سرامیک سفید، دارای پرده ای با طرح های سنتی و رنگ فیروزه ای باشد.

چنین آشپزخانه ای علاوه بر شیک بودن با جدیدترین طراحی آشپزخانه، دارای نقطه عطفی است که حس خوبی را نیز به شما منتقل می کند. پس اگر آشپزخانه شما پنجره ندارد و یا به نحوی ساخته شده است که شش نکته طلایی خلاقیت را نمی توانید در آن اجرا کرد؛ حتما با یک طراح داخلی تماس بگیرید.

آشپزخانه های رنگی و مدرن

 نکات طلایی در آشپزخانه

1.ایجاد هماهنگی میان وسایل آشپزخانه با فضای آشپزخانه

چون آشپزخانه موردنظر متراژ مناسب و معمولی دارد، می توان وسایل برقی را در گوشه ای از پیشخوان یا روی کابینت ها قرار داد. همچنین در این آشپزخانه فاصله یخچال، اجاق گاز و ظرفشویی مناسب است.

2.چیدمان صحیح وسایل و پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

پوجود کابینت های آینه ای یکی از ویژگی های جدیدترین طراحی آشپزخانه محسوب می شود. با قرار دادن پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه بر روی در کابینت ها و همچنین روی کاشی ها توسط مگنت و آهن ربا؛ زیبایی جالبی به این آشپزخانه می بخشیم. زیرا انعکاس رنگ شاد این ابزارها توسط آینه کابینت ها در جدیدترین طراحی آشپزخانه حس رنگارنگی را در محیط آشپزخانه ایجاد می کند.

3.نورپردازی مناسب با جدید ترین طراحی آشپزخانه

می توانیم یک توپ پلاستیکی را با اشکال مختلف برش بزنیم و لامپ را درون آن قرار دهیم. با روشن کردن لامپ، نور حاصل از آن توسط اشکالی که بر روی توپ ایجاد کرده ایم؛ در فضای آشپزخانه منتشر می شود و زیبایی بی نظیری را در این آشپزخانه شاهد خواهیم بود. استفاده از فانوس های تزیینی روی پیشخوان و روشن کردن آن ها علاوه بر نورپردازی، جلوه بصری نیز دارد.

4.انتخاب بهترین رنگ ها برای پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه

در انتخاب رنگ های پرکاربرد ترین ابزارهای آشپزخانه باید دقت کنیم در آشپزخانه ای با تناژ رنگ سفید و مشکی، استفاده از رنگ آبی روشن یا قرمز برای پرکاربرد ترین ابزار های آشپزخانه بسیار دلچسب می باشد و به آشپزخانه ما جلوه خوبی می دهد.

5.استفاده از وسایل و چیزهایی که رنگ تازگی به آشپزخانه شما می بخشد

فضای داخلی این آشپزخانه کاملا خالی است. پس می توان با قرار دادن یک میز در مرکز آشپزخانه، تغییری مثبت در فضا ایجاد کرد. من یک گلدان حاوی سبزی های معطر یا گل های سنبل روی میز قرار می دهم و رومیزی آن را نیز هماهنگ با رنگ های پرکاربردترین ابزار های آشپزخانه انتخاب می کنم.

6.انجام تغییراتی اساسی اما مهم جهت کامل تر شدن جدید ترین طراحی آشپزخانه شما

اگر خاطرتان باشد، این آشپزخانه پنجره ای ندارد و از نورگیری مناسبی نیز برخوردار نیست. پس می توان سینک ظرفشویی را از انتهای آشپزخانه به جلوی آن انتقال داد و یک پنجره قدی در انتهای آشپزخانه ایجاد نمود. البته این نکته را فراموش نکنید که رنگ پرده ها با پرکاربرد ترین ابزار های این آشپزخانه هماهنگی دارد و زیبایی منحصر به فردی در فضا و جدیدترین طراحی آشپزخانه ما ایجاد کرده است.

شما با هر سلیقه و هر سبک طراحی آشپزخانه می توانید از این ابزارهای رنگی برای فضای داخل آشپزخانه خود استفاده کنید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =