نکات خانه داری

روش های طراحی چیدمان خانه بدون مبل

روش های طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل

چیدمان خانه بدون مبل

چیدمان خانه بدون مبل از راه حل های مناسب برای خارج کردن یکنواختی از فضای دکوراسیون محسوب می شود. تنوع بخشیدن و استفاده از ایده های خلاقانه و نوآورانه، از روش های ایده آل و هوشمندانه برای رقم زدن تفاوت و تمایز در دکوراسیون فضای داخلی به شمار می رود.

در بسیاری مواقع، برای ایجاد فضایی یونیک و منحصر به فرد، به سبک ها و الگوهای قدیمی رجوع می شود. امروزه نیز این سبک ها مورد پسند بسیاری از طراحان و معماران فضای داخلی قرار گرفته است.

چیدمان خانه های معمولی بدون مبل از ایده های جالب و در عین حال متفاوت می باشد. این نوع سبک از چیدمان به نوعی راحتی، آسایش و سادگی را در دل خود جای داده است. به طور کلی، مبلمان از عناصر تاثیرگذار و موثر برای زیباسازی و جذابیت بخشیدن به حال و هوای دکوراسیون به شمار می رود.

بر این اساس، از زاویه دید بسیاری از افراد، تصور چیدمانی بدون حضور مبلمان، عملا غیر قابل تصور به نظر می رسد. از سوی دیگر، دیزاین خانه بدون مبل چندان با زندگی مدرنیته حال حاضر همخوانی ندارد. با این وجود، این سبک، به عنوان نمونه ای از سبک مدگرایی مورد پسند برخی از افراد واقع می شود.

طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل

نحوه طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل

1- استفاده از تشک و پشتی

در چیدمان منزل بدون مبل به جای مبلمان از پشتی ها و تشکچه ها استفاده می گردد. این سبک از دکوراسیون نمایی از خانه های قدیمی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را در اذهان تداعی می سازد. در سبک های قدیمی تشک ها و پشتی از گزینه های کاربردی برای نشستن و تکیه دادن محسوب می شدند.

در سبک جدید این نوع چیدمان، پشتی و تشک ها ظاهری کاملا مدرن و امروزی پیدا کرده اند. استفاده از این عناصر در چیدمان خانه، یادآور خاطرات بسیار شیرینی برای اعضای خانواده، به ویژه پدر و مادرها می باشد.

تزیین نمای دکوراسیون با پشتی ها و تشک های قدیمی، ظاهر چیدمان را چشم نواز و دوست داشتنی جلوه می دهد.

2- رختخواب های به شکل مبل

استفاده از رختخواب های طراحی شده به شکل مبل، از دیگر روش های طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل تلقی می گردد. به طور معمول، رختخواب ها با طرح و مدل مختلف، در اغلب خانه های ایرانی یافت می شوند.

برای ایجاد چیدمانی بدون مبل، رختخواب ها کمک شایانی می کنند. بر این اساس، رختخواب های اضافی و بلا استفاده را می توان در فضای چیدمان مورد استفاده قرار داد. در این حالت، بدون صرف هزینه های گزاف، فضای چیدمان بدون مبل و صندلی تزیین شده است.

به منظور افزایش جذابیت و زیبایی بصری چیدمان می توان از ملافه های رنگی و بالشت های رنگارنگ بهره گرفت.

3- بهره بردن از کوسن ها

استفاده از کوسن ها از دیگر روش ها برای طراحی دکوراسیون خانه بدون مبل محسوب می شود. کوسن ها از عناصر بسیار کاربردی برای ایجاد تنوع و تفاوت در فضای دکوراسیون به حساب می آیند.

در دکوراسیون های به سبک مدرن، استفاده از کوسن ها، بسیار رایج و متداول می باشد. کوسن ها زمینه مناسب برای ایجاد تغییرات اساسی و در عین حال چشم نواز را در فضای دکوراسیون فراهم می آورند.

با استفاده از تعدادی کوسن هم اندازه و یک شکل، به راحتی می توان چیدمانی بدون مبل را پدید آورد. ایجاد تغییر در نمای دکوراسیون در آن واحد، از مزایای بزرگ استفاده از کوسن در چیدمان محسوب می شود.

4- کاربرد تشک های فانتزی

استفاده از تشکچه های فانتزی و مدرن، یکی دیگر از راهکارهای موثر برای طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل قلمداد می گردد. برخی افراد تمایل دارند، حس نشستن بر روی زمین را تجربه نمایند.

برای محقق ساختن این امر، کوسن های بزرگ و تشکچه های فانتزی، از عناصر تاثیرگذار و کمک کننده به شمار می روند. با استفاده از تشک های فانتزی، علاوه بر تغییر نمای ظاهری دکوراسیون، امکان ایجاد چیدمانی بدون مبل به سادگی فراهم می شود.

چیدمان خانه های بدون بدون مبل

5- طراحی دکوراسیون به سبک مراکشی

ایجاد دکوراسیونی به سبک مراکشی را می توان از دیگر روش های کاربردی برای طراحی چیدمان خانه بدون مبل برشمرد. سبک مراکشی با سلیقه و ذائقه ایرانی کاملا هماهنگی و تطابق دارد.

مضاف بر این، در کشور مراکش، بسیاری از خانه ها بدون حضور مبل طراحی و دیزاین می شوند. چرا که مردم این کشور علاقه بسیاری زیادی به چیدمان بدون مبل دارند. در این سبک، تشک ها و کوسن ها نقش برجسته و پر رنگی بر عهده دارند.

6- تلفیق کوسن های بزرگ و کوچک

از دیگر راهکارهای مناسب برای طراحی چیدمان خانه های معمولی بدون مبل می توان به استفاده از کوسن‌های بزرگ و کوچک، اشاره نمود.

با استفاده از تعدادی کوسن هم اندازه و غیر هم اندازه، به راحتی می توان دکوراسیونی بدون مبل را پدید آورد. استفاده از کوسن بیشتر در بالا بردن آرامش و آسایش افراد بسیار تاثیرگذار و موثر می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین قیمت سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از نحوه خرید فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =