لوازم آشپزخانه

با کاربردهای جالب مایع ظرف‌شویی آشنا شوید + 7 کاربرد جالب

با کاربردهای جالب «مایع ظرف‌شویی» آشنا شوید

مایع ظرف‌شویی و کاربردهای آن 

بسیاری از افراد هستند که از مایع ظرفشویی تنها در سینک ظرفشویی خود استفاده می ‌کنند. اما باید بدانید که این ماده شوینده کارایی و کاربردهای بیشتری هم دارد. اگر به خوبی با قدرت پاک کنندگی مایع های ظرفشویی آشنایی داشته باشید می توانید از آنها برای پاک کردن بسیاری از سطوح دیگر استفاده کنید.

البته که باید به خوبی بدانید پیش از استفاده از این مایع شوینده برای پاک کردن بسیاری از سطوح باید به خوبی در مورد برند تولیدی آن اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از برندهای تولیدی کیفیت لازم را ندارند و شاید برای پاک کردن برخی از سطوح مناسب نباشند.

به طور کلی تعدادی از کاربرد های جالبی که شما می توانید با استفاده از مایع ظرفشویی دریافت کنید را در ادامه بیان می‌ کنیم تا از این ویژگی ها و کاربردها استفاده بهینه داشته باشید.

با کاربردهای جالب «مایع ظرف‌شویی» آشنا شویدکاربردهای متنوع مایع ظرفشویی

برخی از مهمترین و اصلی‌ترین کاربردهایی که شما می توانید از مایع ظرفشویی دریافت کنید و اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می ‌باشد از :

  1. از بین بردن لکه های چرب :

اگر شما روی پیراهن خود لکه سس سالاد دارید می توانید با استفاده از این مایع شوینده آن را به خوبی از بین ببرید. در واقع استفاده از این مایع شوینده برای از بین بردن لکه های دور یقه نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. بیشتر پارچه‌ هایی که ابریشم و یا کتان می باشند را شما می توانید با استفاده از این مایع شوینده به خوبی تمیز کنید.

  1. پاک کردن کف زمین :

برای تبدیل کردن یک سطل آب گرم به یکی از بهترین پاک کننده های مفید کف زمین شما تنها به دو قاشق غذاخوری از این مایع شستشو دهنده نیاز دارید. شما می‌توانید از این محلول روی کاشی ها و یا سرامیک ها استفاده کنید.

دقت داشته باشید که برای برداشتن سطوح سختی مانند چربی باید از مقدار بیشتری مایع  ظرفشویی استفاده کنید.

  1. مبلمان باغچه را تمیز کنید :

برخی از مبلمان هایی که شما در باغ و یا ویلای خود می گذارید از جنس پلاستیک و یا فایبرگلاس هستند. شما می توانید برای تمیز کردن آنها از این مایع شوینده استفاده کنید.

زمان استفاده از این مایع شوینده برای تمیز کردن مبلمان پاسیو و یا باغچه خود باید آن را با مقداری آب ترکیب نموده و با استفاده از یک اسفنج روی مبلمان بکشید. سپس با استفاده از شلنگ مبلمان را آبکشی نمایید.

با کاربردهای جالب «مایع ظرف‌شویی» آشنا شوید

  1. جواهرات خود را تمیز کنید :

اضافه نمودن مقداری از این مایع شوینده با آب معدنی یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن زیورآلات می باشد. کفی که به وسیله این ترکیب ایجاد می ‌شود کثیفی ها را از بین می برد و کمک می کند که مایع شستشو دهنده وارد شکاف های کوچک گردد.

آب معدنی که گاز دارد و مایع شستشو دهنده را شما باید در یک کاسه ترکیب کنید و زیورآلات را به مدت پنج دقیقه در آن خیس نمایید. سپس آن را در شرایطی که به وجود آمده است تکان دهید. از طرف دیگر هم می‌توانید از مسواک‌ های نرم برای شستن و ساییدن هر یک از آلودگی ‌های سرسخت روی زیور آلات استفاده کنید.

  1. تمیز کردن شانه ها و برس ها :

 با استفاده کردن از محلول کف دار که در آن آب و مایع ظرفشویی را ریخته اید می توانید بسیاری از برس ها و شانه های خود را تمیز کنید.

برس ها و شانه هایی که از آنها برای شانه کردن موهای خود و یا حیوانات تان استفاده می کنید بعد از مدتی ممکن است که دچار جرم و یا کثیفی شوند. بر همین اساس قادر خواهید بود که با استفاده از این مایع شستشو دهنده آنها را تمیز کنید.

  1. لباس های قابل شستشو با دست را تمیز کنید :

 در برخی از موارد که لباس‌ های شما اگر در ماشین لباسشویی ریخته شود دچار آسیب می گردد شما می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. با استفاده از این مایع شستشو دهنده به صورت دستی قادر خواهید بود که لباس ها را به خوبی بشویید.

برخی از لباس ها قابلیت شستشو با دست را دارند که اگر با این مایع شوینده آنها را شستشو دهید نه به دستان شما آسیبی وارد می شود و نه به بافت لباس آسیب وارد می گردد.

  1. از بین بردن لکه های روی فرش :

یکی دیگر از کاربردهایی که مایع های ظرفشویی دارند این است که لکه های روی فرش را به خوبی از بین می برند. برخی از لکه هایی که روی فرش ایجاد می شود را شما می توانید با استفاده از این مایع شوینده به طور کامل از بین ببرید.

دقت داشته باشید که استفاده از این مایع شوینده برای از بین بردن بیشتر آلودگی های روی فرش به کار برده نمی شود و شما تنها برخی از آلودگی های روی فرش را می توانید با استفاده از آن بین ببرید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نه =