نکات خانه داری

رایج ترین اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه کدامند؟

اشتباهات خانم ها در دکوراسیون آشپزخانه

اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه موجب می شود که فضای آشپزخانه ظاهر زیبایی نداشته باشد‌. وقتی که قرار است وقت زیادی را در آشپزخانه صرف کنید پس چیدمان منظم می تواند از شلخته و بی نظم نشان دادن آشپزخانه جلوگیری کند.

اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه

با توجه به اینکه حساس ترین قسمت هر خانه ای آشپزخانه ی آن می باشد پس حساسیت زیادی بر روی چیدمان آن به خرج دهید تا هنگام کار در آن حس بهتری داشته باشید. بسیاری از اشتباهات رایج در چیدمان ناخواسته پیش می آید و افراد آگاهی چندانی در خصوص نحوه ی چیدمان صحیح آشپزخانه را ندارند.

پس با ما همراه باشید تا این اشتباهات رایج و پیش پا افتاده را بشناسید و آن ها را رفع کنید و در نهایت لحظات خوبی را در آشپزخانه ی خود سپری کنید و از آن حس بهتری بگیرید.


مهم ترین اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه

مهم ترین اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه

اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه ربطی به خرید وسایل منحصر به فرد و لوکس ندارد. هر چه وسایل شما مدرن و زیبا باشند اگر به شیوه ی صحیحی چیده نشوند ظاهر زیبا نخواهند داشت. یک دکوراسیون خاص به داشتن وسایل و امکانات پیشرفته نیست بلکه به این است که شما چطور بخواهید آشپزخانه ی خود را سر و سامان دهید. اگر نکاتی را که در ادامه معرفی می کنیم به کار بگیرید قطعا باعث می شود زیبایی های آشپزخانه و لوازم بیشتر به چشم بیاید.

 • نداشتن فضای کافی و مناسب بر روی کانتر آشپزخانه: اگر روی کانتر فضای کافی نداشته باشید آشپزخانه نامرتب جلوه می دهد و جا برای افراد زیادی در آن نیست. در بسیاری از آشپزخانه ها نمی توان درب بسیاری از لوازم خانگی را نظیر یخچال و گاز را به خوبی باز و بسته کرد که این مشکل می تواند با بیشتر شدن فضای بین کابینت ها رفع گردد. این فاصله در حالت استاندارد باید ۱۲۲ سانتی متر باشد.
 • تعبیه نکردن فضای مناسب برای کار و عدم توجه به این مساله:  چیدمان را به نحوی انجام دهید که هر بار  مجبور نشوید برای دسترسی به یک وسیله یا مواد غذایی دائما در حال رفت و آمد باشند.
 • توجه نکردن به ابعاد لوازم خانگی: اگر در آشپزخانه خود فضای زیادی بلااستفاده مانده است و این مساله ممکن است به دلیل عدم تطابق اندازه لوازم با فضا می باشد. قبل از خرید هر وسیله ی خانگی ابتدا بهتر است بررسی کنند ببینید که آیا در قفسه ها و کابینت ها فضای کافی برای نگهداری این لوازم وجود دارد‌ و اگر نباشد شما مجبور خواهید شد که وسایل را روی کانتر بگذارید و این کار عملا یکی از اشتباهات رایج دکوراسیون آشپزخانه است.
 • توجه نکردن به نور پردازی مناسب: اگر چراغ ها در جای مناسب نصب شود باعث می شود نورکافی برای انجام کارهای آشپزخانه وجود داشته باشد. بهتر است چندین منبع نور در آشپزخانه مثل یک نور پس زمینه و چند نور جانبی وجود داشته باشد.
 • حذف ظروف غیرضروری: ظروفی که فعلا از آنها استفاده نشده را بردارید و هنگامی که قصد کار کردن با آن ها را داشتید آن ها را بیاورید.
 • توجه نکردن به اصل کاربردی فضا: مثلث کاری یا در اصل شلوغ ترین فضای کاری آشپزخانه یکی از اصلی ترین نکات در چیدمان است. اگر شما بخواهید یک آشپزخانه کاربردی داشته باشید، باید فاصله ای بین سینک ظرفشویی، یخچال و اجاق گاز وجود داشته باشد تا به هم مرتبط باشند. طراحی سینک و اجاق گاز و یخچال بهتر است در نزدیکی هم باشند.
 • توجه نکردن به نصب کاشی های محافظ: پشت گاز و ظرفشویی نیازمند کاشی های محافظ  مخصوص می باشد. دلیل استفاده از کاشی های محافظ این است که اگر احیانا کاشی های معمولی خراب شوند تعمیرات مشکلی دارند. شاید این کاشی های قیمت بالاتری داشته باشند اما به دلیل ماندگاری بالا بسیار با صرفه تر خواهد بود.
 • رنگ مناسب کابینت ها: از لحاظ رنگ کابینت ها بهتر است رنگ روشن داشته باشند. چون به محض کثیفی می توان به خوبی آن ها را تمیز کرد.
 • انتخاب پیشخوان یا جزیره برای آشپزخانه:  امروزه بیشتر آشپزخانه های مدرن را با طرح جزیره دار می سازند و علاوه بر زیبایی فضای بیشتری را در اختیار خانم ها قرار می دهند. اما اگر پیشخوان برای آشپزخانه های کوچک طراحی شود قطعا باعث کوچک شدن فضا و کار کردن سخت می شود‌.
 • عدم وجود فضای کافی در چیدمان آشپزخانه: اگر حتی یک متر فضای  بلا استفاده در آشپزخانه وجود داشته باشد، در کلیت فضای آشپزخانه تاثیر می گذارد. برای آشپزخانه های بزرگ نباید از کابینت های کوتاه استفاده کرد و جایگزین کردن کابینت های هوایی تاثیر زیادی در زیبا شدن دارد. فضاهای عمودی هم که نقش پررنگی در چیدمان دارند را نادیده نگیرید.
 • چیدمان صحیح درب کابینت ها و کشوها: در آشپزخانه هایی که همیشه درب کابینت ها و کمدها بسته باشد ظاهر بسیار متفاوت و زیبایی به خود می گیرد. قبل از طراحی کابینت ها تعیین کنید که چه وسیله ای را کجا بگذارید و درب این وسایل تا چه اندازه باز شود.

تاثیر مد در اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه

تاثیر مد در اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه

شاید شما هم مثل هزاران زن دیگر آرزوی داشتن آشپزخانه ای رویایی را دارید. اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه این بار به طرف مد کشیده شده است و بیشتر افراد تلاش می کنند تا انواع اسباب و لوازم خانگی را مطابق با مد روز تهیه کنند. اما این کار هزینه بر خواهد بود و مدام فرد در حال تغییر دکوراسیون و خرید لوازم مدرن است. اگر در این راستا لوازم ساده را انتخاب کند.

اشتباهات خانم ها در دکوراسیون آشپزخانه موجب می شود که فضای آشپزخانه ظاهر زیبایی نداشته باشد‌. وقتی که قرار است وقت زیادی را در آشپزخانه صرف کنید پس چیدمان منظم می تواند از شلخته و بی نظم نشان دادن آشپزخانه جلوگیری کند.

نقش ایمنی در چیدمان آشپزخانه

قبل از اینکه مسائل مربوط به زیبایی و دکوراسیون زیبا نظر شما را جلب کند بهتر است در ابتدا به موضوع ایمنی و اشتباهات خانم ها در چیدمان آشپزخانه در نظر گرفته شود. وسایل برقی تهیه مواد غذایی نظیر چرخ گوشت، مرغ و … باید در جای مناسب و دور از دست اطفال نگهداری شود. در آشپزخانه منابع انرژی زیادی تعبیه شده اند که دستکاری غیر اصولی آن ها موجب اتفاقات ناگوار خواهد شد.

اگر هنوز سبک و اندازه و شکل آشپزخانه از المان های یک آشپزخانه ی رویایی و خوب خارج است و آشپزخانه ی شما این برای رسیدن به یک ساختار خوب نیازمند یک تغییر است پس بهتر است با طراحی مناسب و چیدمان بهتر آشپزخانه خود را مرتب و زیبا جلوه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =