نکات خانه داری

نحوه چیدمان وسایل آشپزخانه + 5 نکته مهم در چیدمان اصولی

چیدمان وسایل آشپزخانه

نحوه چیدمان وسایل آشپزخانه

بدون شک از نظر هر فردی که خانه داری می کند چیدمان وسایل آشپزخانه به صورت اصولی دشواری های خاص خودش را دارد. شما می توانید با رعایت کردن برخی از اصول و استانداردهای مشخص شده به خوبی چیدمان آشپزخانه و کابینت هایتان را انجام دهید.

استفاده از برخی نظم دهنده و اکسسوری ها برای نظم بخشید به کابینت اهمیت بسیار زیادی دارد و شما می توانید از آنها برای اینکه وسیله ها را در جای درستی قرار دهید استفاده کنید.

برخی از نکات مهمی که در مورد چیدمان وسیله های آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

ترفندهای چیدمان وسایل آشپزخانه

نکاتی در مورد چیدمان اصولی و استاندارد وسایل آشپزخانه

 برخی از نکاتی که در مورد چیدمان وسایل آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید آنها را به خوبی در نظر داشته باشید عبارت است از :

  1. وسیله های غیر ضروری را از درون کابینت خارج نمایید :

یکی از مهمترین اقداماتی که برای چیدمان ظروف در آشپزخانه اهمیت دارد این است که وسیله های غیر ضروری را از آشپزخانه جدا کنید. بسیاری از شما هستید که برخی از ظروف را به دلایل متنوع دیگر استفاده نمی کنید.

در واقع باید بدانید که برخی از ظروف ممکن است درب هایشان خراب شود و یا اینکه به هر علتی دیگر قابل استفاده نباشند. شما آنها را باید به انباری ببرید و یا استفاده دیگری از آنها نمایید.

وسیله های غیر ضروری بسیار زیادی در آشپزخانه وجود دارد که شاید شما سال ها از آنها استفاده نکرده باشید. بهتر است که آن وسیله ها را از داخل کابینت خود بردارید.

  1. وسیله ها و ظروفی که کاربرد زیادی دارند را باید جدا کنید و در دسترس قرار دهید :

یکی دیگر از گام هایی که برای چیدمان وسایل آشپزخانه باید در نظر داشته باشید این است که وسیله های پرکاربرد را در دسترس خود قرار دهید. وسیله های پر کاربرد را باید از دیگر وسیله ها جدا سازید و آنها را در دسترس خود قرار دهید.

دسترسی به آن دسته از وسیله هایی که پرکاربرد می باشند باید آسان باشد و شما هم نیاز است که به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید.

برخی از ظروف را شما تنها در مهمانی ها مورد استفاده قرار می دهید که آنها را بهتر است در قسمت های پشتی کابینت قرار دهید. نحوه چیدمان هر یک از ظروف برای اینکه شما آنها را بتوانید به راحتی پیدا کنید اهمیت بسیار زیادی دارد.

  1. وسیله های پرکاربرد را دسته بندی نمایید :

 در این مرحله بهتر است که آن دسته از ظروف و وسیله هایی که کاربرد بیشتری دارند را جدا کنید. برخی از ظروف مانند قابلمه ها، لیوان ها، فنجان ها و …. را باید در یک کابینت مشخص شده ای بگذارید. در واقع بهتر است بدانید که کابینت مواد شوینده نیاز است که جایگاه مشخص شده ای داشته باشید.

هر یک از وسیله ها را بر اساس کاربردی روزانه ای که دارند باید در جایگاه مشخص شده ای بگذارید. محل قرارگیری هر یک از انواع وسیله ها را باید به خوبی بدانید تا به راحتی بتوانید آنها را پیدا کنید.

راهنمای کامل چیدمان وسایل آشپزخانه

  1. از نظم دهنده ها کمک بگیرید :

برای اینکه شما قادر باشید چیدمان ظروف آشپزخانه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید بهتر است که نظم دهنده استفاده کنید. نظم دهنده های بسیار زیادی هستند که شما می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید.

تنها باید به خوبی دقت داشته باشید که چیدمان آنها نیاز است بر اساس استاندارد و اصول مشخص شده ای باشد. قفسه بندی هر یک از کابینت ها که شما بخواهید درون آنها نظم دهنده قرار دهید تا حدودی هزینه زیادی در بر می گیرد.

بنابراین تنها شما می توانید با خرید برخی از قفسه های نظم دهنده که هزینه مناسبی هم ارد هر یک از وسیله ها را در جایگاه مشخص شده بگذارید. استفاده کردن از نظم دهنده ها به شما فضای بیشتری را درون کابینت می دهد.

هزینه کم و به نسبت به صرفه ای را برای خرید آنها پرداخت خواهید کرد ولی استفاده کاربردی و بی نظیری را از این نظم دهنده می توانید دریافت کنید.

  1. ظرف هایی که کمتر استفاده می کنید را در جای دیگری بگذارید :

بعد از اینکه ظرف های پرکاربرد را با استفاده از روش های بالا در دسترس قرار دادید به خوبی می توانید متوجه شوید که به چه ظروفی زیاد نیاز ندارد. برخی از وسایل هستند که کاربرد زیادی ندارند و شما آنها را بهتر است در مکان مشخص شده ای قرار دهید.

اگر می خواهید می توانید آنها را درون کمدهای اتاق خواب و یا انباری خود قرار دهید. در صورتی که وسیله های غیر کاربردی را از آشپزخانه بردارید بدون شک فضای بیشتری برای قرار دادن وسیله های کاربردی در اختیار خود دارید و می توانید جای وسیله های کاربردی را بازتر کنید.

برای خرید سرویس قابلمه ، ظروف پخت و پز، فلاسک چای و سایر ظروف مربوط به پخت و پز و آشپزخانه به سایت اینترنتی منزل می مراجعه نمایید تا یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =