نکات خانه داری

اصول زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن تهران

زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن تهران

بهینه سازی فضا، از اصول حائز اهمیت دکوراسیون خانه های مدرن محسوب می شود. در این نوع معماری استفاده بهینه از فضا، حرف اول و آخر را می زند. برای تغییر دادن حال و هوای فضای خانه، رنگ و سبک و سیاق دکوراسیون، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

انتخاب رنگ مناسب و هماهنگی داشتن سبک و ترکیب چیدمان با علایق و روحیات افراد، زیبایی و جذابیت بصری را به معنای واقعی کلمه در فضای دکوراسیون محقق می سازد. با توجه به مدرن شدن سبک زندگی انسان ها، اضافه کردن عناصر مدرنیته و جدید به فضای دکوراسیون، بیش از پیش مورد تاکید طراحان و معماران فضای داخلی قرار گرفته است.

دکوراسیون با حال و هوای مدرن، از هرگونه پیچیدگی و شلوغی به دور است. به عبارت دیگر، سبک مدرن به جریان های یک دست و الگوهای ساده و بی آلایش تکیه دارد.

دکوراسیون سبک مدرن زیبایی، جذابیت و آرامش و راحتی را در دل خود جای داده است. لازم به ذکر است که برای جذابیت بخشیدن و زیباسازی دکوراسیون فضای داخلی، بر روی سبک مدرن حساب ویژه ای می توان باز کرد.

پنجره های بزرگ، مبلمان شیک، جلوه گری سبک مینیمال و منحنی های زیبا و اشکال هندسی زیبا و برجسته، در دکوراسیون با حال و هوای به صورت ملموس و محسوس به چشم می‌خورد.

دکوراسیون خانه های مدرن تهران

اصول زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن

1- دکوراسیونی بدون تزیینات اضافی

عدم وجود عناصر دکوراتیو متعدد و زیاد، یکی از اصول زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن تهران محسوب می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سبک مدرن با سادگی و بی آلایشی تعریف و تفسیر می شود.

در طراحی داخلی خانه هایی به سبک مدرن، هیچگونه عنصر شلوغ و پیچیده به چشم نمی خورد. اغلب فضاهای طراحی شده در این سبک، بدون تزیینات و عناصر دکوراتیو اضافی، ترسیم می شوند. استفاده از عناصر ساده و بی آلایش، زیبایی و جذابیت بصری فضای دکوراسیون را دو چندان می سازد.

2- استفاده از رنگ های خنثی

پوشش دیوارها با رنگ های روشن و خنثی، از دیگر اصول مهم و حائز اهمیت برای جذابیت بخشیدن دکوراسیون خانه های مدرن تلقی می گردد. رنگ های خنثی با سبک مدرن توازن و هارمونی لازم را برقرار می کنند. این امر تغییر و تحولات اثرگذار و جذابی را در فضای چیدمان پدید می آورد.

باید خاطر نشان نمود که استفاده از رنگ های خنثی و روشن، بستر مناسب برای تصویر سازی بیشتر را در ذهن بیننده فراهم می آورد. مضاف بر این، رنگ های روشن از بهترین عناصر برای منحصر به فرد و یونیک جلوه دادن دکوراسیون فضای داخلی به شمار می روند.

3- عنصر نور و نورپردازی

جریان نور و نورپردازی از دیگر اصول کاربردی برای افزایش زیبایی بصری معماری سبک مدرن قلمداد می گردد. ایجاد هماهنگی و یکنواختی بصری در گوشه و کنار دکوراسیون، از نکات کلیدی و تعیین کننده در طراحی داخلی به شمار می رود.

وجود پرتویی پیوسته از نور، در کنار جریانی از رنگ، تفاوت و تمایز را در فضای دکوراسیون به بهترین نحو رقم می زند. تلفیق عنصر نورپردازی و عناصر رنگی، فضایی متفاوت، جذاب و فوق العاده دیدنی را در چیدمان متجلی می سازد.

4- استفاده از گیاهان آپارتمانی

از دیگر نکات مهم برای زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن می توان به استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی، اشاره نمود. چشم انداز ایجاد شده در اثر سبزینگی گل و گل ها، فضایی پر از لطافت و آکنده از انرژی های مثبت را پایه گذاری می کند.

گل ها از عناصر طبیعی جذاب کننده نمای دکوراسیون محسوب می شوند. استفاده از این المان ها، حس سبز زندگی، پویایی و شادابی را در محیط خانه طنین انداز می کند. علاوه بر این، نقش و اهمیت گیاهان را در بهبود سطح کیفی هوا نمی توان نادیده انگاشت.

اصول زیباسازی دکوراسیون خانه های مدرن

5- دیوارپوش های طرح دار

تزیین کردن دیوارها و سقف ها با دیوارپوش های ساده و طرح دار،  از ایده های هوشمندانه و موثر برای زیباتر جلوه دادن دکور خانه تلقی می گردد. دیوارپوش ها از راهکارهای سریع و در عین حال مقرون به صرفه برای ایجاد تغییرات اساسی و چشم نواز در فضای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند.

طرح و مدل و طیف رنگی دیوارپوش‌ها می بایست با سبک و سیاق دکوراسیون همخوانی و توازن لازم را برقرار نماید. تزیین کردن فضای نشیمن، اتاق خواب و ورودی ها با دیوارپوش های ساده و یکدست، جذابیت و زیبایی بصری فضای چیدمان را دو چندان می‌سازد.

6- استفاده از الگوهای هندسی

استفاده از الگوها و اشکال هندسی و برجسته، از دیگر موارد حائز اهمیت برای ارتقای زیبایی بصری دکوراسیون خانه های مدرن به شمار می آید. استفاده از الگوها و اشکال هندسی در دکوراسیون های مدرن، بسیار رایج و متداول می باشد.

وجود این عناصر بصری، نظم و انسجام قابل توجهی را به محیط می بخشد. با استفاده از اشکال هندسی برجسته، به راحتی می توان دکوراسیونی یونیک، هارمونیک را با چاشنی جذابیت و زیبایی ظاهری، ایجاد نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =