نکات خانه داری

رازهای بزرگ جلوه دادن دکوراسیون خانه های 50 متری

رازهای بزرگ جلوه دادن دکوراسیون خانه های 50 متری

دکوراسیون خانه های 50 متری

نوع چیدمان دکوراسیون خانه های 50 متری برای استفاده بهینه از فضای محیط، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. خانه های کوچک و کم مساحت را می توان یکی از دستاوردهای زندگی مدرنیته دانست.

با توجه به سبک زندگی امروزی و افزایش نرخ جمعیت، خانه های کم مساحت و کوچک در قالب واحدهای آپارتمانی و مجتمع های مسکونی نمود برجسته‌ای یافته است. محدودیت جا و کوچک بودن فضای در دسترس، از معضلات عمده خانه های 50 متری محسوب می شود. بهینه سازی فضا، از بهترین راهکارها برای طراحی چیدمان دکوراسیون خانه های کم مساحت به شمار می رود.

توجه به نورپردازی و روشنایی محیط، رنگ های استفاده شده و عناصر دکوراتیو، از المان های تاثیرگذار و موثر برای طراحی چیدمان این فضاها تلقی می گردند.

مطابق با گفته های روانشناسان، نوع دکوراسیون و چیدمان فضا، بر روی عواطف و احساسات افراد بسیار تاثیرگذار است. ترفندهای مختلفی برای دلباز و وسیع نشان دادن دکوراسیون خانه های کوچک وجود دارد. با استفاده از این راهکارها علی رغم کوچک بودن فضا، طراحی چیدمان را می توان به شیک ترین و بهترین حالت ممکن، پیاده سازی نمود.

ترفندهای دلباز جلوه دادن دکوراسیون خانه های 50 متری

ترفندهای دلباز جلوه دادن دکوراسیون خانه های 50 متری

1- جدی گرفتن عنصر نورپردازی

بدون اغراق، نور و نورپردازی از عناصر مهم و حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون خانه های 50 متری به شمار می رود. با استفاده از قدرت جادویی عنصر نورپردازی، به راحتی می توان چیدمان فضای های کوچک و کم مساحت را دلباز و بزرگ جلوه داد.

استفاده از نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی در محقق ساختن این امر کمک شایانی می نماید. طراحی نورهای مصنوعی به صورت مخفی و در زیر سقف یا کابینت، از روش های کاربردی برای نورپردازی چیدمان خانه های کم مساحت تلقی می گردد. استفاده از نورهای مصنوعی، نما و ظاهر دکوراسیون را متفاوت و دگرگون می سازد.

2- استفاده از رنگ های روشن

به کار بردن رنگ های با پس زمینه روشن، از دیگر ترفندهای موثر برای بزرگ جلوه دادن چیدمان خانه های 50 متری محسوب می شود. بسیاری از طراحان و معماری فضای داخلی، بر روی استفاده از طیف رنگی سفید، در این فضاها تاکید ویژه ای دارند.

رنگ روشن یا سفید، نور و روشنایی قابل توجهی برای فضای چیدمان با خود به ارمغان می آورد. برای بزرگ نشان دادن فضای دکوراسیون کوچک، از معجزه رنگ سفید غافل نشوید.

3- انتخاب دیوارپوش مناسب

استفاده از کاغذ دیواری مناسب و همخوان با فضا را می توان از دیگر راهکارهای کاربردی برای وسیع نشان دادن دکوراسیون خانه های 50 متری قلمداد نمود. کاغذ دیواری از روش های سریع و در عین حال مقرون به صرفه برای ایجاد تغییر و تحولات موثر و اساسی در فضای دکوراسیون داخلی به حساب می آید.

هارمونی و هماهنگ داشتن بازه رنگ و طرح کاغذ دیواری با سبک چیدمان، جذابیت و زیبایی بی بدیلی را در فضا متبلور می سازد. برای دلباز نشان دادن چیدمان خانه های کوچک، دیوارپوش های دارای طرح راه راه عمودی و افقی، خوب و موثر عمل می کنند.

4- استفاده بهینه از فضای کوچک

وجود فضاهای محدود و کم جا، با تاروپود خانه های کوچک پیوند خورده است. بر همین اساس، استفاده بهینه از حداکثر پتانسیل این فضا، از درجه اهمیت بسیار بالای برخوردار می باشد. در خانه های کوچک، فضای گوشه ها، غالبا از نظرها پنهان می ماند.

طبقه بندی و قفسه بندی فضاهای پرت خانه های کوچک، از روش های موثر برای استفاده از تمام ظرفیت فضا می باشد.

5- نصب پرده مناسب

یکی دیگر از رمز و رازهای دلباز جلوه دادن دکوراسیون خانه های 50 متری به استفاده از پرده مناسب در این فضا مربوط می شود. انتخاب پرده های با جنس نازک و رنگ روشن، با ظاهر و نمای چیدمان خانه های کوچک، همخوانی و هماهنگی بیشتری دارد.

پرده های نازک علاوه بر افزایش جذابیت بصری فضا، موجب ورود نور طبیعی به محیط چیدمان می شوند. این امر در دلباز شدن دکوراسیون های کوچک، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می‌گذارد.

استفاده از عناصر طبیعی

6- استفاده از عناصر طبیعی

وارد کردن عناصر طبیعی به چیدمان خانه های کوچک، زیبایی و جذابیت بصری فضا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. گیاهان و گل های آپارتمانی، حس تازگی، طراوت و انرژی را در فضای خانه، پراکنده می سازند.

به طور معمول، فضای خانه های دارای مساحت کم، در نگاه برخی افراد دلگیر و بی روح جلوه می کند. استفاده از عناصر طبیعی پویایی، نشاط و شادابی را در این فضاها جاری می سازد.

7- به کار بردن عناصر دکوراتیو

از دیگر راهکارهای موثر برای طراحی بهینه دکوراسیون خانه های 50 متری می توان به استفاده از عناصر دکوراتیو، اشاره نمود. نصب آینه های شیک و مدرن در این فضاها، علاوه بر انعکاس نور، موجب جلوه دادن محیطی دلباز در نگاه دیگران می شود.

در صورت کم بودن میزان نور دریافتی به فضای چیدمان، استفاده از آینه در جبران کمبود نور، کمک شایانی می نماید. در این زمینه می توان از آینه های با ابعاد متنوع استفاده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 8 =