لوازم خانگی

نکات مهم در خرید لوازم خانگی گارانتی دار و بدون گارانتی

خرید لوازم خانگی گارانتی دار و بدون گارانتی

در این مبحث می خواهیم به وارسی لوازم خانگی گارانتی دار و بدون گارانتی بپردازیم. بالاخره در این اوضاع نابسامان بازار و قیمت های نجومی و بالای وسایل برقی بایستی بخاطر نرخ مطلوب و هزینه کمتر مبادرت به تهیه وسایل برقی بدون ضمانت نمایید. یا اینکه به دلیل ضمانت محصول خانگی خویش از خریداری لوازم بدون گارانتی اجتناب نمایید و محصول گارانتی دار موثق تهیه کنید حتی به بهای دادن مبلغی بیشتر.

قطعا امکان دارد علت و نکاتی که در مبحث زیر بیان می شود برای اکثر فروشندگان لوازم خانگی بدون گارانتی پذیرفتنی نباشد ولی اگر با دید باز و بی طرف به این مسئله توجه کنید خواهید فهمید که هیچ چیزی نمی تواند به طور قطع ضامن کیفیت یک محصول در ازای بهای پرداختی تان باشد.

لوازم خانگی گارانتی دار یا بدون گارانتی تهیه کنیم؟

آیا خرید لوازم خانگی گارانتی دار به نظر کار مطلوبی است؟ گارانتی هر محصول معمولا گونه ای ضمانت می باشد که چنانچه کالای خریداری شده دچار صدمه یا مشکلی شد در طول مدت زمان معین ، موسسه سازنده این محصول ، آن را پس گرفته و یک محصول نو را به مشتری تحویل می دهد یا اینکه آن محصول را به صورت رایگان سرویس و تعمیر می نماید.

خیلی از مواقع شخص در زمان خرید لوازم خانگی از کاربر در مورد گارانتی دار بودن محصول خریداری شده سوال می پرسد و  دنبال کننده آن است. احتمالا در اکثر مواقع و در مکان های متنوع عبارت 《 گارانتی در ایران مطلوب نیست و هیچ بازدهی ندارد》را شنیده باشید. احتمالا در نظر اول این عبارت صحیح باشد و به علل متنوعی در ایران ضمانت، عملکرد حقیقی خودش را نداشته باشد.

ولی اکثر اشخاص با ملاحظه به بالا روی بیش از اندازه نرخ ها ، تمایل به دریافت ضمانت نامه از فروشنده می باشند تا در این صورت اگر در روز های آتی هر نوع مسئله ای برای محصول مورد نظر پیش آید به فروشنده رجوع نموده تا بدون گرفتاری مسئله را برطرف نماید.

مسلما بایستی به این موضوع نیز توجه نمایید که در زمان خرید لوازم خانگی ضمانت دار چه چیزهایی داخل این ضمانت نامه درج شده است که در صورت معیوب شدن آن بدانیم که ضمانت شامل آن می شود یا نه.

زمان خرید لوازم خانگی گارانتی دریافت نماییم یا بیمه؟

خیلی از اشخاص فرق میان گارانتی با بیمه را نمی دانند.خیلی از لوازم خانگی افزون بر داشتن ضمانت نامه مشمول بیمه نیز می باشند. در واقع گارانتی بعضی از مسائل ایجاد شده برای محصول مورد نظر را زیر پوشش خود قرار می دهد و آن را سرویس و تعمیر می کند ولی بیمه برخلاف گارانتی می باشد و خرابی های ایجاد شده در لوازم خانگی را که در گارانتی مورد پوشش قرار نمی گیرد را بیمه قبول می کند.

به عنوان مثال زمانی که زمانی که در ماشین لباسشویی خرابی ایجاد شد که این مسئله در گارانتی درج نشده باشد بیمه آن را تحت پوشش خود قرار می دهد به تعمیر و سرویس آن مبادرت می نماید.

علت بکارگیری لوازم خانگی بدون گارانتی

لوازم خانگی بدون گارانتی

در قدیم شمار اندکی از موسسات برای لوازم خانگی خویش گارانتی قرار می دادند که شمار آن ها به میزان انگشتان دست بود. علت این مسئله اختلاف نرخ فاحش محصولات گارانتی دار با محصولات فاقد گارانتی بود. خیلی از اشخاص به علت نرخ بسیار کالای ضمانت دار تمایل چندانی به خرید این محصولات نداشتند و اکثرا به استفاده از کالا های فاقد ضمانت مشغول می شدند.

همانطور خیلی از مسائلی که کالاهای گارانتی دار داشتند را کالا های فاقد گارانتی نداشتند. به عنوان مثال زمانی که اشخاص به موسسه مورد نظر برای سرویس و تعمیر لوازم خانگی رجوع می کردند با مسائلی نظیر معطل شدن بیش از اندازه، برخورد های سخت گیرانه و شدید و… مواجه می شدند و به همین دلیل علاقه آنها به خرید لوازم خانگی فاقد ضمانت بیشتر می شد.

در صورت ایجاد هر نوع خرابی یا آسیب به تعمیرکاران معمولی رجوع می کردند و این کار سبب صرفه جویی در مخارج و زمان می شد. همچنین موسسات بی اعتبار، منفعت طلب بودن و حمایت نکردن از علل دیگر تشویق شدن مردم به تهیه لوازم خانگی بدون گارانتی در ایران است.

نکاتی مهم در خصوص تشخیص گارانتی لوازم خانگی تقلبی از اصل

یکی دیگر از مسائل عمده مردم با ضمانت نامه های لوازم خانگی، جعلی بودن آنها است. تشابه کارت های ضمانت نامه جعلی با اصلی به حدی زیاد است که هیچ کس به هیچ عنوان متوجه جعلی بودن این کارت ها نمی شود. سوال اینجاست که از کجا می توان تشخیص داد که کدام کارت اصل است و بایستی چه کاری انجام داد؟

برای اینکه مطمئن شویم که کارت گارانتی لوازم خانگی اصل است تنها یک روش وجود دارد که شماره سریال ضمانت نامه را از موسسه ضامن استعلام نمود.

اکنون موسسات ضامن همواره از ۳ شیوه اینترنتی، تلفنی و پیامکی احتمال این خبر جویی را مهیا ساخته اند. در این صورت این استعلام را نیر به یاد بسپارید‌ آگاهی از این نکات سبب می شود که در زمان خرید وسایل برقی گران بها نو یا حتی دست دوم نتوان به آسانی از کنار وارسی گارانتی این لوازم گذشت.

در این صورت با اطلاع از این نکات شرایط زمانی و ضمانت را وارسی خواهید نمود و به موثق بودن موسسه ضامن هم دقت می کنید. افزون بر این با یک استعلام ساده به راحتی می توانید از جعل یا اصل بودن کارت گارانتی اطمینان حاصل نمود.

برای دریافت گارانتی لوازم خانگی بایستی مبلغ بیشتری پرداخت نمود؟

در زمان خرید لوازم خانگی این پرسش به ذهن مشتری ها می رسد که آیا برای آن محصول ضمانت تهیه نمایم یا نه؟ موسسات برای این منظور که به کاربر این اطمینان را دهند که محصول خریداری شده دارای سطح کیفی است و در صورت ایجاد خرابی موسسه آن را حمایت نموده مبادرت به ایجاد ضمانت برای محصول مدنظر می نماید.

از سویی خریدار تمایل دارد که هزینه کمتری را در قبال خرید لوازم خانگی بپردازد ولی از سویی دیگر تمهید ننمودن این کارت می تواند یک کار کاملا ریسکی باشد که در صورت آسیب و معیوب شدن لوازم خانگی هیچ خدماتی به آن تعلق نمی گیرد و حس ناخوشایندی در فرد به وجود می آید.

خیلی از اشخاص معتقدند که لوازم خانگی گارانتی دار معمولا کاربردی ندارد و تنها هزینه اضافی برای اشخاص ایجاد می کند و اگر وسیله مورد نظر سال های سال بدون هیچ مسئله ای کار کند در حقیقت هزینه استفاده شده برای وسیله بی بهره می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =