نکات خانه داری

نحوه تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعی + 6 روش آسان و کاربردی

تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعی

تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعی

در صورتی که فرش شما کثیف می شود می توانید برای تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعی اقدام به تمیز کاری فرش نمایید. در واقع بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که تنها با استفاده از مواد شوینده قوی می توانند فرش خود را تمیز کنند که این باور اشتباه است.

برخی از مهمترین و بهترین روش هایی که برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های روی فرش مورد استفاده قرار گرفته می شود را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعیروش هایی برای تمیز کردن فرش با استفاده از روش های طبیعی :

 برخی از بهترین و مناسب ترین روش هایی که برای تمیز کردن فرش مورد استفاده قرار گرفته می شود و کاربرد بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. استفاده از جوش شیرین و سرکه :

 کمتر چیزی است که شما با استفاده از جوش شیرین و سرکه نمی توانید آن را تمیز کنید. در واقع باید به خوبی بدانید که برای تمیز کردن هر یک از فرش های خود هم می توانید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید.

سرکه و پودر جوش شیرین را باید روی فرش بریزید و بعد از اینکه کف آنها تمام شد با استفاده از یک دستمال که قدرت جذب بالایی دارد فرش را به آرامی تمیز کنید. بعد از این کار باید بگذارید تا مواد به خوبی خشک شود و سپس با جاروبرقی پودر جوش شیرین را از روی فرش بردارید. برای لکه هایی که بزرگ تر هستند می توانید به تنهایی از جوش شیرین استفاده کنید.

  1. استفاده از نمک :

 یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آن می توانید انواع فرش ها را تمیز کنید، به کار بردن نمک می باشد. شما می توانید سرکه را با نمک ترکیب کنید و این دو ماده را به صورت خمیر در آورید و روی لکه ها بزنید.

بعد از اینکه محلول خشک شد می توانید با استفاده از جاروبرقی آن را به خوبی پاک کنید. شما می توانید با استفاده از نمک به خوبی بیشتر لکه ها را از بین ببرید.

     3. استفاده از بخار :

برای تمیز کردن فرش با استفاده از این روش باید آب را درون دستگاه بخار بریزید و از آن برای از بین بردن لکه ها استفاده نمایید. استفاده از مواد شیمیایی درون بخارشوی شاید خطراتی داشته باشد و بافت دستگاه شما را با مشکل مواجه سازد. بنابراین می توانید اب و سرکه را درون دستگاه بریزید تا به ساختار دستگاه هم آسیب جدی وارد نشود.

تمیز کردن فرش با استفاده از مواد طبیعی

  1. استفاده از پراکسید هیدروژن :

 یکی از بهترین تمیز کننده هایی که برای از بین بردن لکه های خون و یا پروتئین روی فرش مورد استفاده قرار گرفته می شود پراکسید هیدروژن می باشد. با ریختن این ماده روی فرش شاهد از بین رفتن بسیاری از انواع لکه های روی فرش خواهید شد.

پس از اینکه این ماده را مورد استفاده قرار دادید می توانید با استفاده از سرکه آن را به خوبی تمیز کنید. دقت داشته باشید که استفاده از سرکه باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای باشد و بیش از اندازه نباید آن را استفاده کنید.

  1. استفاده از زمین شور :

شاید باورتان نشود ولی باید بدانید که با زمین شور هم می توانید فرش های خود را به خوبی تمیز کنید.

استفاده از دو پیمانه جوش شیرین و استفاده از تکه های صابون برای از بین بردن لکه های روی فرش کاربرد بسیار زیادی دارد.

شما می توانید هر اسانس دیگری را که دوست دارید را به این محلول اضافه کنید تا به خوبی لکه های روی فرش را از بین ببرید. استفاده از این روش برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن فرش کارایی بسیار زیادی دارد. مواد به دست آمده را باید به خوبی هم بزنید و با استفاده از اسپری روی فرش بپاشید تا به خوبی قادر باشید که لکه ها را از روی فرش پاک کنید.

  1. استفاده از پودر ذرت :

یک پیمانه از پودر ذرت را می وان با بوره و جوش شیرین ترکیب نمایید تا لکه ها و کثیفی های روی فرش را به خوبی از بین ببرید. پاشیدن این ترکیب روی فرش برای از بین بردن بسیاری از لکه هایی که ماندگاری زیادی داشته اند کاربرد دارد.

شما می توانید با استفاده از اسفنج مواد را روی فرش بمالید و به خوبی لکه ها را با این مواد و اسفنج بمالید. بعد از خشک شدن قادر خواهید بود که جاروبرقی را برای از بین بردن مواد روی فرش مورد استفاده قرار دهید.

با استفاده از جاروبرقی هر یک از لکه های روی فرش که پودر ذرت درونشان باقی مانده است به خوبی پاک می شود. دقت داشته باشید که برای تمیز کردن فرش با استفاده از این روش باید بگذارید مواد به مدت نیم الی یک ساعت روی فرش باقی بماند تا به خوبی لکه ها را از بین ببرد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =