لوازم آشپزخانه

تمیز کردن ظروف مسی با ۵ روش کاربردی

تمیز کردن ظروف مسی با ۵ روش کاربردی

تمیز کردن ظروف مسی با ۵ روش کاربردی

ظروف مسی از جمله ظروفی هستند که از گذشته های دور مورد استفاده قرار می گرفته اند. با این وجود یکی از مهمترین نکاتی که ذهن افراد را  از گذشته درگیر می کرده و به آن به دقت داشته اند چگونگی تمیز کردن ظروف مسی بوده است.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که دشواری ‌های تمیز کردن این نمونه از ظروف موجب شده به برخی از افراد دیگر از آنها استفاده نکنند. در صورتی که باید بدانید مزیت های غذا خوردن در ظروف مسی بسیار زیاد است و همچنین زیبایی آنها برای جذابیت دکوراسیون آشپزخانه هم تاثیر زیادی دارد.

بر همین اساس برای اینکه شما بتوانید با خیال آسوده ظروف‌ مسی خود را مورد استفاده قرار دهید و بعد از آن به راحتی آنها را تمیز کنید برخی از روش هایی که مربوط به تمیز کردن ظروف مسی می باشد را در ادامه معرفی می کنیم.

تمیز کردن ظروف مسی با ۵ روش کاربردیروش های تمیز کردن ظروف مسی

برخی از روش هایی که در مورد برق انداختن و تمیز کردن ظروف مسی به اثبات رسیده و بسیاری از افراد از آن نتیجه گرفته اند عبارت می باشد از :

  1. ترکیب سرکه و نمک و آرد :

خمیر به دست آمده از ترکیب نمک سرکه و آرد یکی از بهترین روش هایی است که برای تمیز کردن ظروف مسی به کار برده می ‌شود. نمک موجود در این ترکیب  به دست آمده خاصیت اسیدی سرکه را افزایش می ‌دهد تا از سطوح زنگ زده ظروف عبور نماید.

نمک به عنوان یکی از عوامل ساینده عمل می‌ کند اما باید بدانید عنصر جادویی این ترکیب آرد می باشد که تاثیر سایندگی بیشتری را ایجاد می نماید و در نهایت درخشش اصلی ظروف مسی را به آنها باز می گرداند.

 برای استفاده کردن از این روش شما به نمک، آرد، سرکه و دستمال آشپزخانه نیاز دارید. در ابتدا باید کمی آرد را درون یک ظرف بریزید و به همان اندازه نمک نیز اضافه کنید سرکه را به اندازه‌ای اضافه کنید که خمیر روانی ایجاد شود.

مواد را پس از اینکه با همدیگر ترکیب کردید باید با استفاده از یک قلم مو به ظروف بزنید. اجازه دهید که به مدت ۳۰ دقیقه مواد روی ظروف بماند. سپس با استفاده از دستمال و یا حوله لکه های به وجود آمده روی ظروف را از بین ببرید.

  1. استفاده از لیمو و نمک :

لیمو یکی دیگر از موادی است که تقریباً برای شستشو و لکه بری بسیاری از ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. می توانیم بیان کنیم که ترکیب لیمو و نمک لکه های تیره را به بهترین شکل ممکن از بین می ‌برد.

ماهیت اصلی لیمو در ترکیب کردن با نمک قادر است که از خوردگی سطوح عبور کرده و لکه ‌های ظروف را از بین ببرد. برای استفاده از این روش شما به لیمو، نمک و یک حوله نیاز دارید.

لیمو را باید نصف کرده و آن را در ظرف نمک فرو کنید تا سطح آن به طور کامل با نمک پوشیده شود. لیموی آغشته شده به نمک را روی ظروف مسی بکشید تا فلز درخشان آن ظاهر گردد.

تمیز کردن ظروف مسی با ۵ روش کاربردی

  1. استفاده از سرکه و جوش شیرین :

اگر شما در دسترس خود آرد ندارید می توانید تنها با ترکیب کردن جوش شیرین و سرکه اقدام به تمیز کردن ظروف مسی نمایید. تنها کافیست خمیری از سرکه و جوش شیرین را تهیه نمایید و روی ظروف مسی بکشید.

برای این کار به سرکه، جوش شیرین و یک دستمال نیاز دارید که پس از مالیدن مواد روی ظروف با استفاده از دستمال لکه ها را از بین ببرید. دقت داشته باشید که خمیر به دست آمده در این روش باید حضور ۳۰ دقیقه روی ظروف بماند.

  1. استفاده از سس گوجه فرنگی :

شاید بر این باور باشید که استفاده کردن از گوجه فرنگی تاثیر زیادی روی تمیز کردن ظروف مسی نداشته باشد اما باید بدانید که این روش بسیار کارساز است. نمک و سرکه ای که در سس گوجه فرنگی وجود دارد به لکه زدایی ظروف مسی تا حد بسیار زیادی کمک می کند.

همچنین شما می توانید با روغن زیتون و موم عسل پولیشی طبیعی تهیه نموده تا درخشش ظروف مسی را حفظ کنید. این روش برای پوشش دادن سطح چوبی هم کاربرد زیادی دارد. شما باید در این روش به سس گوجه‌ فرنگی موم زنبور عسل و مقداری روغن زیتون اضافه کنید و سپس آن را روی ظروف مسی بمالید.

  1. استفاده از جوش شیرین و لیمو :

ترکیب کردن لیمو و جوش شیرین نیز برای تمیز کردن ظروف مسی تاثیر بسیار زیادی دارد. جوش شیرین به عنوان یکی از عوامل ساینده به خاصیت اسیدی لیمو کمک بسیار زیادی می کند تا سطوح ظروف مسی را تمیز نماید.

برای استفاده از این روش باید به جوش شیرین و لیمو اضافه کنید و با استفاده از حوله مواد مالیده شده روی ظروف را پاک نمایید.تمامی لکه های ظروف با استفاده از این روش محو می شود.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =