نکات خانه داری

7 اشتباه رایج در تمیز کردن لوازم برقی

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی

یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی در هر خانه ای لوازم برقی می باشد. در صورتی که دچار اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی شوید ممکن است به طور کلی کارایی آن را از بین ببرید و ساختار آن را دچار ایراد سازید.

بنابراین باید به خوبی تمیز کردن این نمونه از لوازم خانه را انجام دهید و به نکاتی که در مورد تمیز کردن آنها می باشد توجه داشته باشید. برخی از نکات مهم در مورد تمیز کردن این نمونه از لوازم خانگی را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقیمعرفی اشتباهات رایج برای تمیز کردن لوازم برقی

برخی از مهمترین و اصلی ترین اشتباهاتی که در مورد تمیز کردن لوازم برقی وجود دارد و شما نباید آنها را انجام دهید عبارت است از :

  1. تمیز کردن صفحه نمایش با استفاده از دستمال مرطوب و یا اسپری :

هرگز مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم روی صفحه نمایش محصولاتی مانند تلویزیون و یا کامپیوتر که تکنولوژیک هستند استفاده نکنید. چرا که این مایع های شوینده تصویر را ممکن است که خراب کند.

در عوض از دستمال های میکروفایبر برای هر یک از LCD هایی که حساس هستند و یا پلاسما می باشند باید استفاده کنید.

البته که دیگر صفحه‌ های نمایش هم باید برای تمیز کردن با این دستمال ها تمیز شوند. لکه‌ های به وجود آمده روی صفحه را با دستمال‌ هایی که از قبل مرطوب کرده اید باید تمیز کنید. به خصوص آن دسته از لکه هایی که روی لوازم برقی هستند، دیجیتالی هستند.

  1. تمیز نکردن درزها و شکاف ها :

هر زمان که می خواستید صفحه کیبوردتان را تمیز کنید، باید آن را به آرامی پشت و رو کرده تا دانه ‌ها و آشغال هایی که لابه‌لای دکمه‌ های کیبورد هستند به خوبی خارج شوند. سپس بعد از اینکه دانه ها خارج شدند باید روی آن را دستمال بکشید. همین روش را در خصوص تسترهای برقی هم باید انجام دهید.

  1. تیغه ها را به صورت جدا تمیز نمی کنید :

بسیاری از افراد نمی ‌دانند که باید تیغه‌ های مخلوط‌کن را به خوبی بیرون بیاورند و تمیز کنند. این روش از باقی ماندن کثیفی ها و آلودگی ها درون دستگاه جلوگیری می‌ کند.

بنابراین بعد از استفاده کردن از وسایل برقی مانند مخلوط‌ کن و … باید تیغه‌ های آن را بیرون بیاورید و با آب گرم و مایع، تیغه ها را به خوبی شستشو دهید. همین روش را در مورد غذاسازها و در بازکن های برقی نیز باید انجام دهید.

  1. ریموت کنترل را به خوبی تمیز نمی کنید :

ریموت کنترل یکی از ابزارهای است که به وسیله تمامی افراد خانواده مورد استفاده قرار می گیرد و در دست همه افراد آن را مشاهده می کنید. بنابراین باید حداقل هفته ‌ای یک بار با دستمال هایی که حاوی مواد ضد عفونی است آلودگی‌های روی ریموت کنترل را به بهترین شکل ممکن از بین ببرید.

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی

  1. قسمت های جدا شونده هندزفری را تمیز نمی کنید :

بسیاری از افراد به خوبی نمی دانند که بیشتر هندزفری‌ ها پوشش های جدا شونده دارند. این نمونه از پوشش ‌ها را باید بیرون بیاورید و با شوینده هایی که ملایم هستند و همچنین با آب آنها را بشویید. دقت داشته باشید که آنها را باید به طور کامل آب کشیده و خشک کنید و سپس آن را درست جای خود بگذارید.

  1. تنها سطح لوازم برقی را تمیز می کنید :

امکان دارد که شما تنها آلودگی‌ های روی سطوح لوازم برقی که گنده تر هستند به چشمتان بیاید. اما به ویژه در مورد لوازم برقی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد  لازم است بدانید که داخل آنها را نیز باید به خوبی تمیز کنید.

پس از هر بار استفاده کردن از لوازم برقی دانه ‌های قهوه را از درون قهوه‌ ساز بیرون یاورید و هر ماه قهوه‌ ساز خود را به طور کامل تمیز نمایید. اگر شما می خواهید مدت زمان زیادی از لوازم برقی استفاده  کنید باید به خوبی درون آن را هم تمیز کنید.

البته که دقت داشته باشید برای تمیز کردن لوازم برقی و قطعات درونی وسیله های برقی برخی از آنها را نمی توانید با استفاده از آب و مواد شوینده تمیز کنید.

  1. لوازم برقی را به سرعت از برق می کشید :

برخی از افراد برای اینکه لوازم برقی خود را پس از هر بار استفاده سریعا جای خودشان بگذرند آنها را از برق می کشند. شما باید به خوبی بدانید که این روش اشتباه است و شما بعد از استفاده نباید آنها را سریعا از برق بکشید.

برای امنیت بیشتر وسیله ها و خودتان نیاز است که به وسیله های برقی زمان دهید و آنها را سریعا از برق نکشید. پنج دقیقه بعد از اینکه آنها را مورد استفاده قرار دادید باید بگذارید که در برق بمانند. سپس آنها را از برق بکشید و دقت داشته باشید که دستگاه را در حالت خاموش باید از برق بکشید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد. چنانچه قصد خرید هر یک از این اقلام از قبیل سرویس قابلمه، چاقو، که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =