لوازم خانگی

نحوه طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی

دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی

طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی با توجه به محدودیت جا، می بایست به صورت اصولی و دقیق انجام شود. رعایت اصول و نکات طراحی در این خانه‌ها ضمن افزایش جذابیت بصری، بهینه سازی فضا را در پی دارد.

بدون تردید، زندگی در آپارتمان ها و واحدهای ساختمانی کوچک، از مشکلات بزرگ عصر حاضر به شمار می‌رود. به منظور حل کردن این مشکل، نوع و نحوه چیدمان خانه های کوچک، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

لازم به ذکر است که طراحی درست دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی در دلباز و بی نظیر جلوه دادن این فضاها، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. مضاف بر این، متاثر از تغییرات ایجاد شده، شکل و شمایل ظاهری دکوراسیون متحول و دگرگون می شود.

نحوه طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی

نحوه طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی

1- طراحی دکوراسیون پذیرایی

چیدمان فضای داخلی پذیرایی، از اصول مهم دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی تلقی می گردد. در این فضاها مناسب است که محلی به عنوان نقطه کانونی پذیرایی در نظر گرفته شود. در ادامه و متناسب با نقطه کانونی باید نسبت به طراحی و چیدن وسایل دکوراسیون پذیرایی اقدام کرد.

باید خاطر نشان نمود که استفاده از وسایل و لوازم کاربردی، در بهینه سازی و ایجاد نظم و انسجام در محیط های کوچک، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین، استفاده از قفسه یا شلف دیواری، از راهکارهای موثر و کاربردی برای بهینه سازی فضا محسوب می شود.

یکی از نکات مهم در دیزاین خانه های کوچک، تعیین فضای مناسب برای تلویزیون می باشد. از آنجایی که محدودیت جا در این فضاها به صورت مشهود احساس می شود، مناسب است که تلویزیون بر روی سطح دیوار نصب شود. این کار ضمن جلوگیری از اتلاف فضا در سالن پذیرایی، بهینه سازی و صرفه جویی در فضا را رقم می زند.

استفاده از رنگ مناسب، در افزایش زیبایی و جذابیت بصری فضای پذیرایی، نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. استفاده از رنگ های سفید و روشن در این فضا، موجب انعکاس نور و بزرگ به نظر آمدن سالن پذیرایی می شود.

چیدمان فضای آشپزخانه

2- چیدمان فضای آشپزخانه

دکور کردن فضای آشپزخانه، از دیگر بخش های مهم دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی قلمداد می گردد. طراحی فضای آشپزخانه این خانه‌ها باید به گونه ای انجام شود که فضای لازم و در دسترس برای کار کردن و قرار دادن وسایل وجود داشته باشد.

برای قرار دادن لوازم و نظم بخشیدن به محیط آشپزخانه کوچک، استفاده از قفسه‌های دیواری و کابینت، کمک شایانی می نماید. استفاده از نورپردازی مناسب، از دیگر نکات قابل توجه در طراحی این فضا به حساب می آید.

مناسب است که در آشپزخانه های کوچک از نورهای زیاد در زیر کابینت یا سقف استفاده شود. این امر ضمن تامین نور کافی محیط، موجب وسیع به نظر رسیدن فضای کوچک آشپزخانه می‌شود.

در صورت استفاده از میز و صندلی در فضای آشپزخانه، بهتر است وسایل کم جا و ظریف انتخاب شوند. این موضوع از اشغال فضای اضافی جلوگیری می کند. همچنین، استفاده از پرده کوچک و ساده و دستگیره های ظریف کابینت، زیبایی و جذابیت بصری فضای آشپزخانه های کوچک را ارتقا می بخشد.

3- چیدمان اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب خانه های کوچک، فرآیند دشوار و چالش برانگیزی محسوب می شود. به منظور ایجاد محیطی بی نظیر و چشم نواز در این فضا، بایستی نهایت خلاقیت و حساسیت را به کار گرفت. استفاده از طیف های رنگی روشن و خنثی، در بزرگ تر از حد معمول جلوه دادن اتاق خواب، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

رای تزیین و دکور کردن این فضا نباید از رنگ های با پس زمینه تیره استفاده نمود. رنگ های تیره، اتاق خواب را به صورت دلگیر و کوچک جلوه می دهند. همچنین سرویس خواب، از وسایل مهم و حائز اهمیت در چیدمان اتاق خواب تلقی می گردد.

انتخاب تخت خواب های سبک و کوچک و کم جا، از گزینه های ایده آل و هوشمندانه برای استفاده در این فضا قلمداد می گردد.  به منظور استفاده بهینه از فضا، بهتر است تخت خواب در گوشه ای اتاق خواب قرار داده شود.

چیدمان فضای پذیرایی

4- نبایدهای دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی

در طراحی چیدمان خانه های کوچک ایرانی، بهتر است که از پرده و مبلمان دارای طرح و رنگ مختلف و گوناگون استفاده نشود. به کار بردن وسایل دارای طرح و رنگ متنوع، زیبایی، جذابیت و انسجام دکوراسیون سالن پذیرایی را تحت شعاع قرار می دهد.

بر همین اساس، مناسب است که در این فضاها از رنگ های خنثی و روشن استفاده گردد. استفاده از مبلمان بزرگ در فضاهای کوچک، به علت همخوانی نداشتن با متراژ محیط، موجب بی نظمی و شلوغی در سالن پذیرایی می شود.

به منظور ایجاد توازن و هارمونی در دکوراسیون سالن پذیرایی کوچک، انتخاب مبلمان با طرح های گرد یا ال، از گزینه های کاربردی و کارآمد محسوب می شود. عدم استفاده از رنگ های تیره و عدم نصب پرده های ضخیم را می توان از دیگر موارد مهم در این زمینه دانست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =