لوازم آشپزخانه

تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپال در چیست؟ + 5 تفاوت عمده

تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپال

تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپال

بسیاری از افرادی که می خواهند سرویس پذیرایی و غذاخوری خریداری کنند شاید برای خرید بین جنس چینی و آرکوپال تردید پیدا کنند. برخی از افراد این سوال برایشان به وجود می آید که بین ظروف چینی و آرکوپال چه تفاوتی وجود دارد.

اینکه کدام یک از آنها مناسب تر می باشد به نیاز شما بستگی دارد. دوام و کیفیت هر یک از آنها را شما باید به خوبی زمان خریداری بررسی کنید و سپس آنها را خریداری کنید. البته که باید بدانید بسیاری از افراد هر دوی این سرویس ها را دارند و از آنها استفاده می نمایند.

شما را در ادامه با ویژگی های هر یک از این سرویس ها آشنا می سازیم تا با اطلاعات بیشتری سرویس آرکوپال و چینی را خریداری کنید.

تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپالآشنایی با تفاوت های ظروف چینی و آرکوپال

شما برای خریداری هر یک از انواع ظروف چینی و آرکوپال باید به خوبی تفاوت های آنها را از جهات متنوع بررسی کنید تا بتوانید یکی از بهترین نمونه آنها را خریداری نمایید.

تفاوت هایی که این دو سرویس دارند را شما باید از جهات متنوع بررسی کنید تا قادر باشید یکی از بهترین نمونه آنها را خریداری کنید. برخی از تفاوت های انی دو سرویس از جهات متنوع عبارت است از :

  1. وزن :

یکی از مهمترین تفاوت های بین سرویس چینی و آرکوپال در وزنشان می باشد. شما باید به خوبی بدانید آن دسته از ظروف که آرکوپال هستند وزن کمتری نیست به نمونه سرویس های چینی دارند.

برخی از سرویس های آرکوپال خارجی شاید وزن بیشتری داشته باشند، ولی به طور کلی وزن آنها زیاد بالا نمی باشد. در مقایسه با ظروفی که چینی هستند این ظروف وزن کمتری را به خود اختصاص دهند. ظروف آرکوپال را با استفاده از شیشه و چینی تولید کرده اند و همین امر یکی از اصلی ترین دلایل سبک وزن بودن آنها می باشد.

  1. درصد شکستگی :

یکی از دیگر ویژگی ها و تفاوت هایی که ظروف آرکوپال و چینی دارند از نظر درصد شکستگی می باشد. شما باید به خوبی بدانید که افتادن یکی از قطعات آرکوپال از دستتان زیاد سخت نیست، چرا که درصد شکستگی آن بسیار کم است.

اما ظروف چینی در صورتی که از دست شما بیفتند بدون شک می شکنند. برخی از ظروف آرکوپال که کیفیت مناسبی ندارند بشکسته می شوند و شما از آنها درصد شکستگی زیادی را دریافت نخواهید کرد.

بنابراین اگر می خواهید یکی از سرویس های آرکوپال نشکن را خریداری کنید باید به خوبی ویژگی ها و کیفیت آنها را بررسی کنید تا بهترین سرویس نشکن را خریداری کنید.

تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپال

  1. قابلیت استفاده در مایکروویو :

شما باید بدانید که ظروف چینی و آرکوپال از این نظر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. قادر خواهید بود که ظروف چینی و یا  آرکوپال را درون مایکروویو قرار دهید. اشعه دستگاه به این ظروف آسیبی وارد نمی سازد و شما با خیال راحت می توانید آنها را درون دستگاه قرار دهید.

البته که باید بدانید اگر ظروف شما با استفاده از متریال های خاصی مانند طلا تولید شده باشند باید درجه مایکروویو را تنظیم کنید تا به ظروف آسیبی وارد نسازد. ولی ظروفی که آرکوپال می باشد را شما به راحتی می توانید درون دستگاه قرار دهید و از آن مقاومت زیادی دریافت کنید.

مقاومت این ظروف در برابر حرارت زیاد است و شما قادر خواهید بود از آنها برای گرم کردن و درست کردن غذا درون مایکروویو استفاده کنید. ولی برای قرار دادن ظروف چینی درون دستگاه باید احتیاط های لازم را داشته باشید.

  1. قابلیت قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی :

شما می توانید ظروف چینی و آرکوپال را به راحتی درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای اینکه به ظروف آسیبی وارد نشود قادر خواهید که درجه ماشین را تنظیم کنید. دقت داشته باشید که زمان خریداری هر یک از ظروف اطلاعاتی که مربوط به قرار دادن ظروف درون ماشین ظرفشویی می باشد را فروشندگان به شما اعلام می نمایند.

بنابراین با آگاهی و دقت بیشتری قادر خواهید بود ظروف را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. توجه داشته باشید که پیش از قرار دادن ظروف آرکوپال و یا چینی باید به خوبی درجه ماشین را بر اساس جنس ظروف تنظیم کنید و سپس آنها را درون ماشین بگذارید.

  1. زیبایی :

هر یک از انواع سرویس چینی و آرکوپال دارای زیبایی ویژه ای هستند. شما می توانید هر دوی آنها را نظر زیبایی به خوبی بررسی کنید و سپس خریداری نمایید. زیبایی و جذابیت هریک از انواع ظروف را شما قادر خواهید بود به خوبی بررسی کنید و سپس آنها را برای خود خریداری کنید.

از آنجایی که تنوع مدل هر یک از آنها زیاد است باید بدانید که هر فردی با هر سلیقه ای می تواند یکی از آنها را خریداری کند. هر یک از انواع ظروف چینی و یا آرکوپال زیبا هستند که این ویژگی در هر دوی این سرویس ها وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 7 =