لوازم آشپزخانه

8 روش آسان تمیز کردن و رفع بوی بد یخچال فریزر

از بین بردن بوی بد یخچال

از آنجایی که شما مواد غذایی متنوعی را درون یخچال قرار می دهید ممکن است بعد از مدتی بوی نامطبوعی از درون یخچال حس کنید. برای از بین بردن بوی بد یخچال باید به خوبی روش ها و راهکارهایی که شناخته شده می باشد را تشخیص دهید و یکی از آنها را به کار بگیرید.

از آنجایی که افراد زیادی با این مشکل مواجه بوده اند راهکارهای بسیار زیادی را برای از بین بردن بوی یخچال به کار گرفته اند و در صورتی که از آن نتیجه دریافت نموده اند به دیگر افراد هم آنها را توصیه کرده اند.

برخی از مهمترین و اصلی ترین روش هایی که برای از بین بردن بوی یخچال کاربرد بسیار زیادی دارد و شما می توانید آنها را به کار بگیرید را در ادامه بیان می کنیم.

از بین بردن بوی بد یخچالنکات و روش هایی برای از بین بردن بوی بد یخچال

برخی از نکات و روش های مهمی که برای از بین بردن بوی بد یخچال توصیه می شود و شما می توانید از این روش ها نهایت استفاده را داشته باشید عبارت است از :

  1. استفاده از جوش شیرین :

یکی از بهترین مواردی که بوی بدن درون یخچال را از بین می برد جوش شیرین است. برای این کار شما تنها کافی است که مقداری از جوش شیرین را در آب حل کنید و آن را درون یخچال قرار دهید.

این محلول به خوبی می تواند تمامی بوی بد درون یخچال را از بین ببرد. شما می توانید به جای مایع ظرفشویی برای تمیز کردن درون یخچال از این ماده استفاده کنید.

  1. استفاده از سرکه :

 یکی از دیگر روش هایی که برای از بین بردن بوی بد درون یخچال کاربرد بسیار زیادی دارد استفاده از سرکه می باشد. دقت داشته باشید که پیش از قرار دادن سرکه درون یخچال باید آن را به خوبی رقیق کنید.

سرکه زمانی که رقیق نشود بوی تندی از خود نشان می دهد که این مسئله نه تنها یخچال را به طور کلی از بین می برد بلکه بوی ترشی و سرکه را درون یخچال نگه می دارد. شما برای استفاده از این روش باید بدانید که به ازای هر یک چهارم لیوان سرکه باید یک لیوان آب بریزید.

  1. استفاده از لیمو :

شما می توانید برای از بین بردن بوی بد یخچال از لیمو هم استفاده کنید. این روش تنها زمانی کاربرد دارد که شما بوی لیمو را دوست داشته باشید. شما باید لیمو را از وسط برش دهید و درون یخچال بگذارید. بعد از یک هفته لیمو را باید از درون یخچال بردارید و دور بیندازید.

  1. استفاده از سیب زمینی :

یکی از دیگر روش هایی که شما می توانید برای از بین بردن بوی یخچال به کار بگیرید این است که سیب زمینی را پوست کنده و درون یخچال بگذارید. سیب زمین در این روش باید 2 الی 3 روز درون یخچال بماند. تکه سیب زمینی را بهتر است که در گوشه های یخچال بگذارید تا هر چه سریعتر بوی بد را از بین ببرد.

از بین بردن بوی بد یخچال

  1. استفاده از زغال :

زغال از آنجایی که کربن فعال دارد بوی بد درون یخچال را به خوبی از بین می برد. دقت داشته باشید که اگر می خواهید از خود زغال استفاده کنید تا بوی بد درون یخچال را از بین ببرید باید آن را درون یک دستمال نخی ببندید و روی قفسه یخچال قرار دهید. در این صورت بوی بد درون یخچال در مدت زمان بسیار کمی از بین می رود.

  1. استفاده از قهوه :

 قوه به دلیل بوی تندی که از خود بیرون می دهد می تواند برای از بین بردن بوی بد یخچال به کار گرفته شود. دقت داشته باشید که در برخی از موارد ممکن است با استفاده از این روش دیگر مواد غذایی را به بوی قهوه دچار سازید.

در واقع برخی از وسیله ها و خوراکی هایی که درون یخچال قرار دارند مانند لیمو شاید بعد از مدتی بوی قهوه بگیرند.

  1. استفاده از وانیل :

از دیگر روش هایی که برای از بین بردن بوی یخچال به کار برده می شود استفاده از وانیل است. اگر شما از وانیل پودری استفاده می کنید کافی است که آن را درون یک ظرف بریزید و در درون یخچال قرار دهید.

اما اگر می خواهید از وانیل های مایع استفاده کنید باید آن را به یک تکه پنبه آغشته کنید و درون یخچال قرار دهید تا بوی بد را از بین ببرد.

  1. استفاده از بوگیرها :

بوگیرهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد که هر یک از آنها برای از بین بردن بوی بد یخچال به کار برده می شوند. شما می توانید یکی از آنها را برای از بین بردن بوی بد درون یخچال مورد استفاده قرار دهید.

دقت داشته باشید که هر یک از این بوگیرها دارای ویژگی ها و مشخصات متنوعی هستند و شما باید به خوبی زمان خریداری هر یک از بوگیرها کیفیت شان را بررسی کنید.

قیمت و کیفیت هر یک از انواع آنها را بهتر است زمان خرید اینترنتی بررسی کنید و سپس آنها را از فروشگاه اینترنتی معتبر همچون منزل می خریداری نمایید و به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که با ما یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =