نکات خانه داری

آشنایی با ارزان ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون + 6 پیشنهاد ویژه

آشنایی با ارزان ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون

آسان ترین و کم هزینه ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون چیست؟ تغییر دکوراسیون از مولفه های مهم و حائز اهمیت برای متحول کردن شکل و شمایل ظاهری فضای خانه به شمار می رود. انجام تغییرات اثرگذار و موثر در دکوراسیون فضای داخلی، جذابیت و زیبایی بصری چیدمان را دو چندان می سازد.

در این میان، ایجاد تغییرات اساسی و چشم نواز در محیط خانه، مستلزم صرف هزینه های مختلف و بعضا گزاف می باشد. این امر در بسیاری مواقع، مانع از انجام خواست افراد برای ایجاد تغییرات موثر و قابل توجه در دکوراسیون می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تغییر دکوراسیون خانه ضمن متحول کردن فضا، نشاط، شادابی و پویایی را همراه با چاشنی جذابیت و زیبایی در محیط متبلور می سازد.

آشنایی با ارزان ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون موثرترین و کم هزینه ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون

1- استفاده از عناصر دکوراتیو

یکی از مقرون به صرفه ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون به استفاده از عناصر و المان های دکوراتیو مانند تابلوهای تزیینی مربوط می شود. با استفاده از این محصولات دکوراتیو به راحتی و با صرف کمترین هزینه، می توان حال و هوا و حس و حال فضای دکوراسیون را تغییر داد.

هارمونی و تطابق داشتن طرح و مدل تابلوی انتخابی با سبک و سیاق دکوراسیون، تغییر و تحولات چشم نواز و تاثیرگذاری را در محیط خانه پایه گذاری می کند. بر این اساس، یکی از بهترین راهکارها برای متحول کردن ظاهر و نمای دکوراسیون، استفاده از تابلوهای دکوراتیو می‌باشد.

2- تزیین فضا با گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه در فضا را می توان از موثرترین و ارزان ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون به حساب آورد. حضور گل و گیاه در فضای خانه تغییر و تحولات محسوس و ملموس و دلنشینی در محیط ایجاد می کند. گیاهان از عناصر طبیعی و تاثیرگذار برای افزایش بار و وزن زیبایی و جذابیت بصری محیط داخلی به شمار می روند.

استفاده از گل های آپارتمانی متنوع و خوش رنگ و بو، حس نشاط، سر زندگی و شادابی را در سرتاسر فضای خانه ترسیم می نماید. بازه های رنگی جذاب و دلنشین گل ها، بستر مناسب برای ایجاد تغییرات موثر و دوست داشتنی را در فضای دکوراسیون داخلی، فراهم می آورد.

3- بهره گرفتن از دکورهای رنگی

بدون اغراق، رنگ ها از قدرت و تاثیرگذاری بسیار زیادی در رقم زدن تغییر و تحول در یک فضا، برخوردار هستند. قدرت جادویی رنگ ها، یکنواختی و دلسردی و بی روح بودن فضای دکوراسیون را به دست فراموشی می سپارد.

برای ایجاد تغییرات جذاب و موثر در فضای خانه، استفاده از دکورهای رنگی و رنگارنگ از ایده های کم هزینه و در عین حال هوشمندانه به شمار می رود. بر این اساس، افزودن یک شلف رنگی ساده یا یک کتابخانه کوچک و جمع و جور، تاثیرات بعضا شگرف و بی نظیری در محیط چیدمان ایجاد می کند.

4- تعویض پارچه های مبلمان

تعویض پارچه های مبلمان و رو مبلی، از رمز و رازهای تغییر دکوراسیون فضای داخلی تلقی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مبلمان از عناصر موثر و تاثیرگذار و از اجزای اصلی دکوراسیون فضای داخلی به حساب می آیند.

حضور این عناصر در هر فضایی، تغییر و تحول را به معنای واقعی کلمه رقم می زند. تناسب داشتن رنگ و طرح مبلمان با حال و هوای دکوراسیون، به تنهایی پایه گذار تغییرات اساسی و مثبت در محیط می شود. با این حال، تغییر پارچه های کوسن ها و رو مبلی ها، رنگ لعاب و ظاهر تازه و نویی به دکوراسیون می بخشد.

آشنایی با ارزان ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون 5- اضافه کردن آینه به دکوراسیون

استفاده از آینه در اتاق را می توان از دیگر تکنیک های تغییر دکوراسیون قلمداد نمود. آینه ها در طرح ها و مدل‌های متنوع و در عین حال شیک و شکیل طراحی و تولید می شوند. علاوه بر این، آینه ها از موثرترین عناصر برای بزرگ و وسیع تر جلوه دادن فضا به شمار می روند.

بر این اساس، استفاده از آینه در فضای کوچک و دارای محدودیت جا، یک تغییر مثبت و سازنده محسوب می شود. همچنین، انعکاس و بازتاب نور و تصاویر در آینه، زمینه مناسب برای تغییر و تحول چشمگیر و دلپذیر را در فضای دکوراسیون پدید می آورد.

6- استفاده از قالیچه

اضافه کردن یک قالیچه، یکی دیگر از ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل به شمار می آید. خرید یک قالیچه کوچک و زیبا، علاوه بر مقرون به صرفه بودن، تغییر مناسبی در فضای خانه ایجاد می کند.

پوشش کف فضای خانه با قالیچه های بزرگ کنفی، دکوراسیون با حال و هوای مدرن و بسیار زیبا را در نگاه دیگران بازتاب می دهد. همچنین، برای ایجاد تغییرات چشم نواز و بسیار جذاب، استفاده از قالیچه های راه راه یا پرز دار، کمک شایانی می‌نماید.

مضاف بر این، استفاده از بالشت های رنگارنگ، تعویض چراغ اتاق، استفاده از برچسب های دکوراتیو، هماهنگ کردن وسایل منزل با یکدیگر، نصب قفسه ها به دیوار و تزیین دیوارها با قاب های ساده، از دیگر ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل به حساب می آیند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =