نکات خانه داری

ترفندهای چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی

ترفندهای چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی

چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی تغییر و تحولات مثبت و ارزنده ای را در فضای دکوراسیون رقم می زند. با استفاده از اصول فنگ شویی و با اعمال تغییرات کوچک و جزئی، به راحتی می توان سطح انرژی و زیبایی بصری دکوراسیون را افزایش داد.

باید خاطر نشان نمود که فنگ شویی یک روش چینی برای چیدمان لوازم خانه با تبعیت از یک سری اصول می باشد. رعایت این اصول علاوه بر افزایش جذابیت بصری، انرژی های مثبت را در گوشه و کنار فضای چیدمان پراکنده می سازد.

چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی مفاهیمی مانند سلامتی، موفقیت، شادی و اثرات مثبت را با خود به ارمغان می آورد. فنگ شویی به عنوان یک روش چینی موثر، برای چیدمان خانه ها در اقصی نقاط دنیا مورد استفاده واقع می شود.

مطابق با این فلسفه چینی و پیروی از اصول آن، امکان دکور کردن دکوراسیون به صورت صحیح و مناسب، محقق می گردد. با توجه به محتوا و بن مایه علم فلسفه فنگ شویی، بسیاری معتقدند که تزیین خانه مطابق با اصول این فلسفه، حس آرامش و جاذبه های بصری را در محیط متجلی می سازد.

اصول چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی

اصول چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی

1- پاکسازی خانه از وسایل اضافی

حذف کردن وسایل اضافی و مزاحم، یکی از اصول مهم چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی محسوب می شود. فنگ شویی به عنوان بازتاب دهنده انرژی های مثبت و سازنده در فضای چیدمان می باشد. بر همین اساس، این مفهوم با شلوغی، بی نظمی و هرج و مرج، میانه خوشی ندارد.

برای پراکنده ساختن انرژی های مثبت در چیدمان، اولین قدم، پاکسازی محیط از وسایل و لوازم غیر ضروری و اضافی می باشد.

بخشیدن نظم و انسجام به محیط، نه تنها محیط چیدمان، بلکه آشفتگی ها و دغدغه های ذهنی را نیز پاک و پالایش می کند. با انجام این کار ساده، بستر مناسب برای داشتن ذهنی آماده و رها، فراهم می گردد. بر این اساس، فنگ شویی خانه، از الزامات ضروری و حائز اهمیت برای پراکنده ساختن انرژی های همگن و مثبت در محیط به شمار می رود.

2- جریان یافتن نور و هوا در خانه

انتشار درست انرژی های مثبت در فضا، از دیگر اصول مهم چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی تلقی می گردد. جریان پیدا کردن نور و هوا در محیط، از پیش نیازهای اصلی برای توزیع انرژی های خوب و مثبت در خانه می‌باشد.

جریان یافتن این عوامل در خانه، منجر به انتشار انرژی های پاک و ارزنده می شود. باز کردن پنجره ها به منظور تهویه هوا، از راهکارهای کاربردی و کارآمد در این زمینه محسوب می شود.

استفاده از گیاهان آپارتمانی، به ویژه گیاهان تصفیه کننده هوا، در افزایش سطح کیفی هوای محیط، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. همچنین، ورود نور طبیعی به فضای خانه، در محقق ساختن این امر کمک شایانی می نماید.

3- ایجاد انرژی «چی» با گیاهان آپارتمانی

نقش گل ها و گیاهان آپارتمانی در فنگ شویی چیدمان منزل را نمی توان نادیده انگاشت. استفاده از گیاهان موجب ایجاد هوای سالم و پاک در محیط می شود. گیاهان با تصفیه هوا، محیطی سالم، تمیز و پر انرژی را پدید می آورند.

گیاهان زمینه مناسب برای ایجاد فنگ شویی خوب و انرژی چی، را به راحتی فراهم می سازند. نخل، زنبق، بامبو، سرخس، گل پیچی و پاپیتال، از گیاهان مناسب برای فنگ شویی فضای چیدمان خانه محسوب می‌شوند.

استفاده از رنگ های مورد علاقه

4- استفاده از رنگ های مورد علاقه

عنصر رنگ، در علم فنگ شویی، نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. پوشش دیوارها و عناصر تزیینی با رنگ مورد علاقه، انرژی های مثبت را در سرتاسر خانه انتشار می دهد. هر طیف رنگی، نمایانگر مفهوم و نماد خاصی در فضای چیدمان می باشد.

بر این اساس، رنگ آبی، توانمندی، انعطاف و نرمی را نمایان می سازد. بازه رنگ سبز، حکایت از رشد، سر زندگی، حیات و پویایی دارد. رنگ زرد با مفاهیمی همچون امنیت و راحتی شناخته می شود. رنگ قهوه‌ای، آرامش و سکون را در فضا پراکنده می سازد. همچنین، رنگ قرمز نماد شهرت، صمیمیت و هیجان می باشد.

5- نظافت و تمیزی

زدودن گردوغبار و آلودگی را می توان از دیگر اصول حائز اهمیت چیدمان خانه بر اساس فنگ شویی برشمرد. پاک کردن گردوغبار و آلودگی از سطح وسایل منزل، در انتشار انرژی های مثبت در سرتاسر خانه، بسیار تاثیرگذار و موثر است.

وجود گردوغبار در محیط، موجب جلوگیری از جریان یافتن انرژی و شادی در خانه می شود. پاکسازی محیط، انرژی های خاص، مثبت و ارزنده را در فضای چیدمان متبلور می سازد. خانه ای تمیز و مرتب، در افزایش روحیه ساکنان نیز تاثیر مطلوبی و مناسبی دارد.

استفاده از رنگ های با تم روشن، جلوگیری از شلوغ شدن چیدمان، استفاده از مبلمان مناسب، تهیه لوازم خانه قابل استفاده، تعویض وسایل کهنه، عدم نصب آینه در روبروی درب ورودی، ایجاد محیطی منسجم و منظم و عدم استفاده از تلویزیون در اتاق خواب، از دیگر اصول مهم فنگ شویی خانه قلمداد می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =