لوازم آشپزخانه

راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه + 6 نکته کلیدی در خرید لوستر

راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه

راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه

به طور کلی، نورپردازی یکی از عناصر تعیین کننده و حائز اهمیت برای افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری دکوراسیون فضای داخلی به شمار می رود. فضای آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. نصب و استفاده از لوستر آشپزخانه، یکی از بهترین گزینه ها برای نور افشانی و افزایش بار زیبایی فضای آشپزخانه محسوب می شود.

لوسترها در روشنایی و جذابیت بخشیدن به محیط نقش بسزایی ایفا می نمایند. انتخاب نادرست و غیر اصولی لوستر، موجب بد جلوه دادن فضای آشپزخانه می شود. آشنایی داشتن با راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه از بروز این مشکلات جلوگیری می کند.

نکات مهم در راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه

1- نوع و مدل لوستر

بدون تردید، نوع و مدل از مهم ترین نکات در راهنمای انتخاب و خرید لوستر برای آشپزخانه محسوب می شوند. لوسترها متناسب با سبک و سیاق دکوراسیون و سلیقه و نظر افراد، در مدل ها و طرح های متنوع و مختلفی طراحی و تولید می شوند.

  • لوستر مدل معلق: این نوع لوستر آشپزخانه از نظر شکل ظاهری شبیه به آباژور می باشد. طراحی ظاهری این مدل به صورت بر عکس صورت می گیرد. لوستر معلق به عنوان نمونه ای از لوسترهای مدرن، از متریال، کاغذ، پارچه، پلاستیک و شیشه در طرح های متنوع و مختلف ساخته و پرداخته می شود. برای آشپزخانه‌های مدرن، این مدل یک انتخاب ایده آل و هوشمندانه محسوب می شود.
  • لوستر مدل کلاسیک: لوستر کلاسیک برای استفاده در دکوراسیون دارای حال و هوای سنتی و کلاسیک، از بهترین گزینه ها تلقی می گردد. در سبک طراحی این مدل لوستر آشپزخانه، از جزئیات ظریف و پر تعدادی استفاده می شود. از لحاظ سبک طراحی، لوسترهای کلاسیک به نوعی سمت مخالف لوسترهای سبک مدرن قرار دارند. علاوه بر این، روشنایی و تعداد لامپ این لوسترها در مقایسه با دیگر مدل ها، غالبا بیشتر می باشد.
  • لوستر مدل سقفی: لوستر سقفی به علت طراحی منحصر به فرد و متمایز، برای استفاده در آشپزخانه‌های کوچک و دارای سقف کوتاه، گزینه ای ایده آل و مناسب و مفیدی به حساب می آید. این مدل در اشکال هندسی متنوع مانند چند ضلعی، دایره و مربع در سطح بازار موجود می باشد. همچنین، از لحاظ موقعیت نصب، لوسترهای سقفی کاملا به سطح سقف چسبیده یا در ارتفاع کمی پیاده سازی می شوند.

راهنمای خرید لوستر برای آشپزخانه

2- اندازه و ابعاد لوستر

از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت در راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه می توان به ابعاد و اندازه لوستر، اشاره نمود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کوچکی یا بزرگی لوستر به ابعاد و اندازه فضای آشپزخانه بستگی دارد.

برای ایجاد توازن و هارمونی و زیبایی ظاهری آشپزخانه های دارای ابعاد و اندازه کوچک، می بایست از لوسترهای مینیمال و ساده استفاده نمود. این در حالی است که برای فضاهای بزرگ، افراد از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند.

3- سبک و طرح لوستر

از دیگر مؤلفه ها برای خرید لوستر آشپزخانه، توجه به سبک و طرح آن می باشد. لوسترهای کوچک به علت برخورداری از میزان روشنایی کمتر، برای خانه های با سبک و سیاق مدرن مناسب هستند. این در حالی است که لوسترهای بزرگ و پرنور، غالبا تناسب و هماهنگی بیشتری با چیدمان های سنتی و کلاسیک دارند. بنابراین، برای ایجاد توازن و تناسب در سبک دکوراسیون، توجه به طرح لوستر از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

4- طیف رنگی لوستر

توجه به بازه رنگی از دیگر موارد حائز اهمیت در نحوه انتخاب لوستر مناسب برای آشپزخانه به شمار می آید. به طور کلی، طرح، رنگ و مدل لوستر می بایست با سایر اجزا و لوازم دکوراسیون تطابق و هماهنگی کامل را برقرار نماید. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که انتخاب رنگ مناسب، از المان کاربردی و تاثیرگذار برای افزایش جذابیت و زیبایی بصری محیط آشپزخانه می باشد.

نکات مهم در خرید لوستر آشپزخانه

5- موقعیت نصب لوستر

موقعیت و فضای در نظر گرفته شده برای نصب را می توان از دیگر فاکتورها در خرید بهترین لوستر آشپزخانه برشمرد. برای نصب مناسب و بهینه لوستر می بایست به بلندی و ارتفاع سقف توجه نمود. در صورت بلند بودن سقف آشپزخانه، انتخاب لوسترهای چند طبقه و آویزدار مناسب می باشد. برای سقف های کوتاه، نصب لوستر سقفی، انتخاب مناسبی قلمداد می گردد.

6- نوع لامپ های لوستر

انجام نورپردازی مناسب و نورانی و درخشان کردن فضای خانه مستلزم استفاده از لامپ های مطلوب و باکیفیت می باشد. به منظور زیباسازی و جذابیت بخشی به محیط، استفاده از لامپ های مهتابی و آفتابی در کنار یکدیگر، کمک شایانی می نماید. ترکیب این لامپ ها علاوه بر ایجاد جلوه ای دلنشین و زیبا، مانع از اذیت شدن چشم ها می شود. ایجاد روشنایی گسترده در فضای آشپزخانه، ضمن تامین نور لازم، موجب تسریع و تسهیل فرآیند آشپزی می گردد.

ناگفته نماند که استاندارد بودن، قیمت تمام شده، کارایی و سطح کیفی، نوع متریال، کیفیت رنگ، دوام و استحکام ساختار اصلی، نوع طراحی، وزن و نوع چیدمان دکوراسیون، از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت در راهنمای انتخاب لوستر برای آشپزخانه به شمار می روند.

برای کسب اطلاعات در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز، ابزارهای برش، فلاسک چای و … با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =