لوازم آشپزخانه

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه دقیق و با کیفیت + 7 نکته طلایی خرید بهترین ترازو

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه از لوازم و ملزومات کاربردی و کارآمد در محیط آشپزخانه به شمار می آید. به طور معمول، این وسیله برای اندازه گیری میزان و وزن مواد غذایی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که برای پخت غذاها، وزن مواد و میزان مشخصی از مواد ترکیب شده، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این امر به وسیله ترازوی آشپزخانه به خوبی محقق می شود. آگاهی داشتن از راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه زمینه مناسب برای یک خرید کاربردی و مناسب را رقم می زند.

مهم ترین موارد و راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

1- دقت اندازه گیری

برخورداری از قدرت اندازه گیری مطلوب و مناسب، یکی از نکات مهم در راهنمای خرید و انتخاب بهترین ترازوی آشپزخانه به شمار می آید. برای به دست آوردن وزن و میزان معین مواد، عدم ایجاد خطا و دقت اندازه گیری ترازو بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. میزان دقت و قدرت اندازه گیری ترازوهای آشپزخانه غالبا با واحد گرم مشخص می شود. برای اطمینان حاصل کردن از دقت دستگاه، می توان در هنگام خرید از فروشنده در این مورد سوال نمود.

2- نوع و مدل

از دیگر موارد حائز اهمیت در راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه می توان به نوع و مدل دستگاه، اشاره نمود. به طور کلی، ترازوهای آشپزخانه در دو نوع عقربه ای و دیجیتال طراحی و تولید می شوند.

  • ترازوی عقربه ای: ترازوی آنالوگ یا عقربه ای در ساختار خود از عقربه ای مانند عقربه های ساعت برخوردار است. با قرار گرفتن ماده بر روی سطح آن، عقربه دستگاه متناسب با وزن ماده شروع به حرکت می نماید. با قرار گرفتن عقربه بر روی عدد مشخص، وزن ماده یا جسم مورد نظر مشخص می شود. ترازوهای عقربه ای، از مدل های رایج و پراستفاده محسوب می شوند. قیمت مناسب و اشغال فضای کم و عدم نیاز به باتری و برق، از مهم ترین ویژگی های ترازوهای آنالوگ تلقی می گردد.
  • ترازوی دیجیتال: ترازوی دیجیتال از نمونه های مدرن و پیشرفته ترازوهای آشپزخانه می باشد. در ساختار این دستگاه به جای عقربه، از یک صفحه نمایشگر دیجیتال استفاده شده است. با قرار دادن ماده بر روی سطح ترازو، وزن دقیق محصول بر روی نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود. ترازوهای دیجیتال در مقایسه با مدل عقربه ای، از دقت بالاتری برخوردار هستند. همچنین، قیمت ترازوهای دیجیتال به نسبت سایر مدل ها، بالاتر می باشد.

ناگفته نماند که ترازوهای آشپزخانه دیجیتال به منظور نمایش وزن مواد، به یک منبع برای تامین انرژی یا برق نیاز دارند. به طور معمول، تامین برق این دستگاه ها از طریق باتری صورت می گیرد. بر این اساس، متناسب با نوع و مدل ترازو، از باتری های ساعت، نیم قلمی و قلمی استفاده می شود.

مهم ترین موارد و راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

3- بدنه و ساختار ترازو

توجه به بدنه و متریال استفاده شده، از دیگر نکات مهم برای انتخاب ترازوی آشپزخانه قلمداد می گردد. ساخت بدنه اصلی دستگاه از متریال و مواد اولیه باکیفیت، دوام و طول عمر بالای ترازو را در پی دارد. در حال حاضر، بدنه ترازوهای آشپزخانه، از متریال مختلفی مانند پلاستیک مقاوم، استیل ضد زنگ و شیشه نشکن ساخته و پرداخته می شوند. متناسب با نوع نیاز و نحوه کارایی، می توان نسبت به انتخاب مدل مناسب اقدام نمود.

4- حجم و ابعاد ترازو

توجه به نوع طراحی و اندازه و ابعاد ترازو، از دیگر ویژگی های مهم برای خرید بهترین ترازوی آشپزخانه به حساب می آید. به طور کلی، در محیط آشپزخانه از وسایل و لوازم متنوع و مختلفی استفاده می شود. بر همین اساس، ابعاد و اندازه مناسب ترازو در جهت بهینه سازی و جلوگیری از اشغال فضای اضافی بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد.

انتخاب ترازوی دارای حجم کم و ابعاد جمع و جور، از بهترین گزینه ها در این زمینه محسوب می شود. همچنین، برخورداری دستگاه از طراحی ظاهری شیک و جذاب، در افزایش بار زیبایی فضای آشپزخانه کمک شایانی می نماید.

5- خوانایی و وضوح اعداد

یکی دیگر از نکات کاربردی در راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه نمایش خوانا و دقیق و واضح اعداد می باشد. اعداد و وزن مشخص شده توسط ترازو باید به صورت کاملا خوانا و واضح نمایش داده شود. در ترازوهای عقربه ای یا مکانیکی، اعداد به صورت مدرج ظاهر می شوند. در ترازوهای دیجیتالی، بزرگ بودن ابعاد و اندازه اعداد و نمایشگر در خوانده شدن واضح اعداد کمک شایانی می نماید.

راهنمای انتخاب و خرید ترازوی آشپزخانه

6- ظرف نگهدارنده و سطح ترازو

برخورداری ترازوی آشپزخانه از سطح و ظرف نگهدارنده مطلوب، برای اندازه گیری مواد غذایی مختلف اعم از خشک و تر مناسب و مفید می باشد. همچنین، ظرف نگهدارنده دستگاه مانع از آسیب دیدن و کثیف شدن سطح آن می‌شود.

7- بازه قیمت

آخرین مورد در راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه به قیمت تمام شده محصول مربوط می شود. در بازه قیمت دستگاه عوامل و مؤلفه های مختلفی مانند نوع و مدل، طراحی ظاهری، حجم، ابعاد و اندازه، دقت و توان اندازه‌گیری و برند و سازنده دستگاه، به صورت مستقیم تاثیرگذار می باشند.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از ترازو، سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =