نکات خانه داری

آشنایی با چگونگی تهیه لوازم خانه و آشپزخانه

اگر می خواهید یک زندگی مستقل را آغاز نمایید یا اینکه در شرف تهیه جهیزیه می باشد بایستی لوازم خانه و آشپزخانه را مهیا سازید. اکثرا تمامی این لوازم را به صورت جهیزیه تهیه می کنند و بعضی ها هم آن ها را با گذشت زمان و هر زمان یک تکه آن را خریداری می نمایند.

بهتر است به این موضوع توجه نمایید که چه سبکی با زندگی و میزان بودجه شما هماهنگی دارد آن را تهیه نمایید ولی از همه با ارزش تر داشتن فهرستی از لوازم ضروری برای خرید دقیق و عاقلانه است. زمانی که لیست داشته باشید هم برای زمان هم برای بودجه می توان به صورت دقیق برنامه ریزی نمود.

در این صورت می توان اطمینان حاصل نمایید که کلیه لوازم خانه و آشپزخانه را تهیه نموده اید. با این نوع برنامه ریزی آن وسایلی را که اضافی و لازم نیستند را خریداری نمی کنید. در ادامه این مطلب به چندین نکته مهم  در خصوص خرید وسایل خانه می پردازیم.

ضروری ترین لوازم خانه و آشپزخانه

این مسئله را به خاطر داشته باشید که فهرست وسایل خانگی هر شخصی با سایرین کاملا متمایز است. زیرا که نحوه زندگی هر شخصی با دیگری متمایز است. پس برای خریداری لوازم ضروری منزل بایستی به روش زندگی ، شاغل بودن یا نبودت، میزان حضور در منزل، میزان معاشرت و … توجه نمود.

به عنوان مثال یک زوج با داشتن خانواده های پرجمعیت که همیشه در حال مهمانی دادن هستند و معاشرت بسیاری دارند خیلی بیشتر از زوج هایی با معاشرت کم به یخچال ساید بای ساید احتیاج دارند.

در زمان تهیه لوازم خانه و آشپزخانه بایستی از خود پرسید که آیا وقت برای آشپزی دارید؟ آیا در طول هفته می توانید کیک یا شیرینی بپزید؟ یا اینکه آشپزی شما فقط در حد تهیه غذا های ساده روزانه می باشد؟ که با داشتن یک یخچال و گاز ساده کار شما راه می افتد.

آیا دوست دارید خودتان آبمیوه تهیه کنید و یا اینکه دوست دارید از بیرون آن را خریداری نمایید؟ کلیه موارد ذکر شده می توان به شما در خرید منطقی کمک به سزایی نماید. با ما با ادامه این مطلب همراه باشید.

چه زمانی باید آغاز به تهیه  لوازم خانه و آشپزخانه نمود؟

لوازم خانه و آشپزخانه

در آیین کهن ما ایرانی ها تهیه لوازم خانه و آشپزخانه پس از آغاز یک زندگی مشترک شروع می شود که کلیه وسایل از لوازم برقی نظیر یخچال، لباسشویی، پلوپز و… تا لوازمی مثل جاروبرقی را بایستی تهیه نمود و در دسترس زوجین برای آغاز یک زندگی جدید قرار دهند.

در حال حاضر دو فاکتور این شرایط را تغییر داده است. نخستین فاکتور شرایط بد اقتصادی است که به غیر از مواردی محدود اجازه نمی دهد که یک شخص یا خانواده خود به تنهایی با درآمد شخصی این لوازم را تهیه نماید.  دومین فاکتور مربوط به زنان شاغل است. امروزه زنان و مردان بدون هیچ کمکی شروع به خرید لوازم خانه و آشپزخانه می کنند و لوازم کوچک و بزرگ را تهیه می کنند.

در صورتی که از لحاظ سنتی دارای محدودیت هایی هستند بایستی پس از رفتن به خانه جدید کلیه فهرست وسایل خانه را تهیه و مهیا کنند. در این صورت بهتر است چندین ماه پیش از رفتن به خانه جدید مبادرت به تهیه لوازم نمایند تا اول اینکه هم در مخارج صرفه جویی نمایند هم در روز های آخر دچار استرس و تشویش نشوند.

اگر هم هیچ محدودیتی از لحاظ رسم و رسوم ندارید کم کم می توانید به خرید بپردازید نخست لوازم برقی سنگین نظیر یخچال، لباسشویی تلویزیون، مبل و فرش و.. را خریداری نمایید سپس با گذشت زمان به تهیه دیگر لوازم بپردازید. یکی از مزیت های این مدل خرید این است که هیچ یک از  لوازم خریداری شده دمده نشده و نو می باشند.

آشنایی با ضروری ترین لوازم خانه و آشپزخانه

لوازم خانه و آشپزخانه

افزون بر یخچال، لباسشویی، تلویزیون، مبل ، فرش و… که ضروری ترین لوازم خانه و آشپزخانه به حساب می آیند یک سری لوازم دیگر وجود دارند که لازمه هر خانه ای می باشند که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

•تخته برش بزرگ در آشپزخانه

یکی از لوازم خانه و آشپزخانه تخت برش بزرگ می باشد. هنگامی که از یک رویه برای قطعه قطعه کردن و مهیاسازی غذای خود استفاده می کنید، در این صورت پاکیزه نمودن آشپزخانه خیلی به آسانی صورت می گیرد پس بهتر است در هر خانه ای برای راحتی کار خود یک تخته برش بزرگ موجود باشد.

•یک سرویس قابلمه با سطح کیفی مطلوب

عمده ترین ظروف طبخ غذا در هر آشپزخانه ای قابلمه می باشد. به علت اینکه مواد غذایی دستخوش گرمای اجاق گاز قرار گیرند قابلمه می تواند این گرما را به مواد غذایی انتقال نماید. خصوصیات قابلمه اثربخشی مستقیمی بر طبخ غذا و عناصر سودمند یا زیان بخش در غذا را دارد. پس ضروری است که در تهیه سرویس قابلمه نهایت دقت را به کار برد تا با انتخابی دقیق یک سرویس با ماندگاری بالا تهیه نمود.

•چاقو های تیز و برنده در آشپزخانه

یکی از ضروری ترین لوازم خانه و آشپزخانه تهیه چاقو های تیز و برنده می باشد‌. به کارگیری از این محصولات می تواند به شما در برش مواد غذایی به صورت مطلوب یاری رساند. استفاده از این لوازم پروسه آشپزی را خیلی سریع جلو می برد.

افرادی که به آشپزی علاقه دارند به خوبی می دانند از چه چیزی سخن می گوییم. لوازم و ابزار آشپزخانه که عملکرد مطلوبی دارند می توانند جز مناسب ترین دوستان در آشپزخانه به حساب آیند.

•فهرست لوازم مورد نیاز اتاق خواب

اتاق خواب همانطور که از اسمش مشخص است معمولا محلی برای استراحت و خواب است که می توان با تهیه یک تخت خواب مطلوب یک خواب خوش را تجربه کرد. سرویس خواب دربردارنده تخت خواب، آینه کمد و رخت آویز است. بعد از خرید این لوازم بایستی به تهیه بالش و تشک نیز اقدام نمود.

•لوازم ضروری حمام و دستشویی

علاوه بر تهیه لوازم خانه و آشپزخانه نظیر قالی و مبل و یخچال و گاز و… بایستی لوازم مورد نیاز حمام و دستشویی را نیز تهیه نمود. این وسایل شامل شامپو، صابون، لیف، مسواک، مایع دستشویی، خمیر دندان، سطل زباله ، فرچه، اسکاچ، پادری، آفتابه ، دمپایی و… می باشد.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =