نکات خانه داری

بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر + مزایای بیمه آتیه زنان خانه دار

بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر

بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر

بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر؟ بدون تردید، بیمه از راهکارهای کاربردی و کارآمد برای افزایش سطح رفاه و راحتی زندگی انسان به شمار می آید. شرایط موجود بر جامعه به گونه ای است که احتمال قرار گرفتن انسان در معرض خطرات و مشکلات جدی و ناخوشایند وجود دارد.

بیماری های سخت و بیکاری را می توان از مهم ترین این مشکلات و معضلات به شمار آورد. برای پوشش و جبران ضرر و زیان و جبران خسارت وارد شده در اثر این عوامل، بیمه از راه حل های راهگشا تلقی می گردد.

بر این اساس، بیمه از بهترین روش ها برای جبران خسارت و ضرر و زیان مادی و نوعی احساس مسئولیت در برابر شرایط طبیعی جامعه محسوب می شود. ارائه خدمات بیمه، غالبا از طریق شرکت ها و سازمان های بیمه ای صورت می گیرد.

هر بیمه متناسب با ساز و کار و خط مشی خود، از شرایط و ضوابط متفاوتی برخوردار است. بیمه اتومبیل، بیمه حوادث، بیمه آتش سوزی و بیمه تکمیلی، برخی از انواع بیمه های ارائه شده در سطح کشور به حساب می‌آیند.

در این میان، برای بسیاری این سوال پیش می آید که بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر؟ با بررسی ویژگی ها و خصوصیات هر کدام از این بیمه ها، جواب این سوال واضح و مشخص می گردد.

ویژگی های بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار، در واقع نوعی احساس نیاز خانم های خانه دار برای بهره مندی از مستمری و حقوق در دوران بازنشستگی و برآورده ساختن نیازهای مالی در این دوران می باشد. بدون تردید، تامین و پاسخگویی نیازها و توقعات مالی و مادی زنان در آینده، تبدیل به یک چالش و دغدغه جدی برای این قشر از جامعه شده است.

در این بین، شرکت های بیمه ای به منظور پاسخگویی به این نیاز، همواره به دنبال ارائه یک طرح یا راهکاری بوده تا ضمن پوشش هزینه ها، بستر مناسب برای تامین آینده و آتیه خانم های خانه دار را فراهم آورند. این امر در نهایت منجر به تدوین و ارائه بیمه مخصوص زنان خانه دار گردید.

در این زمینه که بیمه خانه داری بهتر است یا بیمه عمر، باید خاطر نشان نمود که بیمه خانه داری در میان خانم‌های خانه دار از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در این نوع از بیمه، افراد با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه، ضمن برخورداری از پوشش بیمه ای، از سرمایه و پس اندازی برای آتیه و آینده خود بهره مند می شوند.

در این بیمه ها غالبا با حادث شدن و رخ دادن حوادثی مانند بیماری های خاص، از کار افتادگی ناشی از حادثه، نقص عضو و حتی فوت، مبالغ سرمایه گذاری همراه با سود به افراد پرداخت می گردد. علاوه بر این، به منظور پوشش مالی مشکلات و جبران هزینه ها، مبلغی نیز تحت عنوان پوشش بیمه ای به فرد اختصاص پیدا می کند.

ویژگی های بیمه زنان خانه دار

لازم به ذکر است که بر اساس آمار و ارقام موجود رقمی بالغ بر 21 میلیون خانه دار در سطح کشور وجود داشته که بخش اعظمی و عمده ای از این آمار به زنان خانه دار اختصاص پیدا می کند. در این میان، 62 درصد از جامعه و جمعیت زنان را خانم های خانه دار تشکیل می دهند.

سازمان تامین اجتماعی، به منظور برآورده ساختن نیازهای این قشر، برای زنان خانه دار در محدوده سنی 18 الی 50 سال، پوشش های بیمه ای با عنوان بیمه مخصوص زنان خانه دار را تدارک دیده است.

مزایای بیمه آتیه زنان خانه دار

با بررسی مزایا و ویژگی های مثبت بیمه خانم های خانه دار، امکان رسیدن به پاسخ سوال بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر، فراهم می گردد. این بیمه از طریق سازمان تامین اجتماعی در اختیار خانم های خانه دار قرار می‌گیرد.

افراد با آگاهی از مفاد و ضوابط و شرایط در نظر گرفته شده می توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند. با در نظر گرفتن مفاد قرارداد این بیمه، امکان پوشش هزینه های مواردی مانند بازنشستگی، جبران خسارت ایام بیماری، پوشش بارداری، بیماری ها و از کار افتادگی، وجود دارد.

زنان تحت پوشش این بیمه قادر خواهند بود افراد تحت تکفل خود را نیز تحت پوشش قرار داده تا زمینه بهره مندی آنها هم از خدمات درمانی ارائه شده فراهم گردد. همچنین، بیمه شدگان در صورت برخورداری از دفترچه درمانی می توانند از برخی خدمات رایگان ارائه شده در درمانگاه ها و بیمارستان های وابسته به سازمان تامین اجتماعی بهره مند گردند.

در این موضوع که بیمه خانه داری بهتره یا بیمه عمر، باید به این نکته اشاره نمود که حق بیمه ای که زنان بابت این بیمه پرداخت می کنند، عموما غیر قابل استرداد می باشد. همچنین، امکان دریافت وام بر روی حق بیمه های پرداخت شده برای متقاضی میسر نمی باشد.

مضاف بر این، شرایط مربوط به بازنشستگی خانم های خانه دار به تبعیت از ضوابط عام سازمان تامین اجتماعی صورت می گیرد. ضمنا، با فوت بیمه گذار، به بازماندگان و ذینفع ها مبالغ بسیار ناچیزی پرداخت خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =