نکات خانه داری

بیمه خانه داری چگونه است

بیمه خانه داری چگونه است

بیمه خانه داری چگونه است

بیمه خانه داری چگونه است؟ خانه داری از مسئولیت ها و وظایف مهم و حائز اهمیت خانم های خانه دار محسوب می شود. پختن غذا، شستشوی ظروف و البسه و مهم تر از همه پرورش و تربیت فرزندانی صالح و سالم، از مهم‌ترین بخش های خانه داری به شمار می رود.

بدون تردید، شالوده و زیر بنای اصلی نهاد خانواده، به زنان خانه دار اختصاص پیدا می کند. بدون وجود این عنصر مهم و تعیین کننده، خانواده و جامعه هیچگونه محلی از اعراب ندارند. بر اساس گفته مرکز آمار کشور، رقمی در حدود 3 میلیون خانوار تحت سرپرستی و تکفل زنان خانه دار قرار دارند.

زنان سرپرست خانوار از جمله اقشار آسیب پذیر جامعه به شمار می آیند. به همین منظور، نیاز است که درصدد برآورده ساختن نیازهای مالی و ایجاد تکیه گاه و بستری امن برای سرمایه گذاری و پس انداز آتیه این قشر زحمتکش برآمد. یکی از راهکارهای تاثیرگذار و موثر در این زمینه، ارائه طرح های مختلف تحت عنوان پوشش های بیمه ای می باشد.

در این موضوع که بیمه خانه داری چگونه است، باید خاطر نشان نمود که سازمان تامین اجتماعی کشور، با هدف ایجاد چتری حمایتی و جبران خسارت و تامین آتیه و آینده، اقدام به ارائه طرح بیمه زنان خانه دار نموده است.

این بیمه شامل زنان خانه دار 18 الی 50 سال بوده که با ارائه مدارک و مستندات لازم، می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که ارائه این طرح فارغ از وضعیت تاهل زنان خانه دار صورت می گیرد. علاوه بر این، شرکت ها و سازمان های بیمه ای موجود در سطح کشور، این بیمه را در قالب بیمه عمر در اختیار زنان خانه دار قرار می دهند.

ویژگی های بیمه زنان خانه دار

در پاسخ به سوال بیمه خانه داری چگونه است، باید به این نکته اشاره نمود که بیمه خانه داری یا بیمه مخصوص زنان خانه دار با ارائه یک سری شرایط و ضوابط به خانم ها و بانوان خانه دار ارائه می گردد.

بر این اساس، متقاضیان دارای 18 الی 50 سال سن می توانند با برخورداری از ضوابط مورد نیاز و تعریف شده، درصدد دریافت بیمه خانه داری برآیند. بر اساس درصد حق بیمه پرداخت شده، سازمان تامین اجتماعی، سه نوع بیمه نامه مختلف به زنان خانه دار ارائه می نماید. بر این اساس، حق بیمه پرداختی با نرخ 12، 14 و 18 درصد، این نوع بیمه نامه را شامل می شود.

با پرداخت حق بیمه دارای نرخ 12 درصد، زنان خانه دار می توانند از پوشش خدمات بازنشستگی نیز بهره مند گردند.

در صورت پرداخت حق بیمه 14 درصد، علاوه بر پوشش خدمات بازنشستگی، زنان خانه دار تحت پوشش فوت بعد از بازنشستگی نیز قرار خواهند گرفت.

در بیمه نامه با نرخ 18 درصد، زنان خانه دار ضمن پوشش خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، از پوشش از کار افتادگی نیز بهره مند می شوند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در صورت دریافت بیمه مخصوص زنان خانه دار، امکان دریافت حقوق، پس از سن بازنشستگی برای خانم های تحت پوشش این بیمه وجود دارد.

ویژگی های بیمه زنان خانه دار

بیمه خانه داری شرکت های خصوصی

در این موضوع که بیمه خانه داری چگونه است، باید ابراز نمود که علاوه بر سازمان تامین اجتماعی، بسیاری از شرکت های خصوصی نیز ارائه بیمه خانه داری را در دستور کار قرار داده اند.

هدف از ارائه این بیمه، ایجاد بستری مطمئن و امن برای پس انداز و ایجاد یک صندوق مالی برای زنان خانه دار می باشد. شرکت های بیمه ای موجود در کشور، بیمه خانه داری را با اسامی مختلف مانند بیمه مستمری زنان خانه دار یا بیمه آتیه زنان خانه دار ارائه می کنند.

شرایط سنی برای دریافت بیمه آتیه زنان خانه دار ، بر خلاف سازمان تامین اجتماعی، در بازه سنی 18 الی 65 سال می باشد. همچنین، مدت بیمه با توجه به ضوابط تعیین شده هر شرکت، برای مدت زمان حداقل 5 و حداکثر 30 سال برآورده گردیده است.

ضمنا، نحوه پرداخت حق بیمه متناسب با شرایط بیمه گذار و شرکت بیمه ای، در اقساط سه ماهه، شش ماهه، ماهانه و سالانه انجام می شود. مهم ترین مزیت این بیمه، ایجاد صندوق پس انداز آتیه می باشد.

لازم به ذکر است که متقاضیان این بیمه ها می توانند بدون محدودیت، برای دریافت وام به میزان 90 درصد از اندوخته خود، بدون نیاز به ضامن اقدام کنند. پوشش بیماری های خاص، بیمه آتش سوزی مسکن، هزینه های پزشکی و درمانی ناشی از بروز حادثه و پوشش از کار افتادگی و نقص عضو به علت حادثه، از خدمات ارائه شده به وسیله بیمه خانه داری یا به تعبیری بیمه عمر شرکت های خصوصی می باشد.

در پایان مقاله بیمه خانه داری چگونه است، باید این مورد را عنوان نمود که بیمه خانه داری ارائه شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، غالبا برای موارد درمانی کاربرد دارد. براین اساس، برای انجام پس انداز و ایجاد یک صندوق مالی مطمئن، دریافت بیمه عمر یا بیمه خانه داری شرکت های خصوصی، راهکار مناسبی می باشد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =