نکات خانه داری

آشنایی با برنامه روزانه برای یک زن خانه دار

تنظیم برنامه روزانه برای یک زن خانه دار

اغلب کار های خانه برای یک زن خانه دار خیلی سخت به نظر می رسد. در صورتی ‌که بعضی از آنها در حقیقت آنقدر هم سخت و پیچیده نیستند.  دشواری فعالیت های روزمره در خانه معمولا به روحیات، خوی و انرژی طرف وابسته است.

امروزه که هم کار بیرون و هم داخل خانه کل وقت را می گیرد یک برنامه ریزی مطلوب علاوه بر اینکه سبب می شود هیچ یک از کارها را از یاد نبرید و به ناگاه سورپرایز نشوید نیز به شما  کمک می کند تا کم کم به اعمال گروهی از کارها به نظم ویژه ای عادت نمایید و دیگر به این امور اصلا فکر هم نکنید.  در این شرایط افزون بر اینکه زن خانه دار انرژی خویش را برای استرس از دست نداده بلکه سبب صرفه جویی در زمان هم شده است.

زن خانه دار

هر منزلی با توجه به خلق و خوی خانواده برنامه ریزی منحصر به فردی را می طلبد. ولی در مجموع برای انکه فعالیت ها پیچیده و دشوار نباشند مطلوب است دو شیوه همزمان را به کار برد. یک فهرست از امور روزانه برای خود مهیا سازید تا بدین وسیله هیچ کاری را فراموش نکنید. هر کدام از روز های هفته را معمولا به مجموعه ای از فعالیت های معین تخصیص دهید و به صورت خاص به انجام آنها بپردازید.

آنچه در این مقاله ذکر می شود نمونه ای از یک برنامه ریزی زن خانه دار و لیستی از فعالیت های روزانه می باشد. بهتر است مدتی این فهرست را به کار برد و تحولات مورد نظر خویش را در آن دخالت داد تا بتوانید یک برنامه شخصی و ویژه ای را با توجه به نیاز خود فراهم نمود که این کاملا وابسته به شیوه های خانه داری هر زنی دارد.

 تنظیم برنامه روزانه یک زن خانه دار

برنامه روزانه یک زن خانه دار

هیچ زن خانه داری از انجام فعالیت های روزانه خانه خویش شاد نمی شود زیرا که انجام کارهای روزانه منزل سبب هدر رفتن زمان ارزشمند هر شخصی می شود. این زمان را هر کسی می تواند برای انجام امور سودمند تر به کار برد. اگر در طول روز برای انجام فعالیت های خانه با کمبود وقت رو به رو شدید تهیه یک لیست از امور می تواند برایتان سو مند باشد.

در ادامه این مطلب به شیوه هایی برای اعمال کار های خانه در حداقل زمان ممکن خواهیم پرداخت. همچنین به شیوه تنظیم برنامه روزانه یک زن خانه دار برای انجام این امور خواهیم پرداخت. به این روش می توان تا حد امکان از استرس خود را کاهش داد.

•تا حد امکان اعمال کار ها را اتوماتیک نمایید

عمده ترین راهکار زن خانه دار در این وهله اتوماتیک نمودن کار ها تا حد امکان است. هر عملی من جمله پرداخت قبوض را می توان مطابق پروگرامی زمانی ویژه ای انجام داد. در این صورت اگر در پی این می باشید که زمان انجام فعالیت های خانه صرفه جویی لازم را در زمان به خرج دهید بایستی نخستین چیزی که از خود می پرسید این باشد که چه اعمالی را می توان به صورت اتوماتیک روبه راه نمود. چه خدماتی  را برای انجام این امور در اختیار دارید؟

•امور را طبقه بندی نمایید

سعی کنید کارها را به چند قسمت طبقه بندی نمایید و هر قسمت از روز را به یکی از کارها تخصیص دهید به عنوان مثال پخت و پز من جمله کار های اصلی به حساب می آید که بایستی در رده اول کار ها قرار گیرد. این عمل مشابه روشی است که در لاین های ساخت وجود دارد، به صورتی که پرداختن  به وظایف ویژه و تطبیق با دیگر وظیفه ها ، سبب سرعت در پروسه تولید می شود. از دیگر اموری که بایستی همیشه در تنظیم برنامه روزانه یک زن خانه دار موجود باشد نظافت است.

•از زمان آزاد خود برای تمام نمودن امور خانه استفاده نمایید

یک زن خانه دار بایستی از تک تک لحظات خود به صورت بهینه استفاده نماید تا بتواند کار ها را به بهترین شکل ممکن به پیش ببرد. برای مثال زمانی که برای آماده سازی چای در آشپزخانه منتظر  هستید می توانید در این بین به تمیز کردن آشپزخانه بپردازید. یا البسه موجود در رخت کن را می توانید در فاصله کار کردن لباسشویی مرتب نمایید. اکثر امور کوچک را می توان در زمان بیکاری به راحتی انجام داد.

آشنایی با یک برنامه ریزی جامع روزانه برای زن خانه دار

برنامه ریزی جامع روزانه برای زن خانه دار

در این مبحث قصد داریم در خصوص برنامه روزانه برای یک زن خانه دار توضیحات جامعی را ارائه دهیم.

•نظافت 10 دقیقه

معمولا بخش های از خانه نظیر حمام و آشپزخانه به تمیزکاری و نظافت بیشتری احتیاج دارد. در این صورت می توانید روز های دوشنبه، چهارشنبه و جمعه را به تمیز نمودن آشپزخانه اختصاص دهید و روز های 3 شنبه و پنجشنبه را به تمیز نمودن حمام بپردازید.

می توانید به منظور اینکه نظافت این قسمت ها بیشتر از ده دقیقه نشود می توان زمان سنج به کار گرفت یا اینکه می توان موسیقی گوش داد که مدت زمان آن حدود 10 دقیقه باشد که پس از اتمام آن متوجه شویم که زمان مورد نظر به پایان رسیده است. برای شستن فوری سطح حمام یا آشپزخانه می توان از مواد شوینده مخصوص استفاده نمود.

برخی اوقات امکان دارد زن خانه دار تمایل به تمیزکاری قسمت ویژه  ای از آشپزخانه یا حمام داشته باشد در این صورت بهتر است امور زیر را اعمال نمایید:

برای مثال می توانید یک  روز را به تمیز نمودن وسایل آشپزخانه اختصاص دهید مثلا یک ظرف پر از آب را درون مایکروویو قرار دهید بعد از اینکه کمی داغ شد چند قطره لیمو داخل آن بریزید بعد از گذشت چند دقیقه که داخل این وسیله را بخار  گرفت آن را با یک پارچه تمیز نمایید.

به صورت مشابه می توان از این شیوه برای تمیز نمودن وان حمام نیز استفاده نمود. با دوش دستی می توانید دیوار های حمام را به خوبی شستشو داد.

از  نکات عمده ای که در تمیز نمودن قسمت های گوناگون خانه فرا گرفتید می توانید در تمیز نمودن قسمت های دیگر نیز به کار برد.

به همین راحتی اعمال این امور خودکار نیست ولی با زمان بندی صحیح می توانید در سریع ترین زمان به تمیز نمودن کلیه بخش های مورد نظر پرداخت‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 6 =