نکات خانه داری

همه چیز درباره انواع نکات ریز خانه داری

نکات ریز خانه داری

همه آنچه که قرار است درباره نکات ریز مربوط به خانه داری بانوان بدانید. خانه داری از عمده ترین موارد برای بانوان است. بانوان برای زندگی خود بایستی بتوانند از هر لحاظ خاص و منحصر به فرد باشند اگر آنها نکات ریز خانه داری را بدانند به هیچ عنوان با مشکلی روبه رو نخواهند شد. در این صورت بایستی بانوان به کلیه نکات مربوطه تسلط داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن کار ها را انجام دهند.

هنگام تمیز نمودن خانه بایستی محیط های متداول و معینی نظیر سینک ظرفشویی، وان حمام، دستشویی، کف زمین، کابینت ها و سطوحی که گرد و خاک زیادی به خود می گیرند را پاکیزه نمایید. ولی بایستی به این مسئله توجه نمایید که لوازم دیگری افزون بر موارد ذکر شده در خانه وجود دارند که بایستی به تمیز نمودن آنها پرداخت. اگرچه همواره این واقعه رخ نمی دهد.

آشنایی با انواع نکات ریز خانه داری

انواع نکات ریز خانه داری

در این مبحث قصد داریم شما را با انواع نکات ریز خانه داری آشنا سازیم و اینکه بایستی چه به چه مسائلی توجه نمود تا خانه داری به شکل مطلوبی انجام گیرد.

•تمیز نمودن تشک تخت

تشک موجود روی تخت بایستی تمیز شود و دست کم سالی یک الی دو بار پشت و رو شود. برای این عمل تنها یک بوگیر و جارو نیاز است. با دست هم می توانید رویه تشک را تمیز نمایید و از اینکه هیچ گرد و خاکی روی آن وجود ندارد اطمینان حاصل نمایید.

•شستشوی بالش تخت

بالش هایی که بر روی تخت خواب به کار برده می شود معمولا چربی موجود بر روی پوست و مو و ذرات گرد و خاک را به خود جذب می نماید و بعد از مدتی بایستی به تمیز نمودن اقدام نمایید که کار بسیار راحتی است. معمولا شستن رو بالشتی ها ۳ ماه یک بار باید انجام شود.

•تمیز نمودن اتو بخار

جرم و گرد و غبار موجود در کفه این وسیله می تواند هم بازدهی آن را کاهش دهد و هم اینکه سبب صدمه زدن به البسه می شود. منافذ تعبیه شده بر روی کفه اتو بخار که عملیات مربوط به انتقال بخار آب در جهت صاف نمودن البسه را برعهده دارد ممکن است در حین مجاورت با این ذرات مسدود گردد. بهتر است هر موقعی که حس نمودید این منافذ مسدود شده است به تمیز نمودن آن اقدام نمایید.

•تمیز نمودن ماشین لباسشویی

از دیگر نکات عمده که در خانه داری بایستی به آن توجه نمود تمیز کردن ماشین لباسشویی است. احتمال دارد که تصور نمایید چون این وسیله خود کلیه لباس ها را شستشو می دهد همواره تمیز است و دیگر نیازی به تمیز نمودن آن نیست.

اما این محصول نیز احتیاج به تمیز کردن دارد. نمناکی، کپک، چرک های موجود بر روی لباس و آلودگی ها می تواند به منافذ موجود در ماشین لباسشویی رسوخ نماید. در این صورت بهتر است لباسشویی خود را هر ۳ الی ۴ ماه یکبار تمیز نمایید.

ترفندهای خانه داری جالب و کاربردی

•تمیز نمودن سیستم قهوه ساز

سیستم قهوه ساز یک مبدا مناسب برای اقسام کپک ها، باکتری و قارچ ها می باشد. برای تمیز نمودن این وسیله می توانید با ریختن سرکه به جای آب در محفظه آن به راحتی این محصول را تمیز نمایید و همچنین به وسیله یک مسواک آغشته به سرکه می توانید جرم ها و کثیفی های موجود در آن را تمیز نمایید.

فقط ضروری است بعد از این عمل سیستم قهوه ساز را با آب به خوبی شست و شو دهید تا کاملا تمیز شود هر ماه یکبار بایستی این عمل انجام شود. با دقت به نکات ریز خانه داری می توان زندگی بسیار لذت بخشی را تجربه نمود و از لوازم خود استفاده بهینه نمود.

•نظافت تخته گوشت

تخته گوشت انواع باکتری را به خود جذب می نماید و به مرور بو می گیرد. این رویه را بایستی چند هفته یکبار شستشو و تمیز نمود. برای تمیز نمودن آن یک لیمو را از وسط نصف نموده و اندکی نمک را به وسیله لیمو بر روی رویه تخت بکشید بدین وسیله مواد غذایی اضافی، باکتری و بوی ناخوشایند آن از بین می رود. بعد از این کار آن را با آب شستشو داده سپس خشک نمایید.

•تمیز نمودن یخ ساز یخچال

سیستم یخ ساز معمولا دارای رطوبت بسیاری است. محوطه خروج یخ و آب سبب ایجاد قارچ می شود. به منظور اینکه محل خروج آب آشامیدنی و محوطه یخ سازی را همیشه تمیز و پاکیزه نگه دارید بهتر است به وسیله یک مسواک آغشته به سرکه هر ماه آن را تمیز نمایید و سپس آن را با آب شست و شو نمایید.

•تمیز نمودن طبقات فر

یکی دیگر از اصول خانه داری بهتر تمیز نمودن داخل فر است. توجه به این ریزه کاری ها می تواند به شخص کمک نماید تا همیشه لوازم تمیزی و مرتب داشته باشد. طبقات موجود در فر همواره دارای مواد غذایی می باشند که برای پخت به کار برده می شوند. در این صورت با گذشت زمان نیاز به تمیزی دارند که بایستی غذا های سوخته و چربی ها را از روی این طبقات پاک نمود.

آشنایی با ترفندهای خانه داری جالب و کاربردی

ترفندهای خانه داری جالب و کاربردی

در این مبحث شما را با ترفندهای کاربردی خانه داری آشنا می سازیم.

برای پیشگیری از چرب شدن گاز و لوازم دیگر بایستی به نکاتی مهم توجه نمود. نخست بایستی زمانی که مرغ، ماهی و… که سرخ می کنید بهتر است این کار را درون یک قابلمه بزرگ انجام دهید تا روغن به بیرون پاشیده نشود. سپس شعله گاز را کم نمایید. اگر هنگام پخت غذا، غذا سر رفت بهتر است ظرف مورد نظر را بر روی شعله دیگری قرار دهید و بخش کثیف شده را تمیز نمایید.

تا در زمان طبخ غذا چربی ها بر روی گاز عمقی نشوند که پاک کردن آن ها دشوار تر می شود.

از دیگر نکات مهم خانه داری این است که قوری و کتری را در زمان پخت غذا از روی گاز بردارید تا چربی روی آن ها پاشیده نشود.

•در زمان کشیدن غذا دستمالی را بر روی میز قرار دهید و قابلمه را در آن قسمت بگذارید زیرا که اعمال این کار بر روی گاز سبب کثیف شدن آن می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =