سلامت خانم های خانه دار

راهنمای تناسب اندام خانم های خانه دار

تناسب اندام خانم های خانه دار

اکثر خانم های خانه دار به ورزش برای داشتن اندامی متناسب علاقه فراوانی دارند اما به علت مشغله های روزمره و بچه داری و انجام کار های منزل همواره زمانی برای رفتن به باشگاه ندارند. اما تنظیم یک برنامه مطلوب ورزشی برای تندرستی کلیه اعضای خانواده به شدت واجب است و نمی توان به هیچ عنوان با توجه به علل متنوع، این مسئله  اساسی را از یاد برد.

احتمالا ورزش در منزل ، بتواند به خانم های خانه دار که به هر علتی نمی توانند به باشگاه بروند کمک بسزایی نماید، ولی برای انجام ورزش در خانه بایستی به یک سری نکات ویژه توجه نمود. در ادامه این مطلب نحوه ورزش در خانه برای کلیه افراد مخصوصا بانوانی که امکان حضور در باشگاه را ندارند ارائه داده می شود با ما همراه باشید.

ورزش های پیشنهادی برای تناسب اندام خانم های خانه دار

در این مطلب می خواهیم به ورزش های متنوعی برای تناسب اندام خانم های خانه دار بپردازیم. یکی از عمده ترین خطا هایی که اشخاص در آغاز ورزش انجام می دهند این است که پس از استراحت فوری ورزش را آغاز می ‌کنند. دلیل آن هم این است که اغلب  عکس های فراوانی را از اشخاص مختلفی در باشگاه مشاهده می نماییم.

احتمالا از دید شما این عمل هیچ مشکلی نداشته باشد ولی در حقیقت برای بدن کاملا زیان آور است. واقعیت این است که هر شخص بایستی به این مسئله توجه نمایید که پیش از ورزش خود را آماده نمایید و چه ورزش هایی را باید انجام داد.

خانم های خانه دار بایستی بیشتر بر روی عضلات محوری بدن و پایین تنه نظیر کمر و باسن کار نمایند. در زیر به برخی از مطلوب ترین ورزش ها برای تناسب اندام خانم های خانه دار می پردازیم.

برای انجام این ورزش ها معمولا به دمبل احتیاج دارید. این حرکات تمامی عضلات بدن را درگیر می نماید و مدت زمان لازم برای انجام این ورزش ها 15 دقیقه می باشد.‌ مسئله عمده دیگر این است که پیش آغاز به ورزش بایستی کلیه ست های ورزش را تکمیل نمود. مناسب ترین حالت نیز این است که تقریبا در هفته سه بار این ورزش ها را انجام دهید که تمامی عضلات را درگیر نمایید.

•حرکت ورزش حشره مرده

راهنمای تناسب اندام خانم های خانه داری

خانم های خانه دار برای اعمال این نوع ورزش بهتر است روی کمر دراز کشیده و دست ها را به اندازه قفسه سینه باز نمایند،  پا ها را به سمت بالا کشیده در این هنگام زانو ها را به اندازه ۹۰ درجه خم نمایند. در این شرایط پا ها با زمین موازی بوده و در قسمت فوقانی باسن واقع می شود . پس از آن بخش زیرین کمر را به زمین فشار داده و مقداری صبر کنید. مجدد این کار را تکرار نمایید. اگر به خوبی بر روی بدن خود کنترل دارید می توانید دست کم 30 ثانیه به  تمرین این حرکت بپردازید.

•پلانک

برای انجام این حرکت کافی است بصورت دمر بر روی زمین دراز کشیده و  پس از آن آرنج تا مچ دست را بر روی زمین قرار دهید و تمام بدن خویش را به سمت بالا بکشید. معمولا برای انجام حرکت پلانک بایستی مچ دست را در زیر شانه بگذارید و زانوها را به سمت بالا بگیرد در این شرایط بایستی بدن در  یک خط صاف قرار گیرد. بهتر است حدود 30 ثانیه در این وضعیت بمانید.

•حرکت ورزشی کاناپه خلبانی

خانم های خانه دار بهتر است هر آنچه در خصوص حرکات ورزشی گفته می شود را مو به مو بدون هیچ اشتباهی انجام دهند تا به اندام دلخواه خود برسند. در این نوع حرکت بهتر است به پهلوی سمت چپ خود دراز بکشید. زانوها را خم نموده و سر را بر روی دست چپ خود قرار دهید، دست راست را بر روی باسن بگذارید.

در وضعیت پای راست بر روی پای چپ واقع می شود. در این هنگام پا ها را به شکل کتاب باز نمایید به صورتی این عمل را انجام دهید که باسن اصلا تکان نخورد و مجدد به حالت اولیه بازگردید. حدود ۳۰ ثانیه این ورزش را برای هر طرف انجام دهید.

•پل

برای انجام پل بر روی کمر دراز کشیده و پاهای خود را جمع نمایید دستان خود را در کنار بدن بگذارید. پس از آن به عضلات سرینی نیرو وارد نمایید و پاشنه پاهایتان را به سمت زمین فشار دهید و باسن خود را بالا بیاورید. به گونه ای که شانه ها و زانو در یک مسیر واقع شوند. حدود چند ثانیه در این وضعیت بمانید و مجدد این حرکت را انجام دهید. بهتر است 3 ست برای این نوع حرکت در نظر بگیرید.

•سوپرمن

ورزش های پیشنهادی برای تناسب اندام خانم های خانه دار

برای این نوع حرکت بر روی شکم دراز بکشید دست و پای خود را نیز دراز نمایید. به صورتی که بدن همانند یک خط بلند شود. شانه خود را سعی کنید بر روی تشک های مخصوص ورزشی بگذارید. به عضلات سرینی فشار وارد نمایید و سر خود را به سمت بالا بگیرید و گردن باید بالای تشک قرار گیرد. حدود ۵ ثانیه به این صورت بمانید و پس از آن مجدد به حالت اولیه باز گردید. تقریبا ۳۰ ثانیه به همین صورت این حرکت را انجام دهید.

•لانچ برعکس

برای انجام لانچ برعکس پاها را بایستی به اندازه شانه ها باز نمایید. دست ها را در کنار بدن قرار دهید و یکی از پا ها را به دلخواه به عقب ببرید. به گونه ای خم شوید که پاها زاویه 90 درجه به خود بگیرند. پس از آن با پای دیگر به همین روش این حرکت را انجام دهید. ۳ ست برای این حرکت کاملا مطلوب است.

•بالا آوردن دمبل

برای بالا آوردن دمبل ژست پلانک را انجام دهید ولی با این تمایز که در هر کدام از دستانتان یک دمبل موجود است. دست خود را در این وضعیت بهتر است صاف نگه دارید و آن ها را به میزان عرض شانه باز نمایید. شانه ها و باسن در این وضعیت بایستی در یک لاین واقع شوند. دست چپ را خم نموده و آرنج را پشت سر بگذارید. هنگامی که به بالای قسمت قفسه سینه رسید حرکت را نگه دارید و دمبل را به سمت پایین بیاورید تقریبا ۳ ست 10 تایی این حرکت را تکرار نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =