نکات خانه داری

نحوه زیباسازی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

نحوه زیباسازی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

نحوه زیباسازی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

طراحی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی غالبا یک فرآیند سخت و دشوار تلقی می گردد. چرا که در دکوراسیون های با تم سنتی هارمونی و توازن فضا، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همخوان نبودن سبک و سیاق دکوراسیون سنتی با لوازم و وسایل چیدمان، فضایی بی نظم، نامنظم و خالی از جاذبه های بصری را در معرض نمایش قرار می دهد.

مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون خانه های با تم سنتی، توجه به هارمونی و توازن داشتن سبک و سیاق فضا با کلیه اجزا و لوازم محیط چیدمان می باشد.

با مد نظر قرار دادن اصول و ریزه کاری و رعایت جزئیات، به راحتی می توان طراحی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی را به بهترین نحو اجرایی نمود.

باید خاطر نشان نمود که بن مایه دکوراسیون های سنتی با عناصر پر نقش و نگار، تزیینات زیاد و شلوغی فضای داخلی، تشکیل می گردد.

در این سبک اثری از طرح‌های ساده و بی آلایش به چشم نمی خورد. از سوی دیگر، کوچک و کم جا بودن این محیط ها، یک چالش و دغدغه جدی برای افزایش جذابیت و زیبایی بصری فضای دکوراسیون به شمار می رود.

طریقه زیباسازی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

1- توجه به عنصر نورپردازی

عنصر نور و نورپردازی از اصول مهم و حائز اهمیت برای طراحی دکوراسیون منزل های کوچک سنتی به شمار می رود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دکوراسیون های با حال و هوای کلاسیک و سنتی، به سمت طیف‌های رنگی با پس زمینه تیره گرایش دارند.

بازه رنگی تیره موجب کوچک، دلگیر و تاریک به نظر رسیدن فضاهای کوچک و کم مساحت می شود. استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی، از راهکارهای کاربردی برای تامین نور مورد نیاز فضای های کوچک محسوب می شود.

انعکاس نور در خانه های کوچک، علاوه بر جلوه دادن فضایی زیبا، در بزرگ نمایی و دلباز نشان دادن چنین فضاهایی کمک شایانی می نماید.

2- دوری از وسایل اضافی

استفاده از وسایل مناسب و کاربردی از دیگر اصول مهم در چیدمان دکوراسیون خانه های ایرانی قدیمی تلقی می گردد. استفاده از مبلمان بزرگ در فضای نشیمن خانه های کوچک، توازن و نظم و انسجام فضا را تحت شعاع قرار می دهد.

به منظور جلوگیری از این مشکلات، انتخاب مبلمان طرح ال و مبل های تاشو، در بهینه سازی فضاهای کوچک، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. انتخاب لوازم دکوراسیون متناسب با سبک و سیاق دکوراسیون، فضایی آکنده از عناصر بصری و در عین حال جمع و جور و منسجم را پدید می آورد.

3- انتخاب رنگ مناسب

توجه به رنگ انتخابی، از دیگر مواردی است که در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک می بایست مد نظر قرار گیرد. بهترین بازه رنگی برای خانه های دارای مساحت کوچک، رنگ های روشن و خنثی می باشند

پوشش دیوار خانه های کوچک با رنگ های کرم، سفید و روشن، در بازتاب نور و متعاقب آن، بزرگ جلوه دادن دکوراسیون خانه، بسیار تاثیرگذار و موثر است.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تلفیق عنصر رنگ و نور، در ارتقا بخشیدن به دکوراسیون فضای داخلی نقش برجسته و پر رنگی ایفا می نماید.مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک سنتی

4- استفاده هوشمندانه از عناصر دکوراتیو

همانگونه که پیش از این عنوان شد، ردپای عناصر تزیینی و دکوراتیو در دکوراسیون خانه های کوچک سنتی به صورت محسوس و مشهود به چشم می خورد. استفاده ایده آل و هوشمندانه از این عناصر، زیبایی و جذابیت بی بدیل و تماشایی را در فضای چیدمان به تصویر می کشد.

استفاده از قاب های نامنظم و با اندازه های مختلف، ظاهر و نمای چیدمان را تغییر می دهد. علاوه بر این، انتخاب آباژورهای ایستاده، برای جلوه دادن چیدمانی منحصر به فرد و متمایز، تاثیرگذار و موثر می باشد. همچنین، استفاده از لوسترهای و چراغ های سنتی، با سبک و سیاق دکوراسیون های کلاسیک همخوانی و هماهنگی مناسبی دارند.

5- کفپوش خانه های کوچک

پوشش کف خانه های کوچک، با وسایلی مانند فرش و قالیچه سنتی، دکوراسیونی با سبک و سیاق کلاسیک را در نگاه بیننده تداعی می سازد. برای جلوه دادن چیدمانی با تم سنتی و کلاسیک، استفاده از عناصر هماهنگ با این سبک، در محقق ساختن این امر بسیار کمک کننده می باشد.

استفاده از فرش و گلیم، حال و هوای تازه ای را به فضای چیدمان می بخشد. تناسب داشتن رنگ و طرح فرش، با سبک دکوراسیون، زیبایی و جذابیت بصری فضا را تکمیل می کند.

ناگفته نماند که استفاده از تابلو فرش های اصیل، تابلوهای معرق و منبت کاری و تابلوهای هنری، برای زینت بخشیدن و زیباسازی دکوراسیون خانه های سنتی، از بهترین راهکارها قلمداد می گردد.

همچنین، استفاده از ظروف سفال و سرامیکی و چینی های گل قرمز، به عنوان عناصر تزیینی، چیدمان با حال و هوای سنتی را به خوبی جلوه می دهد. مضاف بر این، رومیزی های ترمه و سنتی نیز در زیبا و جذاب شدن چیدمان فضای نشیمن، به بهترین نحو نقش آفرینی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید اینترنتی سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =