نکات خانه داری

نحوه طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی

طراحی دکوراسیون فضای حال

دکوراسیون خانه های ایرانی

در سال های اخیر، نحوه طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی تغییر و تحولات چشمگیری را تجربه نموده است. فرهنگ و تمدن غنی ایرانیان، از دیرباز شهره عام و خاص بوده است. جلوه های بصری جذاب و ایده های منحصر به فرد و متفاوت این فرهنگ، در خانه ها و چیدمان های ایرانیان نمود برجسته و بارز پیدا نموده است.

در حال حاضر، متاثر از پیشرفت های صورت گرفته در صنعت دکوراسیون، طراحی دکوراسیون منازل ایرانی نیز تغییرات و تحولات زیادی را از سر گذرانده است. دکوراسیون خانه های ایرانی به علت ترکیب شدن با الگوهای مدرن، زیبایی و جذابیت بصری را به معنای واقعی کلمه در چیدمان فضای داخلی متبلور ساخته است.

همچنین، استفاده از عناصر دکوراتیو و وسایل لوکس و لاکچری، فضایی منحصر به فرد و متمایز و در عین حال یونیک را در دکوراسیون فضای داخلی منازل ایرانی پدید آورده است. از سوی دیگر، استفاده از عنصر نورپردازی، روح تازه ای در کالبد فضای چیدمان دمیده است.

دکوراسیون خانه های ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی

 1- دکوراسیون اتاق خواب

فضای اتاق، از بخش های مهم طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی به شمار می رود. اتاق خواب، زمینه مناسب برای راحتی، آسایش و آرامش افراد را فراهم می آورد. به عبارت دیگر، اتاق خواب، مأمنی امن و مطمئن برای استراحت و بازیابی انرژی های از دست رفته، در طول روز محسوب می شود.

نوع طراحی این فضا باید به نوعی حس آرامش و آسایش را در وجود فرد تداعی سازد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که نوع و نحوه دیزاین اتاق خواب، با سایر بخش های دکوراسیون بسیار متفاوت می باشد.

سرویس خواب در نظر گرفته شده برای این فضا می بایست با رنگ وسایل و اجرای چیدمان اتاق خواب توازن و هماهنگی لازم را داشته باشد.

2- دکوراسیون فضای آشپزخانه

بدون تردید، آشپزخانه از بخش های بسیار حائز اهمیت در دکوراسیون خانه های ایرانی به شمار می رود. بر همین اساس، در طراحی و معماری این فضا، دقت و حساسیت زیادی چاشنی کار می شود. یکی از رمز و رازهای افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری فضای آشپزخانه، استفاده از کابینت های شیک و مدرن تلقی می گردد.

رنگ و طرح کابینت در دو چندان ساختن زیبایی بصری این فضا، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. استفاده از کابینت های طرح چوب یا MDF ، از ایده های هوشمندانه و ایده آل، برای جذابیت بخشیدن به فضای آشپزخانه محسوب می شود. همچنین، نوع چیدمان وسایل و لوازم آشپزخانه، در ایجاد فضایی منسجم و منظم، بسیار تاثیرگذار و موثر است.

3- دکوراسیون فضای پذیرایی

نوع چیدمان فضای پذیرایی، یکی دیگر از بخش های مهم طراحی دکوراسیون خانه ایرانی قلمداد می گردد. فضای پذیرایی کانون و مرکز اصلی چیدمان یک خانه محسوب می شود. زیباسازی و جذابیت بخشیدن به این فضا، به زیبایی و جذابیت فوق العاده کل چیدمان منزل می انجامد.

استفاده از عناصر دکوراتیو و وسایل هماهنگ با دکوراسیون نظیر مبلمان، پرده و کاغذ دیواری، چشم اندازی بی نظیر و تماشایی را در این فضا ایجاد می کند. انتخاب مبلمان برای چیدمان پذیرایی بایستی متناسب با سبک و سیاق دکوراسیون صورت گیرد.

بر این اساس، در صورت برخورداری از دکوراسیونی با حال و هوای کلاسیک، مبلمان سلطنتی، از بهترین گزینه ها قلمداد می گردد. همچنین، مبلمان شیک و مدرن، با دکوراسیون دارای تم مدرن هماهنگی و تناسب لازم را برقرار می نماید.

4- انتخاب فرش

فرش و قالی از دیرباز در دکوراسیون خانه های مردم کشور حضوری ثابت و همیشگی داشته است. انتخاب فرش مناسب برای فضای چیدمان، تغییرات موثر و تاثیرگذار و در عین حال مثبتی را در دکوراسیون فضای داخلی برجای می گذارد.

بازه رنگی و طرح و مدل، یکی از مولفه های مهم در هنگام انتخاب فرش مناسب به شمار می رود. فرش‌های ماشین از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار هستند.

فرش های دارای رنگ های خنثی مانند کرم، علاوه بر چشم نواز بودن با کلیه دکوراسیون ها توازن و هماهنگی پیدا می کنند. همچنین، انتخاب فرش با رنگ روشن، موجب وسیع و دلباز به نظر رسیدن فضاهای کم مساحت و دارای محدودیت جا می شود.

طراحی پذیرایی خانه های ایرانی

5- انتخاب سبک مناسب

انتخاب سبک مناسب، از مهم ترین و تعیین کننده ترین نکات در دکوراسیون منزل ایرانی تلقی می گردد. سبک های مورد استفاده در اغلب خانه ها، به دو سبک مدرن و کلاسیک یا سنتی محدود می شود. با توجه به تغییر سبک زندگی انسان، سبک های مدرن، بیشتر و بهتر با فضای دکوراسیون خانه ها توازن و همخوانی دارد.

سادگی، بی آلایشی، دوری از عناصر شلوغ و پیچیده، از ویژگی های برجسته دکوراسیون به سبک مدرن محسوب می شود.

در سوی مقابل، دکوراسیون کلاسیک یا سلطنتی، تاکید ویژه بر عناصر و نقش و نگارهای شلوغ و ظریف دارد. علاوه بر این، دکوراسیون های با حال و هوای کلاسیک، بر روی المان های لوکس و مجلل، بسیار تاکید دارد. در سبک کلاسیک، سادگی و بی آلایش بودن جای خود را به نقش و نگارهای شلوغ و طرح های مجلل و سنتی داده است.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =