لوازم خانگی

نحوه دیزاین دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس

نحوه دیزاین دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس

نحوه دیزاین دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس

طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس غالبا با نهایت سلیقه و ذوق و هنر صورت می گیرد. به طور معمول، تازه عروس ها به نوع تزیین و دیزاین جهیزیه توجه ویژه ای دارند. استفاده از ایده های خلاقانه و نوآورانه در رقم زدن دکوراسیونی شیک و جذاب بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

خرید جهیزیه از اقدامات مهم و حائز اهمیت برای آغاز زندگی مشترک زوج های جوان به شمار می رود. بر همین اساس، زوج های جوان در خرید و تهیه لوازم خانه، نهایت دقت و وسواس را به خرج داده تا بهترین چیدمان منزل عروس را به مرحله اجرا در آورند.

در این میان، سلیقه و ذوق و هنر نوعروسان از پیش نیازهای اصلی برای تزیین و زینت بخشیدن به دکوراسیون فضای داخلی محسوب می شود. طراحی چیدمان خانه نو عروس شامل بخش های مختلفی نظیر دیزاین آشپزخانه، سال پذیرایی و اتاق خواب می شود.

اصول طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس

اصول طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس

1- چیدمان آشپزخانه

بدون تردید، آشپزخانه از بخش های حائز اهمیت طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس تلقی می گردد. بخش وسیعی از جهیزیه نو عروسان، در فضای آشپزخانه قرار می گیرد. بر همین اساس، چیدمان این فضای می‌بایست به صورت مناسب و در عین حال شیک و جذاب انجام شود

از جمله اجزای تاثیرگذار برای جذابیت بخشیدن به فضای آشپزخانه، قفسه و کابینت ها می باشند. انتخاب کابینت شیک و هماهنگ با تم فضا، زیبایی و جذابیت بصری محیط آشپزخانه را چند برابر می کند. همچنین، داخل کابینت ها می بایست با وسایل و لوازم مربوط به آشپزخانه پر شوند.

سرویس قابلمه و وسایل برقی، از دیگر اجزای حائز اهمیت مربوط به آشپزخانه عروس محسوب می شوند. چینش درست و اصولی این وسایل، در نمای ظاهری فضای آشپزخانه تاثیرات مطلوب و مثبتی برجای می گذارد.

2- دیزاین اتاق خواب عروس

نحوه چیدمان اتاق خواب، از دیگر بخش های مهم دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس به شمار می رود. سرویس خواب از اجزای مهم مورد استفاده در این فضا می باشد. طرح و مدل سرویس خواب، ضمن برخورداری از زیبایی ظاهری و بصری، باید با دکوراسیون اتاق خواب توازن و هارمونی داشته باشد.

استفاده از عناصر دکوراتیو و تزیینی نیز در ارتقای ظاهری بصری چیدمان اتاق خواب بسیار تاثیرگذار و موثر است. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که فضای اتاق خواب عروس با حال و هوای عاشقانه و رمانتیک پیوند خورده است.

برای محقق ساختن این امر کاغذ دیواری های دارای تم عاشقانه و گل و گلبرگ و انواع شمع، کمک شایانی می‌نمایند. با استفاده از این عناصر دکوراتیو، به راحتی می توان زیباترین تزیین اتاق عروس را پیاده سازی نمود. استفاده از رنگ های روشن در این فضا، زیبایی و جذابیت را در محیط متبلور می کند.

پوشش دیوار با آینه های دکوراتیو، از ایده های هوشمندانه و ایده آل برای بزرگ جلوه دادن فضای کوچک دکوراسیون اتاق خواب می باشد. همچنین، استفاده از نورهای مصنوعی و طبیعی برای دلباز و وسیع نشان دادن فضا، خوب موثر عمل می کنند.

دیزاین اتاق خواب عروس

3- چیدمان فضای پذیرایی

از دیگر بخش های حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون منزل نوعروس به تزیین فضای پذیرایی مربوط می شود. سالن پذیرایی به نوعی ذوق، هنر و شخصیت فرد را به نمایش می گذارد. بر همین اساس، برای تزیین این فضا باید نهایت ذوق و هنر و سلیقه را به خرج داد.

چیدمان فضای پذیرایی با میز تلویزیون، وسایل تزیینی و مبلمان تکمیل می شود. طرح و مدل مبلمان بایستی کاملا هماهنگ و همخوان با سبک و سیاق دکوراسیون خانه انتخاب شوند. این امر در افزایش وزن زیبایی و پدید آوردن محیطی هارمونیک و شیک در دکوراسیون فضای پذیرایی، نقش بسزایی ایفا می نماید.

استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی، برای روشن و چشم نواز جلوه دادن فضای پذیرایی، کمک شایانی می نماید.

همچنین، استفاده از عناصر تزیینی مانند تابلو و تابلو فرش، عناصر طبیعی مانند گل های آپارتمانی، محیطی دلنشین، تماشایی و دوست داشتنی را پایه گذاری می کند. انتخاب فرش مناسب، بستر مناسب برای ایجاد فضایی سرشار از جاذبه های بصری و ظاهری را فراهم می آورد.

4- سبک دکوراسیون عروس

انتخاب سبک مناسب را می توان از مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی نوعروس به حساب آورد. یکی از سبک های پرطرفدار و در عین حال همخوان با دکوراسیون خانه های ایرانی، سبک سنتی می باشد.

در سبک سنتی رنگ ها و نقش و نگارهای جذاب و چشم نواز به خوبی جلوه گری می کنند. استفاده از گلیم های ایرانی، صنایع دستی و آویزهای سنتی، از آیتم های کاربردی برای ایجاد دکوراسیونی با حال و هوای سنتی می‌باشند.

سبک کلاسیک از دیگر سبک ها بوده که با نقش و نگارهای ظریف، شلوغ و تجملاتی شناخته می شود. رنگ های تیره و قهوه ای، طلایی و نقره ای، مبلمان منبت کاری شده و لوازم تزیینی لوکس، از مشخصات برجسته سبک کلاسیک محسوب می شوند. همچنین، سبک روستیک، مدرن و تلفیقی، از دیگر سبک های مورد استفاده تلقی می‌گردند.

سبک دکوراسیون عروس

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =