لوازم آشپزخانه

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم؟ + 5 روش کاربردی برق انداختن قابلمه مسی

موثرترین روش های تمیز کردن قابلمه مسی

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم؟

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم؟ در میان ظروف آشپزخانه، ظروف مسی به علت برخورداری از ظاهر بصری زیبا و جذاب، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. از طرف دیگر، در میان انواع ظروف، قابلمه های مسی از بالاترین ضریب انتقال حرارت برخوردار می باشند. این ویژگی موجب پخت متعادل و یکنواخت مواد غذایی و خوش طعم و خوشمزه شدن غذا می شود.

با این حال، تمیز کردن و شستشوی ظروف مسی، یک فرآیند طاقت فرسا و دشوار می‌باشد. با انجام چند روش کاربردی و موثر به راحتی می توان ظاهر قابلمه های مسی را مثل روز اول تمیز و درخشان کرد.

موثرترین روش های تمیز کردن قابلمه مسی

1- ترکیب لیمو و جوش شیرین

در این موضوع که چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم، باید ابراز نمود که استفاده از جوش شیرین و لیمو، از بهترین روش ها برای تمیز کردن ظروف مسی محسوب می شود. خاصیت سایندگی جوش شیرین و اسیدی لیمو، با نفوذ به سطح قابلمه، تمامی لکه ها و چربی های ایجاد شده را از بین می برند.

برای اجرای این روش در ابتدا مقداری جوش شیرین بر روی سطح قابلمه مسی ریخته و آب لیمو را با آن ترکیب کنید. با ترکیب شدن این دو ماده، یک خمیر روان ایجاد می شود. خمیر را به صورت یک دست بر روی سطح ظروف مسی کشیده و بگذارید برای مدت زمان 30 دقیقه بر روی قابلمه باقی بماند. سپس با یک دستمال تمیز، سطوح قابلمه مسی را پاک کنید.

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم؟

2- استفاده از سس گوجه فرنگی

استفاده از سس گوجه فرنگی، یکی دیگر از روش های کاربردی و موثر برای تمیز کردن قابلمه مسی به شمار می‌رود. وجود نمک و سرکه در ترکیبات سس گوجه فرنگی در لکه زدایی و تمیزی قابلمه های مسی کمک شایانی می نماید.

سس گوجه فرنگی را کاملا بر روی سطوح قابلمه پوشش داده و بگذارید برای تاثیرگذاری بهتر حدود یک ساعت بر روی سطح ظرف باقی بماند. سپس با استفاده از یک دستمال تمیز کلیه سطوح قابلمه را پاک کرده و قابلمه را آبکشی کنید. پس از خشک کردن ظرف، مشاهده خواهید نمود که کلیه لکه ها و آثار چربی و دوده از سطح قابلمه مسی برطرف شده است.

3- ترکیب جوش شیرین و سرکه

در جواب سوال چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم؟، باید خاطر نشان نمود که ترکیب سرکه و جوش شیرین برای تمیزی و درخشان کردن ظروف مسی بسیار تاثیرگذار و موثر است. در ابتدا جوش شیرین را در یک ظرف ریخته و متناسب با میزان جوش شیرین، سرکه افزوده می شود.

ترکیب به دست آمده را به خوبی مخلوط کرده و پس از آماده شدن، خمیر را بر روی کلیه سطوح ظرف بکشید. برای تاثیرگذاری بهتر، بایستی خمیر برای مدت زمان 30 دقیقه بر روی سطح ظرف باقی بماند. در ادامه با یک حوله تمیز، تمامی سطوح قابلمه مسی را پاک کنید. پس از اتمام این فرآیند، ظاهر تمیز و درخشان ظرف نمایان می شود.

4- استفاده از نمک و لیمو

در ادامه مقاله قابلمه مسی را چگونه تمیز کنیم، باید به این نکته اشاره کرد که ترکیب نمک و لیمو، از روش‌های ساده و کاربردی برای تمیز کردن ظروف مسی تلقی می گردد. در ابتدا لیمو را دو نصف کرده و آن را در یک ظرف نمک قرار دهید به طوری که تمام سطوح لیمو با نمک پوشش داده شود.

سپس لیمو را بر روی سطح قابلمه بکشید. برای نتیجه گیری بهتر، این فرآیند را چندین مرتبه تکرار کنید. برای نمایان شدن ظاهر درخشان و تمیز ظرف مسی، می بایست با یک حوله تمیز سطوح قابلمه را تمیز کرد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که ترکیب نمک و لیمو برای پاک کردن هرگونه لکه مناسب و مفید می باشد.

تمیز کردن قابلمه مسی

5- استفاده از آرد، نمک و سرکه

برای پی بردن به این موضوع که چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم، باید اذعان نمود که ترکیب آرد، نمک و سرکه، از روش های کارآمد برای سفید و درخشان کردن ظروف مسی قلمداد می گردد. خاصیت اسیدی سرکه، در کنار خاصیت لایه برداری و سایندگی آرد، در لکه زدایی قابلمه های مسی، همانند یک فرمول جادویی و کاربردی عمل می کند.

برای اعمال این روش در وهله نخست در یک ظرف مقداری آرد ریخته و متناسب با میزان آرد، نمک اضافه می شود. برای ایجاد شدن یک خمیر روان، مقداری سرکه به ترکیبات افزوده و مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و سپس بر روی سطح قابلمه بکشید.

برای رسیدن به نتیجه بهتر لازم است که برای مدت زمان حدود 30 دقیقه، خمیر بر روی سطح قابلمه باقی بماند. سپس با کمک یک حوله یا دستمال، به پاک کردن خمیرها از روی سطح ظرف اقدام کنید. در ادامه ظاهر درخشان و تمیز قابلمه مسی به خوبی جلوه خواهد کرد.

ناگفته نماند که رطوبت زیاد، از دلایل اصلی سیاه شدن ظروف مسی به شمار می رود. پوشش مقداری روغن گیاهی بر روی سطح قابلمه، از سیاه و کدر شدن ظرف جلوگیری می کند.   

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =