نکات خانه داری

نحوه صحیح شستن و تمیز کردن بالش و تشک

تمیز کردن بالش و تشک

شما باید به خوبی بدانید که تمیز کردن بالش و تشک روی سلامت شما تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است که به خوبی دقت داشته باشید تمیز کردن بالش ها و تشک های خود را با استفاده از روش‌ های متنوع انجام دهید.

بالش ها و تشک های کثیف امکان دارد که ریزش مو و بیماری ها و حساسیت های پوستی را برای شما به وجود بیاورد. بنابراین باید بر اساس نوع بالش و تشک خود آنها را با استفاده از روش ‌های متنوع شستشو دهید.

هر یک از روش هایی که برای شستشو دادن بالش ها و تشک ها مورد استفاده قرار می گیرد بر اساس نوع تشک و بالش می باشد را در ادامه به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

روش تمیز کردن بالش و تشکراهنمای تمیز کردن بالش و تشک

برای اینکه در مورد تمیز کردن بالش و تشک اطلاعات بیشتری داشته باشید باید به خوبی روش شستن بالش ها و تشک ها را به صورت جداگانه بدانید که به این شرح است :

  1. شستن بالش :

در ابتدا شما باید به خوبی بدانید که بهتر است بالش های قابل شستشو را خریداری کنید. داخل بالش هایتان را با الیاف پر کنید که شستشو و تمیز کردن آنها راحت تر باشد. روش شستن بالش ها به محتویات درونی آنها بستگی دارد.

برای شستن هر یک از بالش ها باید به دستورالعمل های خاص و یا برچسب های روی آن دقت داشته باشید. پیش از شستشوی روبالشی آن را باید به خوبی تکان دهید تا گرد و غبارش از بین برود.

برای شستشوی روبالشی ها بهتر است که از آب سرد استفاده کنید و با درجه سرد آن را خشک نمایید. بعد از شستشوی روبالشی حتماً آن را باید در فضای آزاد و نور خورشید خشک نمایید.

برای اینکه بالش ها را با دست بشویید باید یک وان را پر از آب کنید. زمانی که بالش ها را درون وان انداختید به آن پودر لباسشویی اضافه نمایید و به آرامی آن را شستشو دهید و آبکشی نمایید. بگذارید که کاملاً بالش ها خشک شوند که  در غیر این صورت امکان دارد که داخل آنها گلوله گلوله شود.

برای شستشوی بالش ها در ماشین  لباسشویی بهتر است که دو بالش را در کنار هم به صورت صاف و در دو سمت مخالف قرار دهید تا شستشو آغاز شود. با این کار در اتلاف انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

اگر قصد شدن تنها یک بالش را در ماشین لباسشویی دارید به وسیله حوله یا پتوهای کوچک می توانید تعادل ایجاد کنید. ماشین لباسشویی را روشن کرده و آن را روی گرم ترین حالت قرار دهید. تنظیمات اندازه بار را روی حالت بار سنگین قرار داده تا شستشوی بالش ها به بهترین نحو ممکن آغاز شود.

  1. شستن تشک ها :

در ابتدا باید با استفاده از جاروبرقی تمام گرد و خاکی که روی تشک به وجود آمده است را از بین ببرید. پاک کننده هایی که از آنها برای تمیز کردن پرده و یا مبل مورد استفاده قرار می گیرد را برای تمیز کردن بالش و تشک می توانید مورد استفاده قرار دهید.

سطح تشک را با استفاده از این مواد باید به خوبی تمیز کنید تا لکه های آن را رفع کنید. از پاک کننده ای که آنزیم های حلال دارد باید استفاده کنید تا به بافت تشک آسیبی وارد نشود.

استفاده کردن از محلول های پاک کننده که حاوی عصاره لیمو می باشد بهترین محلول هایی است که شما می توانید برای تمیز کردن تشک مورد استفاده قرار دهید. محلول را باید روی تشک بسابید تا مواد را به آرامی تشک جذب نماید.

پس از آن باید دستمالی را برداشته و بدون اینکه روی تشک را بسابید مواد تشک را از روی آن بردارید. البته هر زمان که مشاهده کردید کهنه از مواد اشباع شده پر شده است باید آن را شستشو دهید و مواد را از درون آن خارج سازید. این روش را چندین بار تکرار کنید تا به خوبی تشک را تمیز نمایید.

روش تمیز کردن بالش و تشک

نکاتی برای تمیز کردن بالش و تشک

شما برای تمیز کردن بالش و تشک باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید و بر اساس آن نکات بالش ها و تشک ها را شستشو دهید. برخی از نکات مهم در مورد شستشو دادن بالش ها و تشک ها عبارت است از :

  1. استفاده از آب سرد برای شستشوی بالش و تشک اهمیت بسیار زیادی دارد و شما به هیچ عنوان نباید از آب گرم برای شستشوی بالش ها و تشک ها استفاده کنید.
  2. استفاده از مواد نرم کننده و شوینده هایی که به بافت و ساختار بالش و تشک آسیبی وارد نمی سازد نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید.

     3.خشک شدن هر یک از بالش ها و تشک هایی که شما شستشو داده اید باید زیر نور خورشید و آفتاب باشد تا به خوبی          کثیفی های آن از بین برود.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد. چنانچه قصد خرید هر یک از این اقلام از قبیل سرویس قابلمه، چاقو، که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 20 =