نکات خانه داری

چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم؟ + 7 ایده ساده اما کاربردی

چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم؟

چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم؟

چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم؟ نوع چیدمان فضای آشپزخانه، در ظاهر بصری دکوراسیون خانه بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. تزیین فضای آشپزخانه با وسایل کاربردی و در عین حال ساده، زیبایی و جذابیت بصری این محیط را دو چندان می کند.

از سوی دیگر، خلاقیت به خرج دادن در نحوه چیدمان آشپزخانه، می تواند محیطی زیبا و چشم نواز را پدید آورد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که آشپزخانه مرکز و قلب دکوراسیون فضای داخلی به شمار می رود. بر همین اساس، این فضا نباید از عناصر و المان های زیبایی بی بهره باشد.

بهترین روش های تزیین آشپزخانه

1- استفاده از وسایل ساده

برای پاسخ دادن به سوال چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم، باید ابراز نمود که استفاده از وسایل کاربردی و ساده، از بهترین راهکارها برای تزیین فضای آشپزخانه محسوب می شوند. برای تبلور حس زیبایی و جذابیت ظاهری، صرفا نباید متحمل هزینه های گزاف و اضافی شد.

با استفاده از وسایل و لوازم ساده و کاربردی، به راحتی می توان عنصر زیبایی و جذابیت بصری را در فضای عمومی آشپزخانه تداعی کرد. همچنین، تناسب و همخوانی داشتن وسایل انتخابی با سبک و سیاق دکوراسیون آشپزخانه، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بهترین روش های تزیین آشپزخانه

2- توجه به فضای اپن آشپزخانه

توجه ویژه به فضای اپن، از دیگر روش های تاثیرگذار برای تزیین آشپزخانه به شمار می رود. در خانه های امروزی برای اغلب آشپزخانه ها فضایی با عنوان اپن یا پیشخوان در نظر گرفته می شود. تزیین درست و اصولی این بخش می تواند جان تازه ای را به کالبد فضای آشپزخانه ببخشد.

ضمنا، هرگز نباید بر روی فضای اپن آشپزخانه وسایل و لوازم مختلف و گوناگون قرار داد. این امر ضمن ایجاد شلوغی و هرج و مرج، جذابیت و زیبایی ظاهری محیط را به شدت تحت شعاع قرار می دهد.

استفاده از لوازم دکوراتیو ساده، ظروف پذیرایی مدل پایه دار و گلدان های ساده، برای زیباتر کردن اپن مناسب و مفید می باشد.

3- تزیین کردن متفاوت درب یخچال

به منظور پاسخگویی به سوال آشپزخانه خود چگونه را تزیین کنیم، باید خاطر نشان نمود که تزیین درب یخچال، از ایده های خلاقانه و پرطرفدار در این زمینه تلقی می گردد. تزیین درب یخچال با استفاده از ایده های نوآورانه و خلاقانه، شکل و شمایل دکوراسیون آشپزخانه را متحول و دگرگون می کند.

استفاده از وسایل دکوری مگنتی، از انتخاب های بسیاری برای تزیین درب یخچال می باشد. به جای استفاده از این وسایل می توان از ایده‌های هوشمندانه و خلاقانه بر روی درب یخچال بهره برد. تزیین درب یخچال با عکس اعضای خانواده، می تواند انتخاب مناسبی در این زمینه قلمداد گردد.

4- تزیین پنجره آشپزخانه

پنجره آشپزخانه را می توان از نقاط اصلی و کانونی فضای آشپزخانه به حساب آورد. زیبایی ظاهری پنجره در جذابیت بخشی دکوراسیون آشپزخانه نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. برای تزیین این بخش می توان از یک پرده شیک و مناسب استفاده کرد.

همچنین، استفاده از آویزهای زینتی، یک ایده هوشمندانه و خلاقانه برای دو چندان ساختن بار زیبایی فضای عمومی آشپزخانه تلقی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که رنگ و طرح وسایل انتخابی می بایست با اجزا و لوازم دکوراسیون آشپزخانه تناسب، هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشد.

5- جلوه دادن به کانتر آشپزخانه

در ادامه مقاله چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم؟ ، باید ابراز کرد که جلوه دادن به فضای کانتر، در تزیین فضای آشپزخانه تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. بدین منظور، می توان از لوازم و وسایل برقی ضروری و کاربردی نهایت استفاده را برد.

زیبا سازی و جذابیت بخشی فضای کانتر، جلوه ای چشم نواز و دلنشین را در فضای دکوراسیون آشپزخانه به وجود می آورد.

6- نظم و ترتیب دادن به فضای آشپزخانه

از دیگر معیارها برای تزیین و چیدمان آشپزخانه، نظم و سامان دهی به وسایل و اکسسوری های این محیط می‌باشد. به عبارت دیگر، یکی از پیش نیازهای اصلی برای تزیین مناسب فضای آشپزخانه، ایجاد نظم و انسجام در گوشه و کنار این محیط به شمار می رود.

در فضاهای شلوغ و آشفته، استفاده از زیباترین و بهترین تزیینات جلوه و منظر زیبایی در بر نخواهد داشت. بر همین اساس، قبل از اقدام به تزیین و چیدمان فضای آشپزخانه می بایست نظم و ترتیب را در این محیط ایجاد نمود.

دور کردن لوازم اضافی و غیر ضروری، در رقم زدن نظم و انضباط فضای آشپزخانه کمک شایانی می نماید.

آشپزخانه خود را چگونه تزئین کنید

7- توجه به میز و صندلی ناهارخوری

در مقوله چگونه آشپزخانه خود را تزیین کنیم، توجه کردن به میز و صندلی ناهارخوری می تواند راهگشا و کاربردی باشد. وجود میز ناهارخوری، جلوه و نمای خاصی را به دکوراسیون آشپزخانه می بخشد. دوخت رومیزی‌های جدید و شیک و ست کردن آن با پرده و اجزای فضای آشپزخانه، محیطی زیبا، دلنشین و چشم نواز را در نگاه دیگران منعکس می سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 18 =