نکات خانه داری

7 ترفند جادویی برای برق انداختن سینک آشپزخانه

روش برق انداختن سینک آشپزخانه

برق انداختن سینک آشپزخانه

در سینک ظرفشویی وسیله های بسیار زیادی شسته می شود. شما میوه ها و ظروف زیادی را در سینک ظرفشویی شستشو می دهید. بنابراین باید به خوبی تمیز بودن و ضد عفونی کردن سینک ظرفشویی را در نظر داشته باشید.

با استفاده از روش هایی که برای برق انداختن سینک آشپزخانه است می توانید همیشه سینک تمیز و ضدعفونی شده ای داشته باشید. ته مانده های غذاها و سس ها و نوشیدنی ها موجب می ‌شود که  سینک ظرفشویی تان کثیف و کدر گردد.

اگر سینک خود را بتوانید مثل روز اول تمیز کنید بدون شک از زیبایی آن لذت خواهید برد. برخی از روش هایی را که در مورد برق انداختن سینک های ظرفشویی باشد را در ادامه معرفی کنیم در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید.

روش برق انداختن سینک آشپزخانهروش هایی برای برق انداختن سینک آشپزخانه

برخی از روش هایی که مربوط به برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی می باشد و شما با به کارگیری این روش ها می توانید سینک خود را برق بیندازید عبارت است از :

  1. استفاده از مسواک :

مسواک زدن به سینک با استفاده از یک مسواک قدیمی ارزش بسیار زیادی دارد. هیچ وسیله ای مانند مسواک نمی‌تواند شیر ظرفشویی خود را به خوبی تمیز کند.

از مسواک ها برای دسترسی پیدا کردن به کوچکترین لکه ها و شکاف ها در اطراف شیر و سینک می توانید استفاده کنید. مسواک ها لکه های آهک و یا هر کثیفی دیگری را که امکان دارد در سینک پنهان شده باشد را پاک کنند و از بین ببرند.

  1. از بین بردن لکه های آهک با لیمو :

اگر سینک ظرفشویی شما لکه های آهکی متراکم بسیار زیادی دارد می توانید از لیمو استفاده کنید. در واقع اطراف شیر آشپزخانه لکه های آهک بسیار زیادی قرار گرفته است که شاید با مواد شوینده آنها را نتوانید از بین ببرید.

لیمو یکی از بهترین و موثرترین روش‌ ها برای از بین بردن لکه های آهک می باشد. ویژگی اسیدی بودن لیمو پاک کنندگی آن را بسیار افزایش می دهد که قادر است که با استفاده از طبیعی ترین روش ممکن لکه های روی سینک و یا شیر آب را از بین ببرد.

برای استفاده کردن از لیمو جهت از بین بردن آهک و براق کردن سینک آشپزخانه باید لیمو را به قسمت های مورد نظر بمالید و بگذارید که دو ساعت بماند.

  1. استفاده از پارچه میکروفایبری :

  اگر می خواهید که تمامی قسمت های سینک ظرفشویی خود را به بهترین نحو ممکن تمیز کنید باید بدانید که استفاده از پارچه‌ های میکروفایبری برای درخشش و تمیز کردن سینک گزینه بسیار عالی می باشد.

بافت این پارچه ها منحصر به فرد است و زمانی که به سطوح کشش پیدا می ‌کند سطوح را برق می  اندازد. پارچه‌های میکروفایبری را برای خشک کردن و تمیز نمودن به صورت حرکت دایره ای استفاده کنید تا آشپزخانه و سینک تان  برق بزند.

  1. سینک را بعد از هربار استفاده خشک کنید :

یکی از بهترین ترفندها که شما می‌ توانید برای تمیز کردن سینک خود در نظر داشته باشید این است که بعد از هر بار استفاده از سینک با پارچه آن را خشک و تمیز کنید. بدون شک بعد از استفاده کردن از سینک ممکن است که لکه های آب زیادی را روی آن مشاهده نمایید.

در صورتی که می خواهید این لکه ها از بین بروند و سینک شما برق بیفتد باید با استفاده از پارچه پس از هر بار شستشو در سینک  آن را خشک کنید.

روش برق انداختن سینک آشپزخانه

  1. از سفید کننده ها برای تمیز کردن سینک استفاده نکنید :

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما زمان تمیز کردن سینک باید به آن دقت داشته باشید این است که از جرم گیر ها و سفید کننده ها استفاده نکنید.

جرم گیر ها و سفید کننده ها بعد از اینکه مورد استفاده قرار می ‌گیرند و خشک می‌شود لکه های تیره ای را ایجاد می نمایند. در این صورت سینک ظرفشویی شما کدر و مات خواهد شد. این نمونه از لکه های تیره به راحتی از بین نمی روند و شاید همیشه باقی بمانند

  1. محصولات تمیز کننده را از روی سینک بردارید :

هر یک از انواع تمیز کننده های آشپزخانه را که برای برق انداختن سینک آشپزخانه مورد استفاده قرار می دهید باید از روی سینک بردارید. بهتر است که تمامی مواد مورد استفاده جهت تمیز کردن سینک ظرفشویی را به صورت اسپری مورد استفاده قرار دهید بعد از اینکه آنها را اسپری کردید بگذارید دو دقیقه بماند و سپس آن را به خوبی تمیز کنید.

دقت داشته باشید که سینک‌ ظرفشویی شما نباید در ماده های شوینده ماندگاری زیادی داشته باشد.

  1. استفاده از سرکه سفید :

اگر روی سینک ظرفشویی خودرو لکه های زیادی دارید بهتر است که یک پارچه را با سرکه سفید به خوبی بخیسانید و روی سینک بکشید. این روش برای از بین بردن لکه ها و رسوب های روی سینک تأثیر بسیار زیادی دارد.

همچنین شما می توانید نمک و جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب نمایید و سینک را با استفاده از این مواد شستشو دهید. بنابراین در صورت باقی ماندن رد انگشت و یا لکه های مربوط به آب روی سینک می توانید از پارچه آغشته شده به سرکه سفید استفاده کنید.

سرکه سفید علاوه بر تمیزکاری قابلیت ضد عفونی هم دارد که این مسئله به عنوان مزیت مهمی شناخته می ‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =