لوازم آشپزخانه

چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم؟ + معرفی رمز و رازهای داشتن آشپزخانه مرتب

چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم

چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم؟

آشپزخانه از فضاهای پراستفاده و پرکاربرد در تمامی خانه ها به شمار می رود. بر همین اساس، مرتب و منظم بودن این فضا، برای محقق ساختن نظم و انسجام در دکوراسیون محیط داخلی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

از سوی دیگر، محیط عمومی آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای کانونی و اصلی دکوراسیون، به نظافت و تمیز کردن مستمر و مداوم، نیاز مبرم دارد. تهیه مقدمات و انجام فرآیند آشپزی و پخت و پز در طول روز، در این فضا صورت می گیرد. به همین جهت، تمیز کردن سطح گاز و شستشو و مرتب کردن ظروف، در تمیزی و منظم جلوه دادن این فضا بسیار تاثیرگذار است.

رمز و رازهای داشتن آشپزخانه مرتب

1- منظم کردن کابینت ها

برای شفاف شدن پاسخ سوال چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم، باید خاطر نشان نمود که تمیزی و مرتب بودن کابینت ها، از مهم ترین اصول در این زمینه محسوب می شود. کابینت ها زیبایی و جذابیت بصری فضای عمومی آشپزخانه را دو چندان می کنند. با این حال، نامرتب و نامنظم بودن کابینت های آشپزخانه، فضای شلوغ و بی نظمی را در نگاه دیگران جلوه می دهد.

دسته بندی لوازم و ملزومات مورد نیاز آشپزخانه و قرار دادن آنها در کابینت های جداگانه، در مرتب کردن فضای آشپزخانه بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. مشخص بودن و تفکیک ظروف آشپزخانه مانند قابلمه ها و تابه ها، یا ظروف پخت و پز و فلاسک چای موجب رقم زدن محیطی منظم و مرتب در دکوراسیون آشپزخانه می‌شود. همچنین، در این شرایط نظافت و تمیزی فضای آشپزخانه در کوتاه ترین بازه زمانی انجام می پذیرد.

چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم؟

2- مرتب کردن کانتر آشپزخانه

خلوت کردن و منظم کردن وسایل و لوازم موجود بر روی سطح کانتر و اپن، از دیگر نکات حائز اهمیت برای داشتن آشپزخانه مرتب تلقی می گردد. فضای بسیاری از آشپزخانه های امروزی به صورت اپن طراحی می شود. بر روی اپن آشپزخانه فضای مناسبی برای قرار دادن و نگه داری لوازم و وسایل پرکاربرد تعبیه می شود.

یکی از مهم ترین اصول برای داشتن آشپزخانه ای مرتب و منظم، خلوت کردن فضای اپن و عدم استفاده از وسایل غیر ضروری بر روی کانتر می باشد.

استفاده از وسایل غیر ضروری علاوه بر اشغال فضاهای مفید، موجب شلوغی و نا مرتب شدن دکوراسیون آشپزخانه می شود. بنابراین، برای ایجاد ظاهری مرتب و منظم در فضای آشپزخانه می‌بایست تنها وسایل ضروری و پرکاربرد مانند چای ساز و مایکروفر را بر روی کانتر قرار داد. همچنین، مناسب است که سایر وسایل و لوازم در داخل کابینت آشپزخانه نگه داری شوند.

3- نظم و ترتیب دادن به خریدها

برای پاسخگویی به سوال چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم؟ ، منظم و مرتب کردن خریدهای هفتگی یا روزانه نیز کمک شایانی می نماید. قرار دادن خریدها در محل مناسب، در بهینه سازی و بخشیدن نظم و انضباط به محیط عمومی آشپزخانه تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تهیه لیستی از مایحتاج مورد نیاز و خرید متناسب با نوع نیاز خود، مانع از اشغال فضای اضافی و بر هم خوردن نظم و ترتیب محیط آشپزخانه می شود. همچنین، قرار دادن وسایل و ملزومات خریداری شده در محل مشخص و معین، از بروز شلوغ کاری و بی نظمی در فضا جلوگیری می کند.

گفتنی است مرتب کردن خریدها از راهکارهای مؤثر برای نظم و ترتیب دادن به دکوراسیون آشپزخانه قلمداد می گردد.

4- شستشوی تمام ظروف کثیف

برای پاسخ دادن به پرسش برای داشتن آشپزخانه ای تمیز و منظم چه کار کنیم؟ ، باید خاطر نشان نمود که شستن ظروف استفاده شده و کثیف، از دیگر راهکارها برای نظم دهی فضا می باشد. شستشوی ظروف مصرفی در اسرع وقت، ظاهر بصری آشپزخانه را منظم و تمیز و مرتب نگه می دارد.

علاوه بر این، پس از خشک شدن ظروف می بایست آنها را در جایگاه اصلی خود قرار داد. در ضمن، استفاده از آبچکان های کابینتی، در نظم بخشیدن به ظاهر و شمای دکوراسیون آشپزخانه، از انتخاب های مفید و مثمر ثمر محسوب می گردد. ناگفته نماند که برای القای نظم و انسجام در فضای آشپزخانه، بایستی ظروف موجود در آبچکان را به سرعت خالی کرد.

برای داشتن آشپزخانه مرتب و تمیز چه کار کنیم؟

5- توجه ویژه به جزئیات

در ادامه مبحث چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم، توجه دقیق به جزئیات، از دیگر نکات کاربردی و حائز اهمیت در این زمینه به حساب می آید. به طور کلی، فضای آشپزخانه جزئیات ریز و درشت و بسیار زیادی را در دل خود جای داده است. در این فضا لوازم و اکسسوری های کوچک و بزرگ زیادی به چشم می خورد.

به همین جهت، مرتب کردن و در نظر گرفتن فضای مخصوص برای این لوازم، نظم و انسجام را در آشپزخانه محقق می سازد. همچنین، تعبیه محل مناسب برای جایگذاری اکسسوری ها، علاوه بر نظم و ترتیب بخشیدن به محیط، جذابیت و زیبایی بصری دکوراسیون آشپزخانه را متجلی می سازد.

ناگفته نماند که نظافت و تمیز کردن بخش های اصلی و زدودن گردوغبار فضای آشپزخانه، این محیط را به صورت مرتب و منظم در نگاه دیگران جلوه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و خرید آنها با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + ده =