نکات خانه داری

چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم؟ + 6 راز شگفت انگیز و کاربردی

چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم

چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم؟

چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم؟ داشتن آشپزخانه ای شیک و مدرن و زیبا، مورد توجه و دلخواه بسیاری از افراد به شمار می آید. برای محقق ساختن این امر به خرج دادن اندکی خلاقیت و ایده و اعمال تغییرات مناسب و بهینه، کمک شایانی می نماید.

با توجه به اهمیت و تاثیر فضای عمومی آشپزخانه در جذابیت و زیبایی دکوراسیون فضای داخلی، استفاده از المان ها و عناصر تزیینی در این فضا، با دقت و وسواس خاصی انجام می گیرد. به منظور القای زیبایی و جذابیت بصری، کلیه وسایل و اکسسوری های محیط آشپزخانه می بایست به صورت اصولی و متناسب با سبک دکوراسیون فضا قرار داده شوند.

ترفندهای داشتن آشپزخانه شیک

1- استفاده از قفسه و شلف

در مقوله چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم؟، یکی از بهترین راهکارها، استفاده از قفسه و شلف در این فضا می باشد. استفاده از قفسه های مناسب برای نظم بخشیدن و بهینه سازی آشپزخانه های کوچک بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. بر این اساس، با نصب قفسه می توان بسیاری از وسایل مورد نیاز آشپزخانه را در آن جای داد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که با استفاده از شلف و قفسه مناسب، ذخیره سازی و بهینه سازی فضا به بهترین نحو محقق می شود. همچنین، قفسه های مناسب قابلیت استفاده حداکثری از پتانسیل و ظرفیت فضای موجود را به سادگی امکان پذیر می سازند.

ترفندهای داشتن آشپزخانه شیک

2- تناسب و هارمونی داشتن رنگ ها

از دیگر اصول حائز اهمیت برای داشتن آشپزخانه شیک و مدرن ، تناسب و همخوانی داشتن رنگ های به کار رفته در این فضا می باشد. برای القای جذابیت و زیبایی بصری، می بایست رنگ دیوارها، کابینت و سایر اجزای آشپزخانه با یکدیگر تناسب، تطابق و هارمونی مناسب داشته باشد.

به طور کلی، رنگ، از مهم ترین عناصر در زیبا سازی و جذابیت بخشی به فضای دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

ایجاد توازن و تناسب در رنگ کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه، محیطی چشم نواز و دلنشین و در عین حال شیک را پدید می آورد. همچنین، پوشش و تزیین دیوار آشپزخانه با کاغذ دیواری مناسب، از راهکارهای ایده آل و هوشمندانه در این زمینه محسوب می شود.

3- نصب پرده زیبا و شیک

در ادامه مقاله چگونه آشپزخانه مدرن و مرتب داشته باشیم، استفاده از پرده شیک و جذاب و همخوان با اجزای دکوراسیون فضای آشپزخانه، از دیگر اصول مهم در این زمینه قلمداد می گردد. پوشش پنجره آشپزخانه با پرده مدرن و شیک، زیبایی و جذابیت را در فضا به ارمغان می آورد.

استفاده از پرده های ریلی، از بهترین انتخاب ها برای شیک و مدرن جلوه دادن فضای عمومی آشپزخانه به شمار می رود. ناگفته نماند که پرده انتخاب شده از لحاظ طرح و رنگ می بایست با سایر اجزای دکوراسیون آشپزخانه، از توازن و تناسب لازم بهره مند باشد.

4- نورپردازی مناسب

انجام نورپردازی مناسب و مطلوب، از دیگر رمز و رازهای برخورداری از دکوراسیون آشپزخانه مدرن تلقی می‌گردد. تلفیق عناصر نورپردازی و رنگ با یکدیگر، فضایی خیره کننده و منحصر به فرد را در نگاه دیگران متبلور می سازد. همچنین، انجام نورپردازی مناسب علاوه بر روشن و درخشان کردن محیط، فضایی گرم و صمیمانه را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می کند.

از سوی دیگر، یکی از روش های کارآمد برای داشتن آشپزخانه ای مدرن، توجه به عنصر نورپردازی محیط می باشد. استفاده از لوسترها و لامپ های زیبا و شکیل، برای نورپردازی و نور افشانی فضای عمومی آشپزخانه کمک شایانی می نماید.

چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم؟

5- نظم بخشیدن به وسایل آشپزخانه

برای پاسخگویی به سوال چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم، باید خاطر نشان نمود که نظم و ترتیب دادن به لوازم و وسایل آشپزخانه، از دیگر نکات کاربردی تلقی می گردد. برقراری نظم و انسجام در آشپزخانه، نمایی از یک محیط شیک و مدرن و منظم را در معرض نمایش قرار می دهد.

به همین منظور، منظم کردن کلیه وسایل و اکسسوری های تعبیه شده در فضای آشپزخانه و قرار دادن آنها در یک سبد و کشوهای نظم دهنده، نظم و انسجام را در محیط پیاده می کند. علاوه بر این، جمع کردن وسایل مورد نیاز در محل مخصوص، موجب افزایش سرعت عمل و به تبع آن، تسریع شدن فرآیند آشپزی می شود.

6- جلوگیری از شلوغی بی مورد فضا

در پایان مقاله چگونه آشپزخانه شیک داشته باشیم، باید به این نکته اشاره نمود که جلوگیری از بی نظمی و شلوغی فضا، در شیک جلوه دادن محیط بسیار تاثیرگذار است. شلوغ کردن فضاهای کوچک و جمع و جور آشپزخانه، حس ناخوشایند و نامناسبی را به بیننده انتقال می دهد.

برای جلوگیری از این امر بایستی فضاهای مشخص و معینی را برای تجهیزات و ملزومات آشپزخانه در نظر گرفت. مضاف بر این، در تزیین فضای آشپزخانه می بایست از لوازم دکوراتیو مانند سرویس پاسماوری و گلدان های ساده استفاده کرد.

نصب آویزهای دیواری برای نگهداری ظروف، طبقه بندی و تقسیم بندی فضا، تمیز و مرتب نگه داشتن فضای آشپزخانه و استفاده از گیاهان زیبا، از دیگر راهکارها برای داشتن آشپزخانه ای دلنشین و چشم نواز قلمداد می‌گردد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =