لوازم آشپزخانه

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم؟ + معرفی 6 ترفند هوشمندانه

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم؟

این موضوع در خانه های دارای آشپزخانه کوچک، نمود برجسته و بارزی پیدا می کند. امروزه متاثر از تغییر و تحولات به وجود آمده در سبک طراحی و معماری خانه ها، دیگر از فضاهای بزرگ و دلباز موجود در محیط خبری نمی باشد. بر همین اساس، بزرگ و وسیع جلوه دادن فضاهای عمومی منزل مانند محیط آشپزخانه، بیش از پیش مورد توجه افراد قرار گرفته است.

کمبود و محدودیت فضا، یکی از مشکلات عمده آشپزخانه های کوچک به شمار می آید. برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک، راهکارها و ترفندهایی کاربردی و راهگشایی وجود دارد. با استفاده از این ترفندها به راحتی می توان فضای محدود و کوچک آشپزخانه از اندازه واقعی آن، بزرگ تر و دلبازتر جلوه دارد.

ترفندهای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک

1- استفاده از رنگ واحد برای پوشش دیوار و کابینت

برای آشنایی با چگونگی بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه های کوچک، باید خاطر نشان نمود که استفاده از رنگ واحد و یک دست برای بخش های دیوار و کابینت موجب از بین رفتن مرزها و محدودیت بصری می شود. در نتیجه این امر چشم فضای موجود را بدون توقف و وقفه مورد پردازش و بررسی قرار می دهد.

پوشش سطوح دیوار و کابینت آشپزخانه با رنگ های روشن، به ویژه رنگ سفید، فضایی بزرگ و دلباز را در نگاه بیننده جلوه می دهد. گفتنی است که رنگ سفید از بهترین انتخاب ها برای فضای داخلی آشپزخانه های کوچک به شمار می آید. پوشش سطح دیوارها، سقف و کابینت با رنگ سفید، فضایی بی حد و مرز و فراخ را به بیننده القا می کند.

طیف رنگی روشن بخصوص سفید با انعکاس دادن نور، فضایی بزرگ و وسیع را پدید می آورد و یکی از مهمترین ترفندهای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه های کوچک است.

ترفندهای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک

2- نورپردازی مناسب فضا

برای یافتن جواب سوال چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم، باید به این نکته اشاره نمود که استفاده از عنصر نورپردازی در محقق ساختن فضایی بزرگ و فراخ در آشپزخانه های کوچک تاثیرگذار می باشد. استفاده از نور طبیعی، از راهکارهای کاربردی و کارآمد در این زمینه محسوب می شود.

انجام نورپردازی خلاقانه علاوه بر روشن و درخشان کردن فضای آشپزخانه، کوچک بودن محیط آشپزخانه را به دست فراموشی می سپارد. استفاده از پرده های کرکره ای ساده، عدم پوشش کامل پنجره با پرده و نصب کابینت ها و کاشی های براق و روشن، موجب انعکاس نور و بزرگ تر جلوه دادن محیط آشپزخانه می شود.

3- پوشش یکپارچه کف آشپزخانه

پوشش یا طرح کاشی های در نظر گرفته شده برای سطح کف آشپزخانه، می تواند موجب بسته و دلگیر جلوه دادن فضا شود. برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از کاشی و سرامیک های برخوردار از دو رنگ نزدیک و هماهنگ با هم و دارای طرح لوزی، به وسعت و عمق بخشیدن به فضا کمک شایانی می نماید.

همچنین، استفاده از قالیچه یا گلیم های همخوان و متناسب با اندازه آشپزخانه، در افزایش جزئیات محیط بسیار تاثیرگذار و مؤثر است.

در صورت استفاده از قالیچه برای کف آشپزخانه، انتخاب طرح های دارای خطوط ساده عرضی، در فراخ و دلباز نشان دادن فضای عمومی آشپزخانه کوچک، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

4- استفاده از الگوها و خطوط عمودی

در ادامه مقاله چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم، باید ابراز نمود که استفاده از الگوها، عناصر بصری و خطوط عمودی، فضایی بزرگ و وسیع را به تصویر می کشد. استفاده از چوب یا خطوط عمودی بر روی سطوح دیوار آشپزخانه، موجب بلندتر جلوه دادن سقف و به تبع آن، نشان دادن ابعاد محیط، بزرگ تر از اندازه و ابعاد واقعی در دکوراسیون آشپزخانه می شود.

چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم

5- استفاده از طبقه های باز

از دیگر راهکارها کاربردی و تاثیرگذار برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک، به استفاده از طبقه های باز مربوط می شود. این طبقه ها موجب کاهش چشمگیر وزن بصری فضا و القای یک فضای وسیع و بزرگ به بیننده می شوند. بر همین اساس، استفاده از طبقه های انعطاف پذیر و متحرک، به جای مدل های ثابت، راهکار مفید و مثمر ثمری در این زمینه تلقی می گردد.

6- کاهش خطوط موجود در فضا

به طور کلی، استفاده از وسایل تزئینی زیاد و کابینت های تجملاتی، علاوه بر رقم زدن یک محیط اضافی و شلوغ، فضای آشپزخانه را محدود و کوچک جلوه می دهد. استفاده از طرح مدرن، عدم استفاده از طرح های دارای تم و حال و هوای کلاسیک و روستیک و براق و تمیز نگه داشتن وسایل دکوراسیون، در وسیع و شفاف نشان دادن فضای عمومی آشپزخانه بسیار تاثیر دارد.

در مقوله چگونه آشپزخانه کوچک را بزرگ جلوه دهیم، بهینه سازی فضا، استفاده از گل و گیاه، نصب کابینت هایگلاس، استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت ها، ادغام کردن فضای آشپزخانه با یک محیط بزرگ تر، استفاده بهینه از فضای موجود در داخل دیوارها، استفاده از وسایل و لوازم کوچک، کاربرد سطوح صیقلی و براق و استفاده از سینک ظرفشویی کوچک و جمع و جور، از دیگر راهکارها برای وسیع نشان دادن آشپزخانه کوچک به شمار می‌رود.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =