لوازم آشپزخانه

چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟ + 6 روش براق کردن قابلمه استیل

چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟

چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟

چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟ ظروف استیل از وسایل محبوب و در عین حال پرطرفدار در میان ظروف آشپزخانه محسوب می شوند. ماهیت لوازم استیل به گونه ای است که در مواقع تمیز بودن، بسیار براق و درخشان و جذاب جلوه می کنند. براق بودن ظروف استیل، جذابیت و زیبایی بصری فضای آشپزخانه را دو چندان می سازد.

محقق شدن این امر مستلزم نگهداری و مراقبت صحیح و اصولی از این ظروف می باشد. متناسب با نوع استفاده و سطح کیفی، ظروف استیل به تدریج دچار لکه می شوند. تمیز نکردن این ظروف به مرور زمان موجب از دست رفتن درخشندگی و جذابیت ظاهری وسایل استیل می شود.

بهترین شیوه های براق کردن قابلمه استیل

1- خشک کردن درست ظروف استیل

برای جواب دادن به سوال چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟ ، باید اشاره نمود که خشک کردن درست و اصولی قابلمه های استیل، در این زمینه کمک شایانی می نماید. بر این اساس، مناسب است که پس از شستشوی این قابلمه، با استفاده از یک دستمال حوله ای یا نرم، نسبت به خشک کردن آنها اقدام نمود.

این کار از ایجاد لکه در سطح و بدنه قابلمه استیل به نحو مطلوب جلوگیری می کند. همچنین، برای شستشوی قابلمه استیل، استفاده از اسکاچ نرم و مایع ظرفشویی، راهکار مناسب و مفیدی است. برای خشک کردن سطح داخلی و بیرونی قابلمه نیز بایستی از دستمال خشک و تمیز استفاده نمود.

بهترین شیوه های براق کردن قابلمه استیل

2- استفاده از روغن و سرکه

از دیگر روش های کاربردی برای براق کردن قابلمه استیل، استفاده از سرکه و روغن می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سرکه از پاک کننده های موثر و کاربردی برای تمیز کردن ظروف استیل تلقی می گردد. به همین منظور، باید مقداری سرکه را بر روی سطح قابلمه اسپری کرده و سپس با استفاده از یک پارچه نرم، بخش مورد نظر را پاک کرد.

اسید سرکه در تمیز کردن ظروف استیل تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. برای براق شدن و درخشندگی سطح داخلی و خارجی قابلمه استیل می توان مقداری روغن را بر روی یک پارچه نرم ریخته و آن را به صورت دورانی بر روی بخش های مختلف قابلمه آغشته کرد.

نکته: در صورت عدم دسترسی به سرکه می توان از آبلیمو برای تمیزی و براق کردن ظروف استیل استفاده به عمل آورد. اسید موجود در ترکیب آبلیمو، همان تاثیرات سرکه را در تمیز کردن وسایل استیل دارد.

3- روغن زیتون

برای پاسخگویی بهتر به سوال چگونه قابلمه استیل را براق و تمیز کنیم، باید عنوان نمود که روغن زیتون، از دیگر مواد تاثیرگذار برای براق کردن و درخشندگی سطح وسایل استیل به شمار می رود. برای استفاده از این روش در وهله نخست باید ظروف را به خوبی شستشو داده و تمیز و خشک نمود.

در ادامه بر روی پارچه ای نرم و تمیز، مقداری روغن زیتون ریخته و آن را بر تمام سطوح قابلمه استیل بمالید. برای تاثیر بهتر روغن می توان با استفاده از پارچه، تمام سطح قابلمه را آغشته به روغن زیتون کرد. پس از درخشان شدن ظاهر قابلمه، بایستی قابلمه را با استفاده از مواد شوینده تمیز کرد. چراکه باقی ماندن روغن زیتون بر روی سطح قابلمه به تدریج موجب ایجاد لکه و تیره شدن ظاهر آن می شود.

4- براق کردن ظروف با شیشه پاک کن

در ادامه مقاله چگونه قابلمه استیل را براق کنیم، باید ابراز کرد که استفاده از شیشه پاک کن، از دیگر روش‌های کاربردی برای براق کردن سطح قابلمه استیل می باشد. محلول شیشه شوی، برای از بین بردن لکه ها و اثر انگشتان به جا مانده بر روی ظروف استیل، بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد.

گفتنی است برای از بین بردن جای انگشتان باقی مانده بر روی سطح قابلمه استیل، خمیر کربنات سدیم نیز بسیار اثرگذار است.

چگونه قابلمه استیل را براق کنیم؟

5- استفاده از آرد

استفاده از آرد را می توان از دیگر شیوه های براق و درخشان کردن ظروف استیل به حساب آورد. پس از خشک کردن ظروف استیل، باید سطح ظرف را با آرد پوشش داد. در ادامه با یک پارچه یا دستمال خشک و تمیز، آرد را به صورت دورانی بر تمام سطوح قابلمه پخش کنید.

برای تاثیر بیشتر مواد، می توان برای نقاط لکه دار فشار بیشتری را اعمال کرد. انجام دادن این کار برای چند دقیقه، موجب صاف و درخشان شدن سطح قابلمه می شود. همچنین، در صورت وجود خطوط ریز بر روی سطح قابلمه، می توان از یک برس یا مسواک کمک گرفت.

6- جوش شیرین

در پایان مقاله چگونه قابلمه استیل را براق کنیم، باید اشاره نمود که جوش شیرین از دیگر مواد موثر برای تمیزی و درخشان کردن سطح ظروف استیل قلمداد می گردد.

برای انجام این روش در ابتدا سطح مورد نظر را خیس کرده و سپس مقداری جوش شیرین بر روی قسمت مربوطه ریخته می شود. با استفاده از یک اسکاچ سطح ظرف را ساییده تا لکه ها و چربی های موجود بر روی قابلمه رفته رفته از بین بروند. در پایان با یک دستمال خشک سطح قابلمه را تمیز کنید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =