نکات خانه داری

مرتب نگه داشتن چیدمان خانه + 6 راز حرفه ای برای چیدمان خانه

مرتب نگه داشتن چیدمان خانه

داشتن خانه مرتب یکی از اهداف شما باید باشد، چرا که در صورت مرتب نگه داشتن چیدمان خانه می توانید هر وسیله ای را به راحتی و در کمترین بازه زمانی پیدا کنید. برای اینکه همیشه خانه ای مرتب داشته باشید تا دکوراسیون داخلی تان هم زیبایی لازم را داشته باشد باید به خوبی با برخی از اصول و استاندارد های طراحی منزل آشنایی داشته باشید.

آرزوی هر فردی این است که خانه ای مرتب داشته باشد. برخی از نکاتی که مربوط به مرتب کردن و تمیز بودن خانه است را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

مرتب نگه داشتن چیدمان خانهاصول مرتب نگه داشتن چیدمان خانه چیست ؟

برخی از اصولی که مربوط به مرتب نگه داشتن چیدمان خانه است و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. برنامه هفتگی تمیز کاری داشته باشید :

شما می توانید با نوشتن یک برنامه هفتگی جهت مرتب کردن خانه از تلنبار شدن وسیله ها روی یکدیگر جلوگیری کنید. اگر در طول هفته هر روز خود را به مرتب کردن یکی از قسمت های خانه خود اختصاص دهید همیشه خانه مرتبی خواهید داشت.

برخی از افراد شاید بخواهند آخر هفته کل خانه را تمیز کنند که در این صورت احتمال خستگی شان بیشتر می شود و به همین دلیل از تمیز کردن برخی از بخش های خانه صرف نظر می کنند. اگر شما برنامه ریزی برای چیدمان منزل داشته باشید می توانید هر وسیله ای را در جای درست قرار دهید و آنها را به راحتی پیدا کنید.

  1. وسیله های قدیمی و فرسوده را دور بیندازید :

برخی از وسیله های فرسوده هستند که روی یکدیگر تلنبار شده اند و قابلیت استفاده ندارند. شما باید آنها را از خانه دور بیندازید تا فضای بیشتری در اختیارتان باشد.

اگر وسیله ای در خانه دارید که دیگر از کار افتاده است و نمی توانید از آن استفاده کنید بهتر است زمان زیادی را صرف درست کردن آن نکنید و آن را دور بیندازید. وسیله های قدیمی را باید دور بیندازید و وسیله های جدید را جایگزین آنها نمایید.

  1. برای هر وسیله جای ثابتی در نظر بگیرید :

برای اینکه به وسیله های خانه نظم دهید بهتر است هر یک از وسیله ها را در یک مکان ثابت قرار دهید. اگر هر یک از وسیله ها در جای درستی قرار بگیرد می توانید دقیقا در همان جا وسیله ها را پیدا کنید.

شما به جای اینکه وسیله ها را در گوشه کنار خانه رها کنید می توانید آنها را در جای مناسب قرار دهید تا به راحتی هم آن را پیدا کنید. لباس های خود را روی کاناپه پرت نکنید و بهتر است که آنها را در جای درستی بگذارید.

مرتب نگه داشتن چیدمان خانه

  1. مرتب کردن کمدها :

زمانی که شما به حمام رفته اید و می خواهید لباس تمیزی را از کشو و یا کمد خود بردارید نباید دیگر لباس ها را بهم بزنید. بعد از حمام رفتن حوله خیس خود را روی تخت نیندازید و یا آن را روی مبل قرار ندهید.

شما باید وسیله ها و لباس های خود را در جای خود بگذارید و درون کمد را همیشه مرتب کنید. مرتب نگه داشتن چیدمان خانه و درون کمدها با رسیدگی و دقت انجام می شود که شما باید روزانه به این مسئله با قرار دادن لباس ها درون کمد دقت داشته باشید.

  1. تمیز کردن سرویس بهداشتی قبل از خواب و تمیز کردن حمام بعد از دوش :

 اگر شما می خواهید همیشه حمام تمیزی داشته باشید بهتر است که بعد از هربار دوش گرفتن به خوبی حمام را از مو و …. تمیز کنید. جرم به وجود آمده درون حمام با رطوبت حالت پاکیزگی آسان تری پیدا می کند و شما بهتر است که بعد از دوش گرفتن به خوبی حمام را تمیز کنید.

شما بهتر است که پیش از خواب سرویس بهداشتی تان را با استفاده از مواد ضد عفونی کننده به خوبی تمیز کنید در این صورت همیشه دستشویی تمیزی خواهید داشت. این روش کار شما را آسان تر می سازد تا همیشه دستشویی تان تمیز باشد.

  1. آشپزخانه را همیشه تمیز نگه دارید :

یکی از دیگر نکاتی که در مورد مرتب نگه داشتن چیدمان خانه وجود دارد این است که همیشه آشپزخانه را تمیز نگه دارید. ظرف ها را بعد از شستن در جای خود قرار دهید و سعی کنید همیشه سینک خلوت و تمیزی داشته باشید.

با استفاده از دستمال های آشپزخانه همیشه کابینت ها را تمیز کنید. بعد از اینکه وسیله ها را روی کابینت قرار می دهید بهتر است سریعا آنها را جابجا کنید تا همیشه آشپزخانه مرتب باشد. بهم ریختگی و کثیف بودن آشپزخانه موجب می شود که کل خانه نامرتب نشان داده شود.

اگر شما می خواهید خانه ای مرتب داشته باشید باید ابتدا به آشپزخانه توجه کنید، چرا که قلب هر خانه ای آشپزخانه آن خانه می باشد که باید آن را مرتب و تمیز نگه دارید.

قیمت و کیفیت هر یک از انواع آنها را بهتر است زمان خرید اینترنتی بررسی کنید و سپس آنها را از فروشگاه اینترنتی معتبر همچون منزل می خریداری نمایید و به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که با ما یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =