نکات خانه داری

راهنمای دکوراسیون آشپزخانه + 6 نکته کلیدی چیدمان اصولی آشپزخانه

راهنمای دکوراسیون آشپزخانه

راهنمای دکوراسیون آشپزخانه

آشنایی با نکات و اصول راهنمای دکوراسیون آشپزخانه در رقم زدن محیطی شیک، جذاب و زیبا، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که فضای عمومی آشپزخانه در افزایش بار زیبایی و جذابیت بصری دکوراسیون داخلی خانه، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

آشپزخانه از فضاهای کلیدی و کاربردی در محیط هر خانه ای محسوب می شود. برای چیدمان مناسب فضای آشپزخانه بایستی دقت و حساسیت بالایی را به خرج داد. همچنین، کلیه وسایل و لوازم و اکسسوری های آشپزخانه باید در مکان های مشخص و تعیین شده قرار گیرند.

مهم ترین نکات در راهنمای دکوراسیون آشپزخانه

1- پدید آوردن محیطی منسجم و سازمان یافته

ایجاد محیطی سازمان یافته و منسجم، از مهم ترین اصول در راهنمای دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. عامل اصلی برخورداری از آشپزخانه ای شیک و زیبا، سامان دهی و نظم دهی اصولی و صحیح این محیط می باشد. از نظر طراحان دکوراسیون داخلی، برقراری نظم و انسجام در محیط، فضایی جذاب، منظم و چشم نواز را رقم می‌زند.

چیدمان درست و مناسب آشپزخانه، مستلزم ایجاد انسجام و انضباط در این فضا می باشد. آشپزخانه به عنوان قلب و کانون اصلی خانه، می بایست به صورت سازمان یافته و منسجم طراحی گردد.

مهم ترین نکات در راهنمای دکوراسیون آشپزخانه

2- بخشیدن اصالت و شخصیت به آشپزخانه

شخصیت و اصالت و شکل دادن به فضا، از دیگر اصول حائز اهمیت برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می رود. برای القای حس خوب به فضای عمومی آشپزخانه، استفاده از لوازم دکوراتیو ساده و کاربردی، کمک شایانی می نماید.

از سوی دیگر، استفاده از المان‌ها و عناصر زیبایی مانند صندلی های دارای رنگ روشن و هماهنگ با کابینت ها، در زیبا سازی و جذابیت بخشی محیط آشپزخانه تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

3- طراحی اصولی کابینت ها

از نکات قابل توجه در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه طراحی مناسب و اصولی کابینت ها می باشد. کابینت ها از اجزای حائز اهمیت و تعیین کننده در فضای آشپزخانه به حساب می آیند. وجود کابینت در آشپزخانه، زیبایی و جذابیت بصری و ظاهری فضا را دو چندان می کند.

بر همین اساس، طراحی غیر اصولی و نادرست کابینت ها، آثار بسیار نامطلوب و سوئی را در دکوراسیون برجای می گذارد. مناسب است که رنگ کابینت ها متناسب با رنگ دیوارها و اجزای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته شود. همچنین، مشخص کردن فضای مناسب برای نصب و جایگذاری، از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه می باشد.

4- انتخاب پرده مناسب

در صورت وجود پنجره در فضای آشپزخانه، تزیین آن با پرده مناسب و شیک، شکل و شمایل محیط را متحول و دگرگون می سازد. انتخاب پرده برای آشپزخانه باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود.

همچنین، استفاده از بازه رنگ روشن و هماهنگ با سبک و سیاق دکوراسیون، تازگی و طراوت و شادابی را برای فضای آشپزخانه به ارمغان می آورد. ایجاد توازن و یکپارچگی در رنگ و طرح پرده با لوازم، وسایل و اکسسوری های آشپزخانه، زیبایی و جذابیت را به معنای واقعی کلمه محقق می سازد.

5- دیوار آشپزخانه

دیوار آشپزخانه یکی از بخش های تعیین کننده و حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به حساب می آید. این امر در آشپزخانه های کوچک بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. بر این اساس، استفاده از بازه رنگی روشن، بر روی سطح دیوار و نصب سرامیک، در دلباز و وسیع نشان دادن ابعاد و اندازه آشپزخانه‌های دارای فضای محدود و جمع و جور، کمک شایانی می نماید.

نصب و استفاده از سرامیک های روشن و براق، از بهترین راهکارها برای جلوه دادن فضایی فراخ و گسترده، در محیط های کوچک به شمار می رود. همچنین، استفاده از بازه رنگی روشن، موجب انعکاس نور و روشنایی و درخشندگی فضای عمومی آشپزخانه در طول روز می شود.

راهنمای چیدمان آشپزخانه

6- نورپردازی

در ادامه بررسی نکات اصولی در راهنمای دکوراسیون آشپزخانه به عنصر نورپردازی اشاره می کنیم. نورپردازی از عناصر اصلی و کلیدی در طراحی دکوراسیون فضای داخلی قلمداد می گردد. نورپردازی فضای آشپزخانه می‌بایست متفاوت با سایر بخش های دکوراسیون صورت گیرد.

چراکه فضای عمومی آشپزخانه یکی از قسمت های اصلی در تداعی حس زیبایی و جذابیت در فضای خانه می باشد. بر این اساس، آشپزخانه باید از فضای پر نور و روشن برخوردار باشد. آشپزخانه های روشن و پرنور، فضای ایده آل و مناسبی را برای انجام مطلوب فرآیند آشپزی، صرف غذا و دورهمی های روزانه فراهم می آورند.

لازم به ذکر است که برای نورپردازی آشپزخانه صرفا نباید از تعداد محدودی چراغ آویز سقفی استفاده نمود. برای انجام فعالیت مناسب و بهینه مانند تهیه مقدمات آشپزی در فضای آشپزخانه، استفاده از نورهای موضعی، بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد.

همچنین، فضایی آشپزخانه نباید به گونه ای طراحی شود که مانع از ورود نور طبیعی به داخل محیط شود. ورود نور طبیعی برای تامین روشنایی مورد نیاز آشپزخانه در طول روز بسیار کمک کننده است. ضمنا، استفاده از چراغ های آویز، چراغ زیر کابینتی و چراغ سقفی، از بهترین انتخاب ها برای این محیط می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =