نکات خانه داری

آشنایی با بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون اشپزخانه

امروزه یکی از دغدغه های اصلی در شیوه طراحی و ساخت خانه مربوط به دکوراسیون آشپزخانه است. آشپزخانه معمولا یکی از عمده ترین قسمت های یک خانه به حساب می آید  و به بیانی دیگر ایستگاه اصلی خانه است. در حال حاضر آشپزخانه ها به شکل اپن ساخته می شوند و کلیه لوازم و تجهیزات آن برای همه قابل دید است.

این محوطه بایستی به نوعی طراحی شود که سازگاری میان اجزا برای همه آشکار باشد. آشپزخانه ها دارای اقسام مختلفی است. معمولا در این بخش از خانه زمان زیادی را سپری می کنید در این صورت بایستی دکوراسیون آشپزخانه به نوعی باشد که در آن احساس خستگی و کسالت نکنید.

توجه به چیدمان این بخش از منزل نه فقط سبب آرامش بلکه به بهبود بخشیدن محوطه، مخصوصا در منازلی که آشپزخانه کوچک است کمک بسزایی می کند.

آشنایی با نکات اولیه دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه لازم است به نکات زیر توجه نمایید:

•به مکان قرار گیری لوازم بایستی فکر نمود. مکان خواربار صبحانه را کنار میز صبحانه جای دهید. لوازم  نقل و انتقال ظروف را کنار سینک یا ماشین ظرفشویی بگذارید. احتمالا بخواهید خوراکی پس از مدرسه فرزندان خود  را در مکانی بگذارید که آسان تر به آن دستیابی داشته باشند و بهتر است خوراکی های مغذی بگذارید.

•در دکوراسیون آشپزخانه  بهتر است محوطه کافی برای حرکت در نظر بگیرید. عرض محوطه داخل آشپزخانه دست کم بایستی 1 متر باشد تا بتوان به راحتی داخل آن تکان خورد و به پخت و پز پرداخت. اگر به آشپزخانه بدون اپن علاقه دارید بی گمان بایستی این مسئله را مد نظر قرار دهید.

بلندی مطلوب برای جایگذاری مایکروویو یا اجاق گاز صفحه ای را مشخص نمایید. امکان دارد این میزان بلندی به سن و سال فرزندان شما نیز وابسته باشد، پس بی گمان بایستی به این مسئله توجه داشته باشید. احتمالا در آینده بچه ها نیز بخواهند در امور آشپزی به شما یاری برسانند، پس به تناسب قد و بلندی کابینت های پایین دقت نمایید.

•به مکان جای گیری سطل زباله توجه نمایید. اگر آشپزخانه شما بزرگ است می توان کابینت یا سطل توکار به کار برد.

معرفی انواع دکوراسیون آشپزخانه

انواع دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه انواع مختلفی دارد که هیچ یک از آنها جز مدل ایرانی نیستند و اکثر مدل های دکوراسیون و کابینت ها از طرح های اروپایی الهام گرفته اند که در آن کابینت ها جز  اصلی ترین بخش چیدمان در آشپزخانه به حساب می آیند. در گذشته تنها کارایی آن مدنظر بود ولی امروزه بیشتر جنبه تزیینی دارد. در ادامه این مطلب به انواع مدل آشپزخانه خواهیم پرداخت با ما باشید.

•آشپزخانه مدرن

یکی از انواع دکوراسیون آشپزخانه مدل مدرن می باشد. طراحی این مدل به این صورت است که از کابینت های بدون چارچوب یا با پنل های تخت استفاده شده است . در این نوع آشپزخانه معمولا هیچ خبری از مدل های شلوغ نیست و از کابینت های هایگلاس و بدون نقش با طرح های افقی استفاده شده است.

همواره برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن مفاهیم متعددی وجود دارد ولی در کل به آشپزخانه ای گفته می شود با کابینت های یک دست ، بی نقش با مدل سازی افقی بدون هیچ گونه تزییناتی که معمولا با مصالح درجه یک و اصل ساخته شده اند.  زیاد ترین مواد و مصالحی که در این آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته بتن است.

برعکس آشپزخانه های مدرن که ساده و یک دست هستند در  این نوع مدل معمولا تلفیقی از رنگ های شاد استفاده شده است که از خصوصیات بارز آشپزخانه مدیترانه ای می باشد. با پی ریزی این مدل آشپزخانه می توانید وجود طبیعت را در پیرامون داخلی منزل خود بیشتر حس کنید زیرا که یکی از عمده ترین عنصر به کار رفته شده در این مدل استفاده از چوب طبیعی است.

•آشپزخانه مدیترانه ای

تلفیق رنگ هایی که در این نوع آشپزخانه به کار برده می شود به تولید یک محیط جذاب در حین حال آرام بخش یاری می رساند. در اسباب چوبی که در آشپزخانه مدیترانه ای استفاده شده است از رنگ های قهوه ای، فیروزه ای و کرم استفاده و پیرامون جذاب تری را ایجاد نموده است.

نور یکی از فاکتور های عمده در پی ریزی این نوع آشپزخانه است، بدین معنی که برای طراحی آن احتیاج به پنجره های بسیار و نور زیادی دارید تا نمود بیشتری به این مدل آشپزخانه بدهند. در شب هنگام بایستی لوسترها و لامپ های بیشتری به کار برد.

•آشپزخانه روستیک

یکی دیگر از انواع دکوراسیون آشپزخانه مدل روستیک می باشد. در این نوع آشپزخانه ها از خانه های روستایی قدیمی ایده گرفته اند که دارای طرفداران بسیاری است. که در این مدل معمولا 3 عنصر مواد اولیه نچرال، نور و هندسه سنتی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

این مدل آشپزخانه به گونه ای توانسته طبیعت روستایی را به پیرامون منزل شما وارد نماید به این علت که رنگ های آن ملایم هستند معمولا از رنگ های دیگری نظیر سفید، زرد، خاکی، زیتون و قهوه ای را همراه با رنگ شکلاتی  در آن به کار می برند. 

اگر محوطه آشپزخانه شما کوچک است از چوب هایی به رنگ سفید استفاده نمایید تا کوچک بودن آشپزخانه زیاد به چشم نیاید. به کار گیری قالیچه می تواند جلوه بیشتری به محوطه بدهد و آن را گرم  تر نشان دهد.

•آشپزخانه سبک پاریسی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک پاریسی مانند آشپزخانه مدرن ، یک نوع سبک فانتزی و زیبا است. در این گونه طراحی دیوارهای درخشانی به کاربرده شده است و بر روی کابینت ها خطوط ملایمی کار شده است.

یکی از رنگ هایی که در این نوع سبک طرفدار های بسیاری را به خود جذب نموده رنگ مشکی است. برعکس سبک مدیترانه ای که احتیاج به ست نمودن رنگها وجود دارد در سبک پاریسی دست و بال شما برای برگزیدن رنگ و طرح های متفاوت کاملا باز است.

از دیگر گزینه هایی که در این مدل برای زیبایی دو چندان آن به کار برده شده گچ بری های خاص آن است. در  سبک پاریسی از تلفیق رنگ های قرمز، سبز، طلایی آبی به همراه سفید و مشکی به کار برده می شود. در این مدل معمولا گل و گیاه نقش موثری در زیباتر شدن آن دارند.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =