نکات خانه داری

آشنایی با روش های متعدد نگهداری از لوازم منزل

نگهداری از لوازم منزل

نگهداری از لوازم منزل در دنیای امروز که نرخ لوازم برقی سر به فلک کشیده است از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مبحث قصد داریم با ارائه روش های مطلوبی از سوختن و آسیب وسایل برقی جلوگیری نمایی. پس با ما همراه باشید تا معلومات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نگهداری از لوازم منزل در دنیای امروزی همانطور که گفته شد از اهمیت بسزایی برخوردار است و علت اصلی این مسئله نرخ بسیار بالای وسایل برقی و همچنین محدودیت و کمیابی بعضی از برند ها در بازار می باشد که این پیشامد به علل متعددی رخ می دهد.

پس باتوجه به این 2 علت محکم، ضروری است که از وسایل خانگی نهایت محافظت و ملاحظه را انجام داد تا بتوان آن ها را برای مدت طولانی به کار برد.

نگهداری از لوازم منزل

با ملاحظه بر اهمیت این مبحث نحوه نگهداری از لوازم منزل موضوعی است که ما در این مطلب به آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

آموزش روش های نگهداری از لوازم منزل برای جلوگیری از سوختن آنها

در این مبحث می خواهیم به آموزش چندین روش برای نگهداری از لوازم منزل بپردازیم:

•ممانعت از سوختن وسایل برقی متاثر از قطع برق

روش های نگهداری از لوازم منزل

قطع و وصل شدن برق می تواند اثر نامطلوبی بر روی وسایل برقی بگذارد و این لوازم حساس و گران قیمت را خراب نماید. امروزه با بالا رفتن نرخ دلار نظاره گر افزایش سرسام آور نرخ وسایل برقی هستیم.

قطعا با از کار افتادن این لوازم خانگی جایگزین نمودن آن ها کار دشواری است. در این صورت برای کاهش هزینه ها بایستی حدالامکان از این وسایل برقی نگهداری نماییم. ولی قطع و وصل شدن جریان برق چیست؟ روش های ممانعت از سوختن وسایل برقی متاثر از نوسانات برق چگونه است؟

قطع و وصل شدن جریان برق با کم و زیاد شدن یکباره میزان جریان برق در سامانه الکتریکی ایجاد می شود که می تواند دلایل متعددی داشته باشد که از این میان می توان به رعد و برق، به کارگیری سیستم های پر مصرف، سیستم های معیوبی که مقدار مصرف برق متغیر دارند، الکتریسیته ساکن و… اشاره نمود.

•شیوه ممانعت از آسیب متاثر از قطع و وصل شدن برق

اگر در ناحیه ای زندگی می کنید که همواره رعد و برق بسیاری در آن رخ می دهد می توانید برق گیر به کار ببرید. از برق گیر می توان برای نگهداری از لوازم منزل و ممانعت از سوختن وسایل برقی متاثر از عوامل بیرونی یا تحول جریانات درونی استفاده نمود. این وسیله جریان رسانای موجود در لوازم برقی را به زمین متصل نموده و در نهایت رسانای اضافی به زمین منتقل می شود.

•ممانعت از سوختن لوازم برقی با محافظ برق

بهتر است حتی الامکان برای نگهداری از لوازم منزل از محافظ استفاده نمایید تا زیان متاثر از نوسانات برق را به کمترین میزان برسانید. این کار راحت ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راهکار برای ممانعت از سوختن لوازم برقی به شمار می آید.

•ممانعت از قطع و وصل شدن برق و سوختن لوازم برقی با جعبه فیوز

به جای اینکه برای هر کدام از لوازم برقی خود محافظ تهیه نمایید بهتر است منزل خود را مجهز به جعبه فیوز نمایید. این جعبه از قطع و وصل شدن جریان برق که به وسیله سیم کشی منزل شما به لوازم برقی می رسد مراقبت می کند و ریسک از بین رفتن وسایل برقی را تا جایی که امکان دارد را کاهش می دهد.

•کشف دلیل نوسان برق در منزل

سوختن لوازم برقی به دلیل قطع و وصل شدن جریان برق می تواند علل متعددی داشته باشد. اگر در این حیطه هیچ تجربه ای ندارید پیشنهاد می کنیم با یک متخصص ماهر برق ارتباط بگیرید.

لاین های برق ورودی، محافظ و جعبه فیوز بایستی به شکل صحیحی راه اندازی شوند. هر لوازم برقی شامل تهدید های ولتاژ است که بایستی به آنها نیز دقت نمایید. این کار ها می تواند در نگهداری از لوازم منزل کمک به سزایی نماید.

. با بکارگیری GFCI از قطع یکباره برق ممانعت کنید

در اکثر کشورها در حمام و آشپزخانه می توان GFCI را به کار برد. این ابزار شامل کلید های قرمز و مشکی Test, Reste است که جریان برق را برای هر سوکت تنظیم می نماید. اگر جریان برق زیادتر از حد ممکن باش این ابزار برق را قطع نموده تا از سوختن وسایل برقی منزل ممانعت نماید.

نگهداری از لوازم منزل و ممانعت از سوختن لوازم برقی با UPS

امکان دارد در خصوص سیستم های UPS شنیده باشید. این سیستم دربردارنده یک باتری زاپاس می باشد که اگر با قطعی برق مواجه شدید بتوان آن را به کار برد تا بتوان بدون قطع شدن یکباره برق لوازم برقی را خاموش یا از پریز کشید. این سیستم بیشتر برای کامپیوترهای رومیزی مناسب است.

•بدون هیچ هزینه به نگهداری از لوازم منزل بپردازید

مطلوب ترین شیوه مواجهه با سوختن وسایل برقی این است هر زمان که از این وسایل استفاده نمی کنید آن ها را از پریز برق بکشید. قطع و وصل شدن جریان برق در این شرایط نمی تواند هیچ صدمه به وسایل برقی شما برساند و این عمل عاقلانه ای برای صرفه جویی در میزان انرژی و حفظ امنیت است.

آشنایی با ترفندهای نگهداری از لوازم منزل

آشنایی با ترفندهای نگهداری از لوازم منزل

ترفندهای نگهداری از لوازم منزل به شخص کمک می کند تا در هزینه های اضافی صرفه جویی نماید. بایستی اعتراف کرد بسیاری از مردم همواره نسبت به نحوه نگهداری از لوازم منزل توجهی ندارند. در این مبحث قصد داریم کاری کنیم که ماندگاری لوازم برقی را به وسیله ترفند های ویژه ای طولانی تر نماییم پس با ما باشید‌.

•واشرهای لاستیکی موجود در یخچال را تمیز نمایید

معمولا با توجه به گفته ها ماندگاری یخچال ها حدود ۱۰ سال است. بایستی واشر لاستیکی موجود بر روی درب فریزر و یخچال را مرتبا بررسی نمود. هر چند وقت با مقداری آب و صابون ان را تمیز نموده و با یک دستمال خشک کنید. این عمل کمک می کند تا درب یخچال به خوبی بسته شود و هوای داخل یخچال که برای نگهداری مواد غذایی است هدر نرود.

•ماشین ظرف شویی را خوشبو نمایید

هر هفته یک فنجان سرکه در این ماشین بریزید که این عمل سبب خوشبو شدن و تمیزی ان می شود. لازم به ذکر است که هنگام استفاده از سرکه نباید هیچ ظرف یا بشقابی در ماشین ظرفشویی باشد. با انجام این اعمال می توانید به نگهداری از لوازم منزل کمک بسزایی نمایید.

•تمیز نمودن فیلتر تهویه هوا

برای اینکه تهویه هوا جریان بیشتری داشته باشد هر ماه فیلتر آن را برداشته و تمیز نمایید. ولی اگر سیستم شما دارای فیلتر دائمی است با جارو برقی گرد و غبار آن را بردارید.

•خشک کن لباس را گرم نمایید

اگر دوست دارید که سیستم خشک کن به صورت مطلوبی کار کند بایستی فیلتر آن را جدا نمایید. نخست بر روی آن آب بریزید. در این صورت اگر آب را نگه داشت پس بایستی تمیز شود، به وسیله یک برس آشپزخانه، مقداری شوینده لباس و آب گرم فیلتر را تمیز نمایید.

•پاک نمودن لکه های غذا روی گاز

از دیگر ترفند های نگهداری از لوازم منزل می توان به تمیز نمودن لکه های غذای موجود در گاز اشاره نمود. اگر این لکه را تمیز نکنید به مرور زمان شعله های گاز دیگر روشن نمی شوند. برای این کار با یک مسواک به آهستگی فندک و شعله گاز را تمیز نمایید.

•فیلتر آب را تمیز نمایید

با گذشت زمان فیلتر آب دچار جرم شده و سبب می شود آب به آسانی از آن عبور نکند. پیشنهاد ما به شما این است که هر 3 الی 6 ماه یکبار به تعویض فیلتر آب بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =