نکات خانه داری

آشنایی با نحوه نگهداری وسایل آشپزخانه

نگهداری وسایل آشپزخانه

نگهداری وسایل آشپزخانه رابطه مستقیمی با کارایی آن در دراز مدت دارد. اگرچه امروزه به کارگیری این لوازم برقی زندگی را برای عموم مردم راحت نموده ولی به این مسئله بایستی توجه نمود که استفاده نا به جا و مراقبت نکردن از آنها می تواند زمینه ساز دشواری روال زندگی شود.

نگهداری وسایل آشپزخانه می تواند در کارایی این لوازم تاثیر مستقیمی داشته باشد. اگرچه به کارگیری وسایل برقی خانگی زندگی را برای همه خیلی راحت نموده است ولی بایستی به این مسئله نیز توجه نمود که به کارگیری بی جا و عدم محافظت از آن ها می تواند سبب دشوار شدن روال زندگی شود، در این صورت ضروری است در شیوه به کارگیری و نگهداری وسایل آشپزخانه کمال توجه و ملاحظه را به کار برد.

نگهداری وسایل آشپزخانه

برخی از وسایل برقی در حال حاضر جزء اصلی ترین لوازم خانه می باشند وسایلی نظیر یخچال فریزر، لباسشویی، اجاق گاز و… که معمولا در اکثر خانه ها موجود می باشند، ولی حضور برخی از وسایل برقی نظیر چای ساز، مایکروویو، آبمیوه گیری و… زیاد لازم نیست.

اما در هر صورت بایستی در خصوص روش درست نگهداری وسایل آشپزخانه و نیز به کار گیری آنها به نکات مهمی توجه نمود. از عمده ترین این موارد این است که نباید تحت هیچ شرایطی بخش موتور و بدنه این وسایل برقی را با آب شستشو داد. این عمل بسیار خطر ساز است و امکان دارد سبب برق گرفتگی شخص شود.

در ادامه این مطلب با ما باشید تا باهم به راهنمای نگهداری وسایل آشپزخانه و نکات اصولی بپردازیم که توجه به آنها سبب صحت کارایی وسایل برقی خانگی شده و از پایین آمدن سرعت آن ممانعت به عمل می آورد.

راهنمای نگهداری انواع وسایل آشپزخانه

راهنمای نگهداری انواع وسایل آشپزخانه

مسلما نگهداری وسایل آشپزخانه نیاز به ملاحظه و توجه بسیار زیادی دارد، احتمالا خیلی بیشتر از سایر وسایل برقی در منزل، بایستی به این موضوع توجه نمایید که تمیز نگه داشتن وسایل برقی آشپزخانه می تواند یکی از مسائل مهم در کارایی آنها به حساب آید.

•در زمان بکارگیری گاز بی گمان به مقدار جرقه، حرارتی که تولید می کند توجه نمایید تا صدمه جدی به آن وارد نشود.

•هنگام به کارگیری ماشین ظرفشویی بایستی همه آن را از ظرف های کثیف خود پر نمایید، این عمل افزون بر اینکه در آب و برق می توانید صرفه جویی کنید سبب صحت کارایی ماشین ظرفشویی و بهبود آن نیز می شود.

•اگر یخچال و فریزر شما دارای سرمای زیادی است و نمی تواند کارایی و عملکرد مناسب و درخور نیازی داشته باشد، از این رو لازم است به طور مداوم برفک درون آن را بررسی کنید.

•اگر شعله موجود روی گاز شما دستخوش آسیب شده نیازی نیست خود را نگران کنید. تا موقعی که صدمه جدی به این وسیله وارد نشده می توان با هزینه اندکی آن را تعمیر و تعویض نمود.

•مسئله ای که بایستی بیشتر مورد توجه قرار گیرد رنگ شعله گاز است. اگر رنگ شعله گاز متمایل به زرد است نشانگر ایجاد یک نابسامانی و مشکل در کارایی گاز است. بایستی به این مسئله توجه نمایید که رنگ شعله گاز بایستی به رنگ آبی باشد.

•ماشین لباسشویی و خشک کن معمولا در خیلی از خانه ها موجود هستند، ولی دقت لازمی در شیوه نگهداری آنها صورت نمی گیرد. نخستین مسئله ای که در خصوص راهنمای نگهداری وسایل آشپزخانه مانند لباسشویی و خشک کن مدنظر است و بایستی به آن توجه نمود شیلنگ آن است. اگر شلنگ این محصولات قدیمی است بهتر است در پی مدل فلزی و نوین آن بروید و جایگزین کنید.

مقدار دما به کار برده شده در لباسشویی هم بسیار مهم است. پیش از به کارگیری خشک کن بهتر است به پاکیزه نمودن فیلتر اقدام نمایید، زیرا که این عمل از خطر آتش سوزی ممانعت نموده و سبب ذخیره انرژی این وسیله برقی شده و البسه را خشک می نماید. بایستی از این موضوع که در زیر ماشین لباسشویی هیچ وسیله ای نمانده اطمینان حاصل نمایید زیرا که این امر امکان آتش سوزی را بالا می برد.

آشنایی با انواع راه های نگهداری وسایل آشپزخانه

انواع راه های نگهداری وسایل آشپزخانه

در این مبحث قصد داریم روش های عمده نگهداری وسایل آشپزخانه را در اختیار شما قرار دهیم. آشپزخانه یکی از محل های پر تردد در منزل است و مسلما یکی از نواحی اصلی در هر خانه به حساب می آید. در آشپزخانه معمولا لوازم متنوعی وجود دارد که حرف اول را در فراهم سازی غذا خواهد زد.

اکثر این لوازم با برق کار می کنند و در زمره لوازم الکتریکی به حساب می آیند. این لوازم ها خیلی حساس می باشند به گونه ای که با کوچکترین صدمه امکان دارد کاملا از بین بروند. این در صورتی است که نگهداری وسایل آشپزخانه کار راحتی است و می توان با دقت به چندین روش راحت و کاربردی ماندگاری آن ها را افزایش داد.

•یکی از روش های به کارگیری این لوازم، شیوه صحیح به کار بردن آن ها است. در باکس کلیه لوازمی که خریداری می نمایید دفترچه راهنما وجود دارد که بی شک بایستی پیش از به کارگیری از این وسیله ان را با دقت مطالعه نمایید.

•برای پاکیزه نمودن و شستن لوازم برقی بایستی به گونه مواد شوینده توجه نمایید. یخچال ها به مواد شوینده گوناگون معمولا حساسیت دارد و اگرچه از موادی که دارای الکل بسیار است استفاده نمایید خیلی سریع رنگ آن عوض و پیکره آن دستخوش صدمه می شود.

•برای داشتن ماندگاری بیشتر یخچال ها بهتر است به این مسئله توجه نمایید که باز ماندن درب این وسیله سبب کاهش ماندگاری آن شده و همچنین مواد غذایی داخل یخچال نیز صدمه می بیند.

•ماکروویو نیز جز وسایل الکتریکی آشپزخانه به شمار می آید. برای ماندگاری این وسیله بایستی مانع ورود گرد و خاک و یا آب به این وسیله برقی شد و همچنین از قرار دادن غذا در ظروف در بسته یا فلزات به درون این وسیله جلوگیری نمود.

•برای اینکه کف آشپزخانه را تمیز نمود تی های خاصی را به کار ببرید. در بعضی موارد مشاهده شده که بانوان با سطل آب آشپزخانه را تمیز می نمایند که این عمل سبب می شود تا آب به زیر وسایل برقی نفوذ کرده و احتمالا به سیستم های موتور آن ها داخل شود.

•یکی از راه های نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده از محافظ است. محافظ یکی از ابزار مهم که بایستی خریداری شود. این سیستم افت و خیز های مربوط به برق را مهار می نماید و قطعا اجازه نمی دهد نیروی بسیاری به موتور وسایل وارد شود.

هزینه ای ‌که برای این محافظ ها صرف می شود خیلی کمتر از هزینه ای است که برای تهیه یخچال، لباسشویی و… صرف می کنید. با این سیستم می تواند از سرمایه خود به خوبی نگهداری نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =