نکات خانه داری

ترفندهای خانه داری به سبک مدرن + 7 نکته ساده و کاربردی

خانه داری به سبک مدرن

خانه داری به سبک مدرن

مهم ترین ترفندهای خانه داری به سبک مدرن چیست؟ خانه داری، مدیریت و نظارت بر کارهای و امور مرتبط با خانه و زندگی می باشد. تربیت درست فرزندان، خریدهای مربوط به منزل، پخت و پز و آشپزی، اتو کشیدن البسه، شستشوی ظروف و نظافت منزل، بخشی از مهم ترین امور خانه داری به شمار می روند.

باید خاطر نشان نمود که، شخص یا فردی که این امور را انجام می دهد، در مفهوم خانه دار تعبیر و تفسیر می گردد. خانه‌داری و امور مربوط به خانه، غالبا در حیطه وظایف خانم ها و بانوان به حساب می آید. هر چند مردان نیز به ویژه در دوران حال حاضر، بخشی از فعالیت های خانه داری را در کنار زنان انجام می دهند.

در مقوله هنر خانه داری و نکات کاربردی و مدرن باید خاطر نشان نمود که یکی از امور حیاتی و مهم در این زمینه، مرتب و تمیز نگه داشتن محیط خانه محسوب می شود. با توجه به تغییر سبک زندگی، موضوع خانه داری به یک دغدغه و چالش، به ویژه برای خانم های جوان تبدیل شده است.

با این وجود، با فراگیری یک سری اصول و نکات و ترفندهای خانه داری، به راحتی می توان از عهده انجام این امور برآمد. همچنین، با رعایت نکات خانه داری، ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه ها، خانه ای آراسته، تمیز و زیبا را در اختیار خواهید داشت.

مهم ترین نکات و ترفندهای خانه داری به سبک مدرن

مهم ترین نکات و ترفندهای خانه داری به سبک مدرن

1- تمیز و مرتب کردن قسمت های مختلف خانه

بدون تردید، نظافت و تمیزی و نظم و ترتیب داشتن منزل، از نکات مهم و حائز اهمیت در خانه داری به سبک مدرن به شمار می رود. برای نظافت مناسب بخش های مختلف منزل و به منظور جلوگیری از آشفتگی و سردرگم شدن، مناسب است که نظافت و تمیزی از یک بخش اتاق آغاز شده و ادامه پیدا کند. به ترتیب پیش رفتن در هنگام نظافت منزل، مانع از خستگی و بی انگیزگی در کارها می شود.

2- نظافت سینک ظرفشویی استیل

داشتن خانه تمیز و مرتب، مستلزم نظافت و نظم بخشیدن به بخش های مختلف خانه می باشد. فضای آشپزخانه از بخش های مهم در دکوراسیون منزل محسوب می شود. در محیط های آشپزخانه وجود سینک ظرفشویی تمیز، جلوه و نمایی شیک و زیبا به این فضا می بخشد.

استفاده از جوش شیرین و سرکه سفید، از بهترین راهکارها برای تمیزی و براق کردن سینک استیل می باشد. در صورت سیاه و تیره شدن سینک، استفاده از پماد جلاسنج برای برطرف کردن لکه های تیره کمک شایانی می نماید.

3- رفع بوی نامطبوع کمد و کابینت

از دیگر نکات حائز اهمیت در هنر خانه داری، رفع بوی بد و نامطبوع و نظافت کمد و کابینت ها می باشد. ریختن مقداری برنج در یک ظرف و گذاشتن آن در گوشه‌ای از کابینت، برای رفع بوی نامطبوع کمد، بسیار تاثیرگذار است. همچنین، رنده کردن مقداری صابون و آغشته کردن یک پارچه مرطوب به مواد خوشبو کننده و قرار دادن آن در کابینت یا کمد، منجر به رفع بوی بد و نامطبوع آنها می شود.

4- نظافت تشک تخت

تمیزی و نظافت تشک تخت، یکی دیگر از ترفندهای خانه داری مدرن به شمار می آید. برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های ایجاد شده بر روی سطح تشک، در وهله نخست مقداری آب و سرکه سفید را مخلوط کرده و سپس با استفاده از یک دستمال، محلول به دست آمده را بر روی قسمت های لکه دار تشک بکشید.

سپس بر روی سطح تشک، مقداری جوش شیرین ریخته و برای دو ساعت اجازه دهید این مواد کار خود را انجام دهند. در آخر با کمک جارو برقی، جوش شیرین را از سطح تشک جمع آوری نمایید.

نکات کاربردی خانه داری به سبک مدرن

5- جرم زدایی داخل قوری و کتری

ناخالصی های موجود در ترکیبات آب، به تدریج موجب ایجاد رسوبات در فضای داخلی قوری و کتری می شوند. برای برطرف کردن این آلودگی ها در ابتدا مقداری آب داخل کتری ریخته و سپس یک لیوان سرکه سفید به همان میزان آب، به داخل کتری اضافه کنید.

کتری را بر روی اجاق گاز گذاشته تا جوش آمده و سپس مقداری آب لیمو به آن افزوده تا جوش بخورد. پس از جوش آوری، اجازه دهید کتری سرد شده و سپس داخل آن را با استفاده از یک اسکاچ مناسب، تمیز نمایید.

6- رفع لکه های پشت ظروف آشپزخانه

تمیز کردن مناسب قابلمه ها و ماهیتابه ها، از دیگر ترفندهای خانه داری به سبک مدرن تلقی می گردد. برای انجام این کار در ابتدا مقداری صابون رنده شده را در پشت ظروف ریخته و سپس با سیم ظرفشویی مناسب، نسبت به رفع آلودگی های سطح ظرف اقدام کنید.

7- براق کردن قطعات اجاق گاز

برای تمیزی و برق انداختن اجزای اجاق گاز، مقداری صابون رنده شده را بر روی آنها ریخته و پس از گذشت یک ساعت، با استفاده از یک اسکاچ تمیز کرده و سپس آبکشی نمایید. با اعمال این روش، آلودگی های سطح قطعات خیلی سریع برطرف می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از قیمت فلاسک ، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =