نکات خانه داری

رمز و رازهای چیدمان جهیزیه عروس + نحوه چیدمان منزل عروس

رمز و رازهای چیدمان جهیزیه عروس

رمز و رازهای چیدمان جهیزیه عروس

چیدمان جهیزیه عروس از کارهای زیبا و در عین حال دوست داشتنی برای بسیاری از خانم ها به شمار می آید. بر همین اساس، بسیاری از خانم ها از انجام این کار زیبا و پرطرفدار استقبال می کنند.

ذوق و سلیقه، از مهم ترین پارامترها برای چیدن جهیزیه عروس محسوب می شوند. بنابراین، افراد مشارکت کننده در این امر خیر و نیکو، باید نهایت ذوق و سلیقه را در تزیین و چیدن وسایل به خرج دهند.

هارمونی و توازن داشتن رنگ ها با سبک دکوراسیون فضای داخلی، از پیش شرط های اصلی برای شیک و جذاب جلوه دادن چیدمان وسایل عروس قلمداد می گردد. از سوی دیگر، نحوه چیدن وسایل عروس، در دکور کردن و تزیین دکوراسیون فضای داخلی، کمک شایانی می نماید.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که برای تازه عروس‌ها، نوع چیدمان جهیزیه، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. بسیاری از تازه عروس ها به دنبال پدید آوردن دکوراسیونی زیبا و جذاب و یونیک از لحاظ بصری می باشند. با توجه به یک سری اصول، نکات و ریزه کاری‌ها، به راحتی می توان فضایی مدرن، شیک و جذاب را به وجود آورد.

رمز و رازهای چیدمان جهیزیه عروس

نحوه چیدمان جهیزیه عروس

1- انتخاب رنگ های هارمونیک

یکی از مهم ترین نکات در هنگام چیدمان جهیزیه عروس، استفاده از رنگ ها خاص و متمایز می باشد. برای شیک و جذاب نشان دادن چیدمان جهیزیه، استفاده از طیف های رنگی هارمونیک و متوازن کمک شایانی می‌نماید.

بازه رنگ های هماهنگ و متناسب، جلوه بصری خیره کننده و شگفت انگیزی را در فضای چیدمان پدید می آورند. استفاده از عناصر دکوراتیو با رنگ های متفاوت، نمای فوق العاده زیبا و جذابی به ظاهر دکوراسیون می بخشد. ایجاد تناسب و تطابق میان رنگ ها، زمینه مناسب برای تزیین بهترین و جذاب ترین چیدمان جهیزیه را برای نو عروس‌ها فراهم می آورد.

2- انتخاب سبک مشخص

انتخاب یک سبک مشخص برای تزیین، از دیگر موارد حائز اهمیت در چیدمان جهیزیه عروس محسوب می شود. چیدن وسایل عروس بر اساس تم مشخص، جذابیت و زیبایی بصری و ظاهری فضای چیدمان را دو چندان می‌سازد.

استفاده از سبک های به روز و پرطرفدار مانند سبک روستیک، در افزایش وزن زیبای و جذابیت نمای چیدمان تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. در سبک روستیک از عناصر و المان های ساده، شمع و مهره های چوبی استفاده می گردد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که رعایت یکنواختی در فضا، تفاوت، تمایز و منحصر به فرد بودن چیدمان را رقم می زند.

3- رعایت اصل سادگی

رعایت و تبعیت از اصل سادگی، از راهکارهای موثر و کاربردی تزیین بهترین چیدمان جهیزیه نو عروس قلمداد می گردد. زیبایی، جذابیت، لطافت و ظرافت با تاروپود عناصر ساده و بی آلایش پیوند خورده است.

علاوه بر این، برای دوری جستن از پیچیدگی و شلوغی در فضای دکوراسیون، الگوهای ساده، از بهترین انتخاب ها محسوب می‌شوند. تزیین فضای چیدمان با رنگ ها و الگوهای ساده، محیطی فوق العاده و بی نظیر و دوست داشتنی را در نگاه دیگران بازتاب می دهد.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که استفاده از رنگ ها شلوغ و پیچیده، ضمن برجای گذاشتن تاثیرات منفی، ظاهر و نمای بصری فضای چیدمان را تحت شعاع قرار می دهد.

4- تزیین سالن پذیرایی

از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در چیدمان جهیزیه عروس، توجه به نوع و نحوه چیدمان سالن پذیرایی می‌باشد. نوع چیدمان فضای پذیرایی، در افزایش جذابیت و زیبایی سایر بخش های خانه، بسیار تاثیرگذار و موثر است.

نوع چیدمان مبلمان باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود. همچنین، همخوانی داشتن و تناسب رنگ مبلمان، پرده ها و دیوارها با دیگر وسایل و  اجزای دکوراسیون، زیبایی و جذابیت را به معنای واقعی کلمه در محیط تداعی می کند.

5- تزیین دکوراسیون اتاق خواب

تزیین فضای اتاق خواب، از دیگر بخش های مهم چیدمان جهیزیه زوج های جوان تلقی می گردد. استفاده از ایده‌های نوآورانه و خلاقانه در این فضا، محیطی دلنشین و چشم نواز را پایه گذاری می کند. اتاق خواب، به عنوان خصوصی ترین بخش هر خانه، برای استراحت و رسیدن به حس آرامش و راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر این اساس، نوع تزیین دکوراسیون اتاق خواب، علاوه بر زیبا و جذاب بودن، باید حس آرامش و آسایش را در وجود افراد بر انگیزد. برای تزیین و زینت بخشیدن به این فضا، ذوق، هنر و سلیقه فرد نقش برجسته و بارزی ایفا می‌نماید.

رمز و رازهای چیدمان جهیزیه عروس

6- چیدمان فضای آشپزخانه

از دیگر بخش های مهم چیدمان جهیزیه عروس به تزیین فضای آشپزخانه مربوط می شود. مرتب و منظم چیدن وسایل و لوازم داخل کابینت ها، از مولفه های حائز اهمیت در این زمینه تلقی می گردد.

ساماندهی و نظم بخشیدن به وسایل آشپزخانه، علاوه بر افزایش وزن زیبایی، نظم و انسجام را در فضای آشپزخانه حاکم می کند. همچنین، چیدن ظروف و سرویس های غذاخوری در یک طبقه و در کنار همدیگر، زیبایی و جذابیت را به محیط آشپزخانه اضافه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =