نکات خانه داری

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه + 6 دلیل عمده برای بوی بد

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه

آیا برای شما تاکنون این اتفاق افتاده است که با وارد شدن به درون خانه بوی بدی را احساس کنید. بهتر است که در این مواقع به دنبال دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه باشید تا با پیدا کردن آن دلایل جهت رفع آن اقدام کنید.

هر فردی مایل است که از خانه اش بوی مطبوعی به مشام برسد. پخش شدن بوی خوش در خانه لذت بخش می باشد و حس خوبی را به اعضای خانواده می دهد. خوشبو کننده های بسیار زیادی برای خوشبو کردن فضای خانه وجود دارد که شما می توانید آنها را برای خوشبو کردن رایحه خانه مورد استفاده قرار دهید.

 زمانی که شما وارد هر اتاقی می شود بوی بدی را احساس می کنید بدون شک به دنبال عامل اصلی آن بو می گردید. در ماشین ظرفشویی را باز می کنید، گل های خانه را بو می کنید، لباس ها و …. را مورد بررسی قرار می دهید تا بتوانید این بوی نامطبوع را پیدا کنید.

بهتر است به خوبی بدانید که دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه متنوع است و شما بهتر است پیش از اینکه به دنبال آنها باشید آنها را بشناسید. برخی از مهمترین نمونه بوهای نامطبوع را در ادامه معرفی می کنیم.

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه چیست ؟

برخی از مهمترین عوامل و دلایلی که نشان دهنده بوی بد درون خانه می باشد عبارت است از :

  1. بوی حاصل از لباس های مرطوب :

محیط مرطوب سرعت رشد کردن باکتری ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. همین مسئله موجب می شود که لباس های مرطوب و کثیف بوی بدی بگیرد. شما اگر بخواهید آنها را در مدت زمان طولانی شستشو دهید باید بدانید که آنها بدون شک بو می گیرند و بوی آنها هم آزار دهنده است.

بنابراین لباس هایی که مرطوب هستند را بهتر است درون سبد نیندازید. آنها را باید زیر نور خورشید پهن کنید و یا درون ماشین بیندازید که خشک شوند.

  1. بوی درون تخت خواب :

یکی از دیگر دلایل بوی نامطبوعی که در اتاق خواب وجود دارد بوی بدی است که از تخت خواب به مشام می رسد. دلیل بوی بد تخت خواب عرق بدن انسان می باشد. شما مانی که در طول خواب عرق می کنید، آن را به بالشت و و یا پتو می مالید که این امر موجب بوی بد آنها می شود.

در صورتی که بوی عرق درون تخت خواب بماند و شما آن را شستشو ندهید بعد از مدتی بوی بدتری می گیرد. شما اگر می خواهید تخت خوابتان بو نگیرد بهتر است که پیش از خواب دوش بگیرید و همیشه لباس های خوشبو به تن داشته باشید. روتختی ها و روبالش های خود را بهتر است که هر هفته یک بار شستشو دهید.

دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه

  1. بوی بد حیوانات خانگی :

بهداشت حیوانات خانگی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید. بسیاری از افرادی که حیوان خانگی دارند ممکن است که بعد از مدتی در صورت عدم شستشوی بدن حیوانات از حیوانات بوی بدی به مشامشان برسد.

بنابراین آن دسته از افرادی که حیوان خانگی دارند باید بدانند که یکی از دلایل مهم بوی بد درون خانه حیوان خانگی می باشد. شما باید به بهداشت آنها دقت داشته باشید که بو نگیرند. بر همین اساس حیوانات را هفته ای یکبار باید به خوبی شستشو دهید تا از آنها بوی بدی دریافت نکنید.

  1. بوی زباله :

بوی زباله یکی از دیگر دلایل بوی نامطبوع درون خانه می باشد. شما باید همیشه سطل زباله خود را خالی کنید تا بوی بدی از آن به مشامتان نرسد. سطل های زباله را باید همیشه تمیز کنید تا آنها از بوی زباله پاک شوند.

شما می توانید زباله های سطح زباله را روزانه از درون سطل بردارید تا بو نگیرد. برخی از زباله ها هستند که بوی بدی دارند و در صورتی که مدت زمان زیادی درون سطل باشند بوی بدی از خود ساطع می کنند. شما باید به طور کلی روزانه سطل را تمیز کنید تا بوی زباله از درون آن به مشام تان نرسد.

  1. بوی لاستیک دور ماشین لباسشویی :

مواد شوینده ای که درون ماشین لباسشویی ریخته می شود ممکن است دور لاستیک ماشین جمع شود. شما باید به خوبی بدانید که بعد از هربار شستشوی لباس ها باید دور لاستیک را تمیز کنید. فیلتر و کشوی ماشین لباسشویی را باید به خوبی تمیز کنید تا بوی مانده مواد شیمیایی درون فیلتر آن نماند.

  1. بوی ماشین ظرفشویی :

یکی از دیگر دلایل نامطلوب شدن بوی درون خانه بوی بدن ماشین ظرفشویی می باشد. رطوبت بسیار زیادی درون ماشین ظرفشویی وجود دارد که اگر محفظه ای برای خارج سازی نداشته باشد ممکن است ماشین بو بگیرد.

محیط گرم ماشین موجب می شود باکتری ها درون ماشین رشد کنند. بنابراین باید همیشه درب ماشین ظرفشویی را باز نگه دارید تا از درون ماشین بوی بدی به مشام تان نرسد.

برای خرید سرویس قابلمه ، ظروف پخت و پز، فلاسک چای و سایر ظروف مربوط به پخت و پز و آشپزخانه به سایت اینترنتی منزل می مراجعه نمایید تا یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =