لوازم خانگی

ترفندهای چیدمان خانه مستطیلی

ترفندهای چیدمان خانه مستطیلی

نحوه چیدمان خانه مستطیلی برای بسیاری به یک چالش و دغدغه تبدیل شده است. چیدمان خانه های مستطیلی چنانچه به صورت درست و اصولی انجام نگیرد، تاثیر نامطلوبی بر روی ظاهر و نمای دکوراسیون فضای داخلی برجای می گذارد.

چیدمان درست و اصولی این خانه ها مستلزم تبعیت از یک سری قوانین خاص می باشد. با رعایت کردن قوانین و اصول این نوع از چیدمان ها، به راحتی می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت.

برای دیزاین دکوراسیون خانه های مستطیلی، در ابتدا می بایست به شکل و مدل چیدمان توجه داشت. به عبارت دیگر، مدل و شکل فضای مورد نظر نوع و نحوه دیزاین را به خوبی مشخص می کند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که فضای نشیمن و پذیرایی بسیاری از خانه های ایرانی به صورت مستطیلی طراحی می شود.

در این فضاها غالبا دو دیوار کوتاه و دو دیوار بلند ادغام می شوند. برای داشتن دکوراسیون شیک و زیبا در چیدمان های مستطیلی شکل، نظم و انسجام فضا، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

اصول چیدمان خانه مستطیلی

اصول چیدمان خانه مستطیلی

1- استفاده بهینه از فضا

استفاده کاربردی از فضا، از اصول مهم چیدمان خانه مستطیلی به شمار می رود. در این خانه ها معمولا طول فضا بیشتر از عرض آن در نظر گرفته می شود. در این حالت اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی به صورت باریک و کشیده طراحی می گردد.

تقسیم بندی فضا به بخش های مختلف، در شیک و بزرگ جلوه دادن دکوراسیون، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

بهینه استفاده کردن از فضای دکوراسیون، از اصول مهم برای چیدمان خانه های مستطیل شکل محسوب می شود. به منظور بخشیدن جلوه ای مدرن به این فضاها می توان با استفاده از فرش های خوش رنگ و لعاب، بخش های مختلف خانه را تقسیم بندی نمود.

2- نحوه چیدمان پذیرایی

نوع چیدمان پذیرایی را می توان از دیگر نکات حائز اهمیت چیدمان خانه مستطیلی دانست. یکی از موثرترین راهکارها برای بخشیدن جلوه ای زیبا و جذاب به سالن پذیرایی، استفاده از مبلمان می باشد. چیدن مبلمان در این فضا باید به گونه ای صورت گیرد که مزاحم رفت و آمد اعضای خانواده نشود.

مبل های طرح ال، از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در فضاهای مستطیل شکل تلقی می گردند. این مدل از مبل ها، ضمن عدم اشغال فضای زیادی و مفید، ظاهر دکوراسیون را شیک و جذاب بازتاب می دهند. علاوه بر این، مبلمان طرح ال برای نشیمن های باریک بسیار مناسب و مفید می باشد.

3- حذف کردن وسایل غیر ضروری

استفاده از وسایل ضروری و کاربردی، از دیگر اصول مهم دکور کردن خانه های مستطیلی قلمداد می گردد. قرار دادن وسایل مورد نیاز در دکوراسیون منزل، نظم و انسجام را در فضا حاکم می کند. چیدمان خانه های مستطیلی نباید بیش از حد شلوغ و درهم باشد.

شلوغی و هرج و مرج، ظاهری نامنظم و نامرتب به دکوراسیون می بخشد. استفاده از عناصر و المان های زیبایی در این فضا، می بایست به صورت اصولی و صحیح صورت گیرد. همچنین، استفاده از مبلمان کوچک و مناسب، در دلباز و وسیع نشان دادن چیدمان، کمک شایانی می نماید. از سوی دیگر، استفاده از مبلمان بزرگ در خانه های مستطیلی، فضای دکوراسیون را به صورت باریک و کوچک جلوه می دهد.

4- استفاده از کمد مخفی دیواری

استفاده از ایده های نوآورانه و خلاقانه در چیدمان خانه مستطیلی علاوه بر افزایش جاذبه های بصری، موجب بهینه سازی و استفاده بهینه از فضای مورد نظر می شود. هماهنگ بودن سالن پذیرایی با دیوارها در دکوراسیون خانه مستطیلی از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

استفاده از کمدهای دیواری مخفی، از راهکارهای موثر برای محقق ساختن این امر می باشد. همچنین، برای روشن و بزرگ نشان دادن فضا، استفاده از کمد مخفی دیواری دارای درب آینه ای، کمک شایانی می نماید.

عنصر نور و نورپردازی

5- عنصر نور و نورپردازی

از دیگر اصول مهم چیدمان خانه مستطیلی می توان به استفاده از عنصر نورپردازی، اشاره نمود. انعکاس نور طبیعی، از راهکارهای ساده و کاربردی برای بزرگ به نظر رسیدن چیدمان خانه های مستطیلی به شمار می رود.

در صورت وجود پنجره در فضا، مناسب است که برای انعکاس نور در محیط از پرده های نازک و مناسب استفاده شود. همچنین، در هنگام شب با استفاده از نورهای مصنوعی می توان کمبود نور فضا را جبران نمود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کمبود نور، چیدمان خانه را به صورت کوچک و تاریک انعکاس می دهد.

6- طراحی فضا به صورت عمودی

طراحی عمودی فضا را می توان از دیگر اصول حائز اهمیت چیدمان خانه مستطیلی برشمرد. استفاده از پرده‌های سرتاسری از سقف تا کف اتاق و قفسه های بلند، از روش های موثر برای طراحی فضای چیدمان به صورت عمودی به حساب می آید.

همچنین، در صورت استفاده از تابلوهای هنری، بهتر است که این المان ها بر روی سطح دیوار به صورت عمودی نصب شوند. این ترفند علاوه بر زیباسازی فضا، دکوراسیون خانه را بزرگ و وسیع نشان می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =