نکات خانه داری

شیوه چیدمان آشپزخانه برای ایمنی خردسالان

چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه اگر به نحوی باشد که ایمنی خردسالان در آن رعایت شود مطمئنا هیچ تشویش و نگرانی به همراه نخواهد داشت. آشپزخانه را همیشه به عنوان قلب تپنده خانه شناخته شده است و دلیل آن هم به علت وجود منابعی از زندگی است. همواره و در بیشتر اوقات قدم هایی به سوی این محوطه روانه است، اغلب به علت خوردن مواد غذایی، چایی ، میوه و….

چیدمان آشپزخانه

با توجه به این ضرب المثل معروف عقل سالم در بدن سالم در این صورت نیز می توان گفت آشپزخانه محلی است که مبدا سلامتی در آن واقع شده است. در این صورت بایستی به کلیه ریزه کاری ها در خصوص آشپزخانه مطلع بود. سبک و شیوه چیدمان آشپزخانه ، رنگ کابینت و دیوارها و کلیه موارد استفاده شده در این محیط بایستی  اصولی انتخاب شده تا محوطه ای جذاب و در حین حال شاداب را برای اهالی منزل ایجاد نماید.

ولی چیدمان جذاب و مجلل و دقت به سازگاری و هماهنگی رنگ ها با اینکه در این محیط بسیار اهمیت دارد ولی مسئله عمده دیگری که نباید از آن به هیچ عنوان غافل شد دقت به نحوه چیدمان آشپزخانه برای ایمنی خردسالان و حتی دیگر اعضای خانواده می باشد.

در این مبحث قصد داریم در خصوص مسایل ایمنی برای کودکان و همچنین نحوه چیدمان آشپزخانه مطالب مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این صورت برای حفظ و نگهداری از فرزندان خردسال خود بهتر است تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.

استراتژی های چیدمان آشپزخانه برای ایمن سازی کودکان

استراتژی های چیدمان آشپزخانه

سبک و چیدمان آشپزخانه ایمن برای خردسالان راه حل آسان و مدبرانه برای حفظ جان خردسال بوده در این صورت دقت به ایمنی آشپزخانه می تواند کلیدی موثر برای این مسئله باشد. احتمالا هرکس در آغاز فرض می کند که این نوع  اتفاق ها هیچ وقت برای او رخ نمی دهد و این مسائل برای دیگران است. ولی فقط یک ثانیه تعلل و غفلت از خردسالان کنجکاو اتفاقات جبران ناپذیر و ناگواری را به وجود می آورند.

در این صورت برای اینکه بدون هیچ تشویشی به فرزندان نوپای خود مجال کنجکاوی دهید ضروری است تحولاتی را در چیدمان آشپزخانه ایجاد نمایید.  قطعا مدل ها و دکوراسیون های متنوعی وجود دارند که هر کدام با توجه به ریسک هایی که دارد بایستی تحولاتی در آن بوجود بیاید. در سبک های نوین یا چیدمان های کلاسیک لوازم ویژه ای به کار رفته شده که احتیاج به تغییر در آن ها به شدت احساس می شود. در این صورت بهتر است چیدمان آشپزخانه را به نوعی تغییر داد که این خطرات را از خردسالان خود دور نمود.

به عنوان مثال اگر در محیط آشپزخانه شما میز ناهار خوری دارای کناره های تیز و شیشه ای است بهتر است هر چه زودتر اقدام به یک راه چاره نمایید اولین راه حل عوض نمودن میز است ولی باز هم استراتژی های موثر دیگری نظیر پوشاندن کناره های تیز میز با فوم، یا بکارگیری چسب برای محکم نمودن شیشه، نیز وجود دارند که ریسک صدمه زدن به خردسالان را به حداقل می رساند.

پایه های میز یا سایر لوازمی که در آشپزخانه موجود می باشد نه فقط دشمن انگشتان پای بزرگسالان است لیکن با پای کوچک خردسالان نیز نارفیق است. به همین دلیل به کارگیری فوم یا ابزار های ویژه که برای پوشش پایه ها در بازار موجود می باشند می تواند راهکاری ایده آل برای صدمه نزدن به خردسالان باشد.

پس در این صورت اشخاصی که کودکان و خردسالان کنجکاوی دارند بهتر است مبادرت های لازم را در چیدمان آشپزخانه به کار برده و برای اینکه به آنها صدمه ای وارد نشود بهتر است یک مدت با این مدل زندگی خویش را بگذرانند.

آشنایی با نحوه چیدمان آشپزخانه برای ایمنی خردسالان

نحوه چیدمان آشپزخانه برای ایمنی خردسالان

در این مبحث قصد داریم درباره نحوه چیدمان آشپزخانه برای ایمنی خردسالان مطالبی را ارائه دهیم تا با این روش ها بتوان از مسائل و اتفاقات ناخوشایند جلوگیری نمود.

•مواد شوینده قاتل جان انسان ها می باشد

یکی از عمده ترین تغییر و تحولاتی که بایستی برای امنیت آشپزخانه به آن توجه نمود این است که مواد شوینده را دور از دسترس کودکان قرار دهید‌. مواد شوینده همانگونه که می دانید از کاربردی ترین لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که نقش موثری در نظافت برعهده داشته ولی در عین حال صدمات خطرناک و جبران ناپذیری را در به کارگیری خردسالان به همراه دارد

همانگونه که مستحضرید روش های ارتباطی خردسالان در اوایل امر به وسیله دهان است. در این صورت برای پیشگیری از اینکه خردسالان شما از مواد شوینده استفاده نکند این است که آن را از دسترس او دور نمایید. قرار دادن شوینده ها در زیر کابینت یا در محل هایی که فرزند خردسال شما به آسانی توانایی پیدا نمودن آن را دارد اشتباه بزرگی است که بایستی هر چه زودتر اقدام به جا به جا نمودن این مواد شیمیایی نمود. بهتر است دوران کودکی دلپذیری را برای فرزندان خود ایجاد نمایید.

•چیدمان آشپزخانه بدون وجود لوازم تیز و برنده

بهتر است بدانید که مواد شیمیایی و شوینده فقط یکی از مسائل خطرساز برای خردسالان در محوطه آشپزخانه می باشد. وجود لوازمی نظیر چاقو و دیگر لوازم برنده می تواند برای کودکان بسیار خطرناک باشد. وسایل برنده ای که در کشو های پایینی واقع هستند می تواند یک نوع بازی با جان کودک به شمار آید.

لوازمی دیگر نظیر چکش هم می تواند ریسک بالایی را در این خصوص داشته باشد. همواره والدین دلسوز و هوشیار در این شرایط می توانند چیدمان آشپزخانه را به نحوی که ایمنی خردسالان را در بر داشته باشد تغییر دهند. به همین دلیل بایستی این نوع لوازم تیز و برنده را در نواحی که ارتفاع بسیاری دارد قرار داد تا خردسالان به هیچ عنوان به آنها دسترسی نداشته باشند.

یک راهکار ویژه برای ایمنی خردسالان به کارگیری از قفل های مخصوص کابینت است  در این صورت به کمک این لوازم می توان از باز کردن در توسط خردسالان جلوگیری نمود. در این صورت برای داشتن یک آشپزخانه ایمن برای کودکان خود یک ثانیه هم تعلل نکنید چون امکان دارد با رعایت نکردن این موارد اتفاقات ناخوشایند و جبران ناپذیری را تجربه نمود.

•جا به جایی لوازم برقی

آشپزخانه همواره محوطه ای آکنده از لوازم برقی گوناگون است که افزون بر کاربردهای فراوان ، هر کدام می توانند خطری برای خردسالان به حساب آیند. ولی به هیچ عنوان مضطرب و نگران نباشید که شما می توانید با یک تغییر و جا به جایی مطلوب در چیدمان آشپزخانه از صدمه وارد شدن به فرزندان خود پیشگیری نمایید.

در حقیقت بایستی یک قفسه برای لوازم برقی ایجاد نمود که دور از دسترس کودکان باشد. در این صورت با تغییر و تحولات ایجاد شده در آشپزخانه می توان محیطی امن و ایمن را برای کودکان خود رقم زد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + پنج =