نکات خانه داری

 خانه تکانی با اصول علمی

خانه تکانی با اصول علمی

تمیز کردن خانه و خانه تکانی در برخی از موارد بسیار دشوار به حساب می‌ آید. اما با وجود رعایت کردن اصول علمی جهت تمیز کردن خانه می توانید یک تمیز کردن اساسی و راحتی را تجربه کنید. دور ریختن وسیله های اضافی و دور ریز یکی از اصلی‌ ترین اقداماتی است که شما پیش از شروع خانه تکانی باید به آن دقت داشته باشید.

برنامه‌ ریزی خودتان را قبل از اینکه خانه را تمیز کنید بهتر است انجام دهید. اگر قصد دارید برای ایام عید به صورت اصولی خانه خود را تمیز کنید هرچه زودتر بهتر است که این کار را آغاز نمایید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

 نگه داشتن انجام دادن کارها برای روزهای آخر فشار زیادی روی سلامت بدنی شما وارد می سازد و احتمال دارد دچار آسیب گردید. بنابراین برای اینکه لذت بیشتری از تمیز کردن خانه خود ببرید و بتوانید تمامی بخش های خانه را تمیز کنید بهتر است اصول علمی که مربوط به تمیز کردن خانه می باشد را بشناسید.

کارها و اقداماتی که پیش از خانه تمیز کردن باید در نظر داشته باشید و به آنها توجه نمایید را در ادامه بیان می کنیم تا بتوانید یک یک خانه تمیز و زیبا پس از اقدامات لازم داشته باشید.

 خانه تکانی با اصول علمی

کارهایی که برای خانه تکانی اصولی باید انجام دهید

کارهایی که پیش از خانه تکانی باید انجام دهید تا به صورت اصولی بتوانید خانه خود را تمیز کنید عبارت است از :

  1. ابتدا باید به دنبال سراغ بالش ها بروید :

  شاید باورتان نشود ولی اگر بالش ها را زیر میکروسکوپ نگاه کنید از کثیفی و آلودگی آنها تعجب می نمایید. سلول های مرده پوست، کنه ها، باکتری ها، حشره های میکروسکوپی، مایعات بدن و بسیاری از آلودگی های دیگر درون پارچه های بالش ها و حجم ها وجود دارد که سلامتی را به خطر می‌اندازد.

بنابراین بهتر است که برای تمیز کردن اتاق خواب خود ابتدا  روبالشی ها را از بالش جدا سازید و شست و شو دهید. متخصصان توصیه می نمایند که شما هر یک سال یه بار باید روبالشی ها را تعویض. استفاده کردن از روکش ها و شستن هر یک از روبالشی ها سه ماه یک بار ضروری است و موجب افزایش طول عمر استفاده از بالش می شود.

  1. دور ریختن غذاهای اضافی در یخچال :

به طور معمول بیشتر از دو یا سه روز نمی توانید غذا را درون یخچال نگهداری کنید چرا که ممکن است آنها فاسد شوند و مسمومیت ایجاد کنند. بنابراین غذاهایی که بیش از این زمان در یخچال شما مانده اند را باید دور بیندازید.

نگهداری غذاهای مانده در فریزر بهتر از یخچال می باشد چرا که آنها تا ۴ ماه سالم باقی می مانند. دقت داشته باشید که این نکته برای خانه تکانی  اصولی و علمی اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشکان زیادی هم روی آن تاکید می کنند.

  1. دور ریختن کاغذهای باطله :

بدون شک شما در کتابخانه ها و یا کشوهای خودتان انبوهی از کاغذهایی را دارید که استفاده نمی کنید. باید مقداری از آنها مهم باشد و بقیه را به خاطر وسواس فکری خود نگهداری می نمایید. خانه تکانی کردن فرصت بسیار مناسبی برای حذف کردن این نمونه از  کاغذ ها می باشد.

شما می توانید تنها اسنادی را نگهداری کنید که در آینده قابل استفاده می باشند. برخی از اسناد و کاغذهایی که به درد نخور هستند و دیگر به درد شما نمی خورند را باید دور بیندازید تا کشو و کتابخانه تان فضای آزادی به دست آورد.

 خانه تکانی با اصول علمی

  1. دور ریختن برس های کثیف در دستشویی :

  از وسایلی که برای تمیز کردن هر یک از انواع سرویس های بهداشتی مورد نیاز است برس‌های توالت می باشد. اما به دلیل آلودگی بسیار زیادی که برس های توالت دارند شما باید به طور مرتب و یا هر ۶ ماه یک بار آنها را تعویض کنید.

از مخلوط کردن سفید کننده ها مانند جرم گیر ها و وایتکس ها با برس های سرویس های بهداشتی خودداری نمایید چرا که بخارات و گازهای به دست آمده از این مواد و خفه کننده ای را ایجاد می ‌کند. در مصرف وایتکس به یاد داشته باشید که نباید زیاده روی کنید چرا که چشم و پوست شما را تحریک می کند پنجره‌ها را باز نگه دارید تا هوا به خوبی در محیط جریان داشته باشد.

  1. به داروها رسیدگی اصولی داشته باشید :

  بسیاری از داروهایی که در طول سال تهیه می ‌کنید در صورت عدم مصرف ممکن است تاریخ انقضاء شان را از دست بدهند. به همین دلیل شما باید داروها را بررسی کنید و اگر تاریخ مصرف آنها تمام شده باشد دور بیندازید و جدا نمایید.

داروهای تاریخ گذشته را داخل کیسه زباله بریزید و از بین ببرید. تاریخ انقضای دارو به طور معمول میلادی و یا شمسی می باشد که روی جعبه و یا قرص ها این تاریخ را می توانید مشاهده کنید و در صورت گذشته شدن آنها را دور بیندازید.

برای خرید سرویس قابلمه ، ظروف پخت و پز، فلاسک چای و سایر ظروف مربوط به پخت و پز و آشپزخانه به سایت اینترنتی منزل می مراجعه نمایید تا یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =