نکات خانه داری

 آشپزخانه تکانی برای روزهای عید + 6 نکته کلیدی

 آشپزخانه تکانی برای روزهای عید

 آشپزخانه تکانی برای روزهای عید

یکی از مهمترین قسمت های خانه که شما در ایام خانه تکانی عید باید تمیز کنید آشپزخانه می باشد. برای آشپزخانه تکانی بهتر است که به خوبی با برخی از نکات و اصول و روش های مهمی که مربوط به تمیز کردن آشپزخانه می باشد آشنایی داشته باشید.

آشپزخانه‌ ها تشکیل شده از بخش های متنوعی مانند کابینت ها، اجاق گاز و غیر می باشند. بنابراین شما باید هر یک از بخش‌ های آشپزخانه را با استفاده از روش ها و استانداردهای مشخص شده‌ای تمیز کنید.

آشپزخانه تکانی یکی از مهمترین دغدغه ‌های خانم های خانه دار می باشد. در واقع اگر شما می‌ خواهید آشپزخانه خود را به بهترین نحو ممکن تمیز کنید باید به خوبی هر بخش خانه خود را بشناسید و با استفاده از روش ها و راهکار های مناسبی آشپزخانه را تمیز نمایید.

از آنجایی که در آشپزخانه پخت غذا انجام می شود بدون شک کثیف ترین بخش هر یک از خانه ها آشپزخانه به شمار می آید. بنابراین برخی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که شما برای خانه تکانی آشپزخانه در روزهای عید باید رعایت کنید را در ادامه بیان می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری در زمینه خانه تکانی آشپزخانه داشته باشید.

 آشپزخانه تکانی برای روزهای عید

نکاتی در مورد  آشپزخانه تکانی

برخی از مهمترین نکاتی که شما زمان آشپزخانه تکانی باید به آنها دقت داشته باشید تا بتوانید آشپزخانه خود را به بهترین نحو ممکن تمیز کنید عبارت است از :

  1. تمیز کردن یخچال :

یکی از مهمترین وسیله هایی که در هر خانه ای وجود دارد یخچال می باشد. بنابراین شما برای اینکه خانه تکانی را از آشپزخانه شروع کنید باید یخچال ها را ابتدا تمیز کنید. تمیز کردن یخچال و فریزر تنها سال به سال و یا قبل از سال نو انجام می ‌شود که هر چند وقت یکبار بهتر است در صورت کثیف شدن طبقات و یا احساس بوی نامطبوع هم یخچال ها را تمیز کنید.

برای تمیز کردن یخچال اولین کاری که باید انجام دهید قطع کردن برق آن می‌ باشد. تمام مواد غذایی را خارج سازید و این زمان بهترین زمانی است که تاریخ مواد غذایی را چک کنیم.

در صورتی که تاریخ انقضاء مواد غذایی گذشته باشد آنها را باید دور بیندازید تا یخچال را خلوت تر نمایید. قفسه و طبقات یخچال را خارج سازید و با استفاده از آب گرم و مواد شوینده آنها را به خوبی شسته داده و کنار گذاشته تا خشک شوند.

  1. تمیز کردن فریزر :

برای تمیز کردن یخچال فریزر هم باید همین مراحلی که بیان کردیم انجام دهید. ولی اگر فریزر شما برفک دارد ابتدا باید صبر کنید تا برفک های آن به خوبی آب شوند و سپس شروع به تمیز کردن فریزر کنید به هیچ وجه برای سریعتر انجام دادن این کارها از کاردک استفاده نکنید.

اگر خیلی عجله دارید می توانید یک ظرف آب جوش درون فریزر قرار دهید و یا از سشوار برای آب کردن برفک ها استفاده نمایید. یکی از نکاتی که بسیار مهم است و بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند این است که از مواد سفید کننده قوی برای یخچال ها استفاده می کنند که این کار اشتباه می باشد.

  1. تمیز کردن اجاق گاز :

یکی از وسیله ‌های آشپزخانه که به شدت کثیف می شود و مرتب باید آن را تمیز کنید اجاق گاز است. لکه های بسیار زیادی مانند روغن، شیر و یا بسیاری از مواد غذایی دیگر روی اجاق گاز هست که ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می ‌سازند.

اما در آشپزخانه تکانی عید باید تمیز کردن گاز را به صورت اصولی تر انجام دهید. برای این کار شما می توانید از موادی مانند جوش شیرین و سرکه و آمونیاک استفاده کنید تا گاز خود را برق بیندازید.

  1. تمیز کردن دیواره های آشپزخانه :

دیواره های آشپزخانه به خصوص دیواره بالای گاز به شدت کثیف می شود و لکه‌های چربی می گیرد. بنابراین شما باید با استفاده از مواد شوینده خاصی مانند جوش شیرین و یا مواد شیمیایی دیواره‌های آشپزخانه را به خوبی تمیز کنید.

هر یک از دیوارهای آشپزخانه ممکن است لکه های کثیفی از چربی و یا غیره را بگیرد که باید آنها را زمان آشپزخانه تکانی به خوبی تمیز نمایید. آشپزخانه تکانی برای روزهای عید

  1. تمیز کردن کابینت ها :

کابینت ها یکی دیگر از بخش‌های مهم آشپزخانه ها می باشد که باید به خوبی زمان خانه تکانی تمیز شود. هر یک از کابینت ها را باید زمان تمیز کردن خالی کنید و درون آنها را با پارچه نم دار تمیز نمایید. دقت داشته باشید که امکان دارد روی هر یک از کابینت ها لکه های چربی وجود داشته باشد که باید آنها را با مواد شوینده تمیز نمایید.

  1. تمیز کردن سینک ظرفشویی :

 یکی دیگر از بخش‌ های مهم آشپزخانه که زمان آشپز خانه تکانی باید به خوبی تمیز شود سینک ‌ظرفشویی است. شما می توانید با استفاده از مواد شوینده شیمیایی و یا طبیعی این که آشپزخانه را تمیز کنید.

برای خرید سرویس قابلمه ، ظروف پخت و پز، فلاسک چای و سایر ظروف مربوط به پخت و پز و آشپزخانه به سایت اینترنتی منزل می مراجعه نمایید تا یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =