نکات خانه داری

ترفندهای تزیین چیدمان خانه کوچک + 7 ترفند ساده اما کاربردی

ترفندهای تزیین چیدمان خانه کوچک

ترفندهای تزیین چیدمان خانه کوچک

نحوه چیدمان خانه کوچک در هنگام دکور کردن و تغییر دکوراسیون محیط، به صورت یک چالش و دغدغه جدی نمود پیدا کرده است. خانه های با متراژ و مساحت کوچک را می توان دستاورد زندگی مدرن امروزی دانست.

تغییر سبک زندگی، افزایش جمعیت و رونق زندگی شهرنشینی، کوچک شدن و محدود شدن مساحت و متراژ خانه را به دنبال داشته است. در این میان، تزیین چیدمان و بزرگ تر نشان دادن محیط خانه های کوچک، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

برای بزرگ و دلباز نشان دادن دکوراسیون خانه کوچک، به کار بردن یک سری نکات و ریزه کاری کمک شایانی می نماید. با تبعیت از این نکات و ترفندها، به راحتی می توان استفاده حداکثری از پتانسیل و ظرفیت فضای خانه‌های کوچک به عمل آورد.

ترفندهای تزیین چیدمان خانه کوچک

رمز و رازهای چیدمان خانه کوچک

1- استفاده از طیف رنگی روشن و خنثی

پوشش دیوارها با رنگ های روشن و خنثی، از راهکارهای موثر برای چیدمان خانه کوچک محسوب می شود. عنصر رنگ در جذابیت بخشیدن و افزایش زیبایی بصری دکوراسیون فضای داخلی نقش برجسته و بارزی ایفا می‌نماید.

در این میان، استفاده از رنگ های روشن مانند سفید یا خاکستری، فضای چیدمان را پر نور و جذاب جلوه می دهد.

همچنین، رنگ سفید برای بزرگ و دلباز نشان دادن دکوراسیون فضای داخلی، از المان های دکوراتیو موثر و کاربردی به شمار می رود. ضمنا، سادگی و بی آلایشی بازه رنگ سفید، زیبایی و جذابیت شگفت انگیز و بی نظیری را در چیدمان خانه انعکاس می دهد.

2- بهینه سازی فضاهای پرت و بلا استفاده

استفاده بهینه از فضاهای پنهانی و بدون استفاده، از دیگر راه حل های کاربردی برای تزیین چیدمان خانه کوچک به شمار می رود. فضاهای بالای کابینت ها و بالای درب های اتاق، از محیط های مناسب برای تعبیه طبقات مختلف، کمد و قفسه به حساب می آید.

تعبیه قفسه های باز در فضای اتاق ها، جلوه ای شیک و کاربردی برای فضای چیدمان به ارمغان می آورد. قرار دادن عناصر تزیینی و دکوراتیو در این قفسه ها، تغییرات مثبت و موثری بر روی نما و ظاهر دکوراسیون برجای می گذارد.

3- استفاده از دیوارپوش های راه راه عمودی

یکی دیگر از راهکارهای کاربردی تزیین چیدمان منزل کوچک، به استفاده از عناصر دکوراتیو و الگوهای راه راه عمودی مربوط می شود. دکور کردن فضا با دیوارپوش های دارای خطوط عمودی، محیط را بزرگ تر و وسیع تر از اندازه واقعی، در نگاه دیگران به تصویر می کشد.

همچنین، دیوارپوش های عمودی موجب بلندتر به نظر رسیدن ارتفاع خانه می شوند. بسیاری از طراحان و معماران دکوراسیون داخلی، استفاده از کاغذ دیواری های دارای خطوط عمودی و افقی را از بهترین راه حل ها برای وسیع و دلباز نشان دادن چیدمان فضای خانه های کوچک قلمداد می‌کنند.

4- تزیین فضا با آینه

استفاده از آینه، از عناصر مهم و حائز اهمیت برای دیزاین و چیدمان خانه کوچک قلمداد می گردد. آینه ها ضمن انعکاس نور طبیعی در فضا، در روشن کردن محیط خانه کمک شایانی می نمایند.

به کار بردن آینه در خانه های دارای مساحت کوچک و محدود، فضای دکوراسیون را بزرگ تر در معرض نمایش قرار می دهد.

همچنین، دیزاین کردن و پوشش دیوار با آینه های مختلف و دارای اشکال هندسی، زیبایی و جذابیت بصری و ظاهری فضای چیدمان را دو چندان می سازد.

ترفندهای تزیین چیدمان خانه کوچک

5- انتخاب فرش مناسب

انتخاب فرش با ابعاد و اندازه مناسب، بار و وزن زیبایی بصری دکوراسیون را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ابعاد و اندازه فرش در خانه های کوچک از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر این اساس، استفاده از یک فرش کوچک و دارای ابعاد محدود موجب کوچک به نظر رسیدن فضای خانه می شود.

بنابراین، برای دکوراسیون خانه های کوچک می بایست از فرش های دارای ابعاد بزرگ تر استفاده نمود. همچنین، پوشش سطح کف با فرش، از ایده های هوشمندانه و کاربردی برای افزایش زیبایی و بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک محسوب می شود.

6- استفاده از کاناپه کوچک

یکی دیگر از رمز و رازهای دیزاین چیدمان خانه کوچک به استفاده از کاناپه کوچک، به جای ست مبلمان اختصاص پیدا می کند. ست کامل مبلمان به علت جاگیر بودن، فضای مفید خانه های کوچک را به راحتی اشغال می کند.

این امر موجب شلوغ و نامنظم و بی نظم جلوه دادن فضا می شود. استفاده از کاناپه های جمع و جور و متناسب با ابعاد و اندازه فضای پذیرایی، بهینه سازی و صرفه جویی در فضا را به دنبال دارد.

7- انتخاب پرده های بلند

استفاده از پرده های بلند در دکوراسیون خانه های کوچک، در وسیع نشان دادن فضای چیدمان، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. برای اجرایی ساختن این ایده مناسب است که پرده از سقف آویزان شود.

آویزان کردن پرده از سقف، علاوه بر عمق بخشیدن به فضا، موجب بیشتر دیده شدن ارتفاع فضای چیدمان می شود. مضاف بر این، نقش و اهمیت پرده را در زیباسازی و جذابیت بخشیدن به دکوراسیون نمی توان نادیده گرفت.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =