نکات خانه داری

تکنیک های برق انداختن شیشه های خانه با 5 روش ساده

تکنیک های برق انداختن شیشه های خانه

تکنیک های برق انداختن شیشه های خانه

خانه ای که شما در آن زندگی می کنید بازتابی از شخصیت تان می باشد. اگر یک خانه تمیز و زیبا داشته باشید بدون شک تاثیر زیادی روی بازدید کنندگان ایجاد خواهید کرد. ترفند های بسیار زیادی برای برق انداختن شیشه های خانه وجود دارد که شما می توانید با به کارگیری این تکنیک ها شیشه ‌های خانه خود را زیبا کنید و برق بیندازید.

انتخاب کردن محصولات تمیز کننده که کیفیت خوبی داشته باشند به برنامه و زمان بندی ویژه ‌ای نیاز دارد. شما می توانید با استفاده از روش ها و تکنیک های دیگری به جز مواد شوینده شیشه‌ های خانه خودتان را برق بیندازید و از زیبایی آن ها لذت ببرید.

 شیشه هایی که کثیف هستند بدون شک ظاهر هر خانه‌ای را خراب می ‌کنند. شما نباید بگذارید خاک روی پنجره ها بنشیند و از پاک کننده هایی برای پاک و برق کردن شیشه های خانه نیاز است استفاده کنید.

هر یک از این پاک کننده ها دارای مواد شیمیایی خاصی هستند که شاید تاثیر زیادی روی برق انداختن شیشه ها نداشته باشند. برخی از تکنیک هایی که بسیاری از افراد ممکن است با آنها جهت برق انداختن شیشه ها آشنایی نداشته باشند را در ادامه معرفی می‌ کنیم تا با آنها آشنایی بیشتری به دست آورید.

تکنیک های برق انداختن شیشه های خانهروش ها و راهکارهایی برای برق انداختن شیشه های خانه

برخی از روش ها و راهکارهایی که بسیاری از شما برای برق انداختن شیشه های خانه شاید با آنها آشنایی نداشته باشید عبارت است از :

  1. استفاده از محلول صابون :

یکی از بهترین روش هایی که برای برق انداختن شیشه ها می توانید مورد استفاده قرار دهید محلول صابون می باشد. این روش یکی از روش‌های ارزانی است که شما باید یک قاشق سوپ خوری مایع ظرفشویی را با چهار فنجان آب ترکیب کنید.

از آنجایی که آب سخت ممکن است لکه بر جای بگذارد بهتر است از آب نرم جهت تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید. محلول به دست آمده در بطری اسپری بریزید. پیش از اینکه پنجره ها را بشویید باید از پارچه های مرطوب برای رها شدن از کثیفی لبه پنجره ها استفاده کنید.

اسفنج تمیز را  باید در محلول به دست آمده بیندازید و برای پاک کردن پنجره ها آنها را مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که اسفنج به هیچ عنوان نباید خیس شود. بعد از آنکه با یک دستمال تمیز پنجره ها را پاک کردید باید زاویه سطح شیشه را هم نیز تمیز کنید.

  1. استفاد از سرکه سیب :

یکی دیگر از روش هایی که برای تمیز کردن شیشه های خانه مورد استفاده قرار می گیرد استفاده کردن از سرکه می باشد. تنها کاری که در این روش باید انجام دهید این است که آب ولرم را با یک فنجان سرکه ترکیب کنید. این محلول را روی پنجره باید به صورت اسپری مورد استفاده قرار دهید تا لکه ها و اثر انگشت ها را از بین ببرید.

همچنین شما می توانید یک چهارم فنجان سرکه را با دو قاشق چایخوری صابون مایع ترکیب نمایید و جهت تمیز کردن شیشه ها این مواد را به شیشه اسپری کنید.

  1. مالیدن الکل روی شیشه :

اگر روی پنجره های شما لکه های بسیار زیادی وجود دارد شما می توانید از الکل برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنید.  شما در این روش به الکل و یک پاک کننده مایع نیز نیاز دارید. بهتر است که یک فنجان الکل را با آمونیاک ترکیب کنید تا نتیجه بهتری را جهت برق انداختن شیشه های خانه به دست آورید.

این محلول را روی پنجره ها باید اسپری نمایید و به آرامی لکه ها را از بین ببرید. زمانی که لکه ها ناپدید شدند پنجره ها را باید با استفاده از پارچه ای که کتان است پاک کنید.

دقت داشته باشید که از تمیز کردن پنجره ها با استفاده از این روش در روز آفتابی اجتناب نمایید.

تکنیک های برق انداختن شیشه های خانه

  1. استفاده از لیمو :

لیمو یکی دیگر از روش هایی است که برای تمیز کردن پنجره های کثیف کاربرد دارد. لیمو به عنوان یکی از تمیز کننده های طبیعی شناخته می‌.شود که شما می‌توانید برای تمیز کردن پنجره ها از آن استفاده کنید.

نصف فنجان سرکه سفید را با چهار فنجان آب ترکیب نمایید و عصاره لیمو را به آن اضافه کنید. این محلول را روی شیشه اسپری کرده و با استفاده از یک دستمال نرم آن را پاک کنید.

  1. استفاده از نشاسته ذرت :

یکی دیگر از روش‌هایی که برای برق انداختن شیشه های خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از نشاسته ذرت است. برای درست کردن این محلول تمیز کننده به دو قاشق نشاسته و همچنین نصف فنجان الکل و سرکه نیاز دارید

این مواد را با چهار فنجان آب ولرم ترکیب کنید تا با استفاده از آن روی شیشه‌ ها هیچ لکه ای را مشاهده نکنید. این محلول را به پنجره بمالید و از اسفنج هایی که مرطوب کننده هستند برای پاک کردن پنجره ها استفاده نمایید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =