لوازم آشپزخانه

معرفی بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه

بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه

تهیه جهیزیه برای هر عروس و دامادی میتواند یکی از دغدغه ها و در عین حال اتفاق خوشایندی باشد که در موقع ازدواج برای آنها اتفاق می افتد. جهیزیه شامل کلیه وسایل آشپزخانه و منزل است که زن و شوهر قبل از رفتن به منزل باید تهیه کنند.یکی از اساسی ترین ملزومات هر آشپزخانه ای سرویس قابلمه است.

ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه خود انتخاب کنید. در ادامه خواهید دید …

اهمیت سرویس قابلمه برای جهیزیه و جایگاه آن در آشپزخانه منزل

شاید برای برخی ها انتخاب نوع سرویس قابلمه خیلی ساده انگارانه باشد، درصورتی که این مسئله برای خانم خانه یک انتخاب سخت و در عین حال جذاب میتواند. قابلمه برای آشپزخانه ی هر منزلی نقش قلب آن را دارد که بدون آن امکان پخت و پز وجود ندارد. انتخاب نوع جنس آن میتواند بر کیفیت غذای هر آشپزی، سوای مهارت آشپز، تاثیرات شگرفی داشته باشد.

قدمت اولین قابلمه های تاریخ شاید نزدیک به 9000 سال باشد که برابر روایات و مستندات اولین قابلمه از جنس سنگ و درکشور مکزیک کشف شده است. انتخاب بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه از این رو اهمیت دارد که در حال حاضر انواع و اقسام جنس ها منجمله گرانیتی، چدنی، مسی، شیشه ای، لعابی, سیلیکونی و … در بازار به وفور یافت میشوند و همین امر انتخاب را برای زوجین واقعا سخت نموده است.

انواع سرویس قابلمه برای جهیزیه

انواع سرویس قابلمه برای جهیزیه

همانطور که اشاره شد قابلمه دارای انواع مختلفی میباشد که ما برای سهولت مشتریان برای انتخاب بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه در این مبحث به انواع آن و کاربرد آنها نگاهی خواهیم انداخت.

سرویس قابلمه استیل

از مشخصه های قابلمه های استیل این است که کاملا شفاف هستند و از نظر بهداشتی ایمنی بالایی دارند. باتوجه به نوع جنس آن به سرعت حرارت میگیرد و با عنایت به نوع مواد بکار رفته در لایه بیرونی آن غذا را نیز نمیسوزاند.

از مشخصه های دیگر قابلمه های استیل این است که در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و نیز عمر طولانی ای دارند.به دلیل آنکه هیچگونه واکنش شیمیایی هنگام پخت و پز ندارند،مناسب ترین گزینه برای غذا های خورشی و شاید بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه باشد.

سرویس قابلمه تفلون

از دیرباز قابلمه تفلون نامی آشنا میان خانواده های ایرانی بوده است. قابلمه های تفلون به علت مصرف کم روغن و نچسبیدن غذا به آن از طرفداران زیادی برخوردار است. البته این نکته را باید مد نظر داشت که کشیدن دستمال و یا اسکاج زبر باعث کاهش طول عمر قابلمه ها میشود. با توجه به زیاد بودن اجناس تقلبی در بازار، پیشنهاد نگارنده بر خرید اینترنتی از سایتهای معتبر همچون منزل می میباشد.

سرویس قابلمه چدنی

یکی از مشهور ترین مشخصه های قابلمه های چدنی انتقال گرما به دیواره ها و به صورت میزان است که حرارت را به صورت متوازن توزیع میکند. قابلمه های چدنی باید هیچگونه آلومینیومی در ساخت آنها استفاده نشده باشد و از این حیث باید مطمئن شد.

ازمعایب قابلمه چدنی میتوان به نا مناسب بودن برای نگه داری غذا در یخچال، عدم مقاومت در برابر گرمای زیاد به علت تغییر رنگ و نیز از بین رفتن لایه درونی آن به علت استفاده از سیم های زبر و خشن نام برد. توصیه میشود از قاشق های چوبی برای پخت و پز و هم زدن مواد غذایی در هنگام استفاده از قابلمه های چدنی استفاده کنید.

سرویس قابلمه سرامیکی

این نوع قابلمه ها که دارای روکش نچسبی میباشند یکی از جدیدترین سرویس هایی است که به تازگی وارد بازار شده است. این نوع قابلمه ها با توجه به مزیتهای فوق العاده ای که دارند دارای قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر اجناس مشابه در بازار هستند که البته در کل انتخاب آن میتواند یکی از بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه باشد.

از جمله مزیتهای سرویس قابلمه سرامیکی این است که ترکیبات مضر شیمیایی ندارد، گرما را به صورت یکسان انتقال میدهد و نهایتا اینکه در برابر اسکاچ و سیم زبر برای شستشو از استحکام خوبی برخوردار است.

انواع سرویس قابلمه برای جهیزیه

سرویس قابلمه گرانیتی

معمولا نچسبیدن غذا به قابلمه،مصرف کم روغن،انتقال متوازن گرما و شستشوی راحت از فاکتور های مهم خانم خانه برای خرید تهیه بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه باشد که سرویس قابلمه گرانیتی همه ی این مشخصه ها را دارد.

سرویس قابلمه از جنس روی

معمولا فلز آلومنیوم و روی در برابر گرمای زیاد واکنش های شیمیایی خطرناک دارند که اگر عروس و داماد تصمیم بر خرید آن داشتند حتما باید این نکته را مد نظر داشته باشند. در این نوع سرویس ها و در لایه درونی آنها معمولا از روکش تفلون و یا سرامیک برای کارایی بهتر استفاده می کنند. مقاومت در برابر خراش و ضربه و نیز پخش گرمای یکسان از مزیتهای اینگونه قابلمه ها میباشد.

سرویس قابلمه مسی

ظرف های مسی با توجه به اینکه کار دست است همیشه از ظرافت خاصی برخوردار بوده اند و مشتریان خاص خود را دارند.عروس و داماد های خوش سلیقه و حتی آنانی که به کار دست هنرمندان ایرانی اهمیت می دهند از قابلمه های مسی را بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه میدانند.

قابلمه های مسی حرارات را یکسان پخش میکنند و دارای لایه ی محافظ برای جلوگیری از تغییر مزه و رنگ غذا هستند.

سرویس قابلمه شیشه ای

نام دیگر قابلمه های شیشه ای پیرکس می باشد که به دلیل شفاف بودن آنها برای عروس و داماد ها جایگاه ویژه ای میتواند داشته باشد.درصورتی که به قول معروف ضربه به آنها وارد نشود و دچار گرما و سرمای آنی نشوند از هر نظر محصولی مناسبی میباشند. برای نگهدای مواد غذایی در یخچال میتوان از قابلمه های لعابی که به صورت کشیدن لعاب بر روی جنس اصلی قابلمه ها تولید شده اند استفاده نمود.

همچنین میتوان برای درست کردن انواع شیرینی و مانند آن از سرویس قابلمه های سیلیکونی بهره بود که جنس آنها از ترکیب ماده ای به نام سیلیسیوم و اکسیژن است. مزیت این نوع قابلمه ها در این است که غذا حتی بدون روغن هم در آن پخت میشود و امکان چسبیدن غذا به این نوع سرویس وجود ندارد. البته این ضعف را نیز دارند که صرفا در حرارت کم میتوان از آنها بهره برد و در حرارت بالا امکان آسیب پذیری بالایی دارند.

من حیث المجموع انتخاب بهترین سرویس قابلمه برای جهیزیه یکی از دشوارترین و در عین حال مهیج ترین بخش جهیزیه برای عروس و داماد میتواند باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه منزل می تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =